Doğal Taşlar

Yeşim Taşı Faydaları – Fiyatları – Özellikleri

Yeşim taşı faydaları, Yeşim taşı özellikleri ve Yeşim taşı hakkında her şey bu yazımızda.

Yeşim taşı faydaları, yeşim taşı özellikleri ve yeşim taşı hakkında her şey bu yazımızda.

Yeşim Taşı Nedir

Yeşim taşı, özellikle Güneydoğu Asya halkları tarafından uzun zamandır şanslı bir taş olarak kabul edildi. Yeşim taşı nedir sorusunun cevabını tam anlamıyla alabilmek için yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. Böylece yeşim taşı nedir tam anlamıyla öğrenebileceksiniz.

Jade’in manevi anlamı uzun ömür ve bilgeliktir. Manevi alemlere erişimi kolaylaştırdığına, negatif enerjilere ve varlıklara karşı koruma sağladığına ve ayrıca yaratıcılığımızı ve hayal gücümüzü geliştirdiğine inanılıyor.

Yeşim Taşı Özellikleri

Yeşim Taşı Fiziksel Özellikleri

Yeşim taşı özellikleri gerçekten de çok kapsamlıdır. Özellikle farklı alanlardaki özellikleriyle sizlere fayda sağlayacak ve neredeyse hayatınızı tamamen farklı şekillendirecektir. Ayrıca farklı mineral bileşimlerine sahip iki farklı yeşim türü vardır.

İndirimli Ürünleri Kaçırma İndirimlİ Ürünler Fırsatını Kaçırma !

Yeşimin iki türü aslında Nefrit ve Jadeit’tir. İkincisi sahip olduğuna bakacak olursak alüminyum açısından zengindir ve bir piroksendir ve birincisi magnezyum açısından zengin bir amfiboldür. Sadece eğitimli gözlemciler, numuneler vurulduğunda farklı sesler çıkardığı için bir “zil” testi kullanarak iki beste arasında ayrım yapabilir. Eğitimsiz bir göz için iki taş çok benzer fiziksel özelliklere sahiptir.

Yeşim Taşının Metafiziksel Özellikleri

Yeşim taşı özellikleri arasında metafiziksel özellikler de bulunmaktadır. Yeşim, kristallerin rengine göre biraz farklılık gösterebilen birçok metafiziksel özelliğe sahiptir. Yeşil Yeşim en yaygın olanıdır ve ruha dinginlik ve zihne sakin bilgelik getirdiğine inanılır. İşte yeşim taşının özelliklerinden biri de budur.

Genel olarak konuşursak, Yeşim’in koyu tonları, topraklama ve güven ve güvenlik duygularıyla ilişkilidir . Sarı, beyaz ve lavanta gibi daha açık tonlar, sezgimize erişmemizi ve yüksek alemlerle bağlantı kurmamızı sağlar. Bunu da ancak kaliteli bir yeşim taşı yapabilir.

Yeşim Taşı Çeşitleri

Yeşim uzun zamandır Güneydoğu Asya halkı tarafından şanslı bir taş olarak görülüyor. Aslında iki farklı minerale atıfta bulunmak için kullanılan isimdir.

Bu Bileklikler Tam Senlik ! Bu Bileklikler Tam Senlik !

Genellikle taşlar arasında yer alan bir başka nokta ise soluk ila koyu yeşil tonlarında oluşan bir kalsiyum magnezyum silikat olan Nefrit ve bir sodyum alüminyum silikat olan ve genellikle yeşil, gri tonlarında bulunan Jadeit, lavanta ve sarı renklerdedir. Nefrit Yeni Zelanda, Avustralya, Tayvan, Rusya, Kanada ve ABD’de bulunur. Jadeit çoğunlukla Burma’da (Myanmar) bulunabilir.

Yeşim Taşı Nasıl Kullanılır

Çoğu mücevher ve kristalde olduğu gibi, Yeşim taşı çeşitli şekillerde kullanılabilir. Aynı zamanda bu değerli taş mutluluk taşı olarak da geçer. Takı olarak takıldığında hem güzel hem de destekleyicidir ve gün boyunca güçlerine erişmemizi sağlar. Genellikle koruma ve şifa sağlamak için evin veya iş yerinin etrafına yerleştirilebilen tılsım ve süs eşyalarına oyulmuştur. Bolluk taşı olarak kullanıldığında, genellikle şanslı üç ayaklı kurbağa şeklinde oyulmuş ve evin eşiğine yerleştirilmiş olarak bulunur.

Yeşim aynı zamanda endişeli zihinleri sakinleştirmek için bir sürtünme taşı olarak da kullanılabilir ve bir taşın 24 saat boyunca saf suda demlenmesiyle yapılan bir Yeşim iksiri , enfeksiyonlarla, özellikle de enfeksiyonlarla ilişkili ateşleri hafifletmek için cilde uygulanabilir.

Yeşim Taşı Faydaları

Duygusal İyileştirme Güçleri

Yeşim, birçok düzeyde duygusal iyileşme için güçlü bir güç olabilir. Bu nedenle yeşim taşı faydaları konusunu merak ediyorsanız, bu konunun uzun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Titreşimi yatıştırıcı ve besleyicidir, bu da onu öz-değer veya güven eksikliği gibi duygusal sorunları ele almak için özellikle iyi kılar. Yeşim ayrıca auranızdaki ve yakın çevrenizdeki olumsuzlukları da temizler, bu yüzden birçok insan masasında veya iş yerinde yeşimden yapılmış bir tılsım veya heykelcik bulundurur.

Aşk sorunları nedeniyle duygusal sıkıntı çekiyorsanız, bu ister bir başkası için aşk, ister kendini sevmek olsun, Yeşim, denge ve sakinlik getirebilir. Yeşim aynı zamanda rüya taşı olarak da bilinir ve rüyalardan gelen sembolizmi ve mesajları anlamanıza yardımcı olabilir.

Fiziksel İyileştirme Güçleri

Fiziksel bedene uygulandığı şekliyle Yeşim’in iyileştirici özellikleri, böbrekleri ve özellikle idrar ve böbrek sistemlerini desteklemeyi içerir. Bu organa sağladığı bilinen faydalardan dolayı bazen “dalak taşı” olarak anılır. Yeşim iyi bir iyileşme taşıdır ve uzun süreli hastalık veya ameliyattan sonra iyileşme sürecini hızlandırabilir.

Eklemleri, özellikle kalçaları destekler ve genel olarak iskelet sistemi için iyi bir güçlendiricidir. Yeşim, doğurganlığı artırdığına, doğum sürecini kolaylaştırdığına ve her yaştaki kadında hormonal seviyeleri dengelediğine inanıldığı için hem erkek hem de kadınlarda üreme sistemlerini destekler.

Yeşim Taşı Faydaları – Aşk

Yeşim, hayatınızın diğer alanlarında olduğu gibi aşkta da size şans getirecektir. Yeni aşkı destekler ve ilişkilere olan güveni artırır. Cinsel aşk ortaklıklarında sadakati teşvik ettiğine yaygın olarak inanılır ve özellikle sonraki yaşamda ilham veren aşk eşleşmeleri için faydalıdır. Yeşim taşı faydaları aşk konusunda da asla sizi yalnız bırakmayacaktır.

Bu Kolyelerde İndirim Var ! Bu Kolyelerde İndirim Var !

Olgun sevginin desteklenmesi Yeşim’in bir özelliğidir ve bu, hangi yaşta olursanız olun ilişkiler söz konusu olduğunda olgun bir bakış açısını teşvik etmeyi içerir. Yeşim, sevgi arayışınızda sizi engelleyebilecek derin sorunların farkına varabilmeniz için kalplerimizi açmaya yardımcı olabilir. Aynı zamanda rahatsız edici gerçeklerle yüzleşmemize ve var olduğunu kabul etmezsek hiçbir şeyin çözülemeyeceğini anlamamıza da yardımcı olur.

Kendinize ve başkalarına karşı dürüst olmak, tatmin edici ve anlamlı ilişkiler kurmanın tek yoludur ve Yeşim taşı, yüzeye çıkan herhangi bir sorun veya sorun üzerinde çalışırken yaşam gücü enerjinizi destekleyerek bunu yapmanıza yardımcı olabilir. Korku, nefret değil, sevginin zıddıdır ve Yeşim, hayatınızdaki sevginin etrafında barındırıyor olabileceğiniz korku duygularını gidermeye yardımcı olabilir.

Yeşim taşı, kendinize değer vermeniz ve başkalarının da size değer vermesi için tüm korkuları ve yetersizlik veya öz-değer eksikliği duygularını nazikçe yeniden hizalama ve uyumlu hale getirme gibi harika bir özelliğe sahiptir.  Siz ve eşiniz birbirinizden tam olarak emin değilseniz, Yeşim yanılsamaları ve yanlış anlamaları ortadan kaldırmanıza, ilişkide güveni ve uyumu yeniden kurmanıza yardımcı olabilir.

Yeşim taşında bir dualizm niteliği vardır ve genellikle karşıtları dengelemeye çağrılır. Bu, özellikle aşk ve ilişkiler söz konusu olduğunda uygundur. Yeşim taşının aşkı çekmek için iyi bir taş olduğuna inanılıyor. Bu nedenle, bekarsanız ve mükemmel partneri bulmak istiyorsanız, arayışınızda size yardımcı olması için Jade’in güçlerini arayın.

Yeşim, ilgili herkese istikrar ve sabır getiren istikrarlı, tutarlı titreşimi nedeniyle aile ilişkilerinde de yararlıdır. Başkalarını sevmek bazen çok çalışmayı gerektirebilir, bu nedenle Yeşim taşı gücünü yanınızda bulundurmak yolu kolaylaştırmaya yardımcı olabilir.

Yeşim Taşı Faydaları – Para

Feng Shui geleneklerinde Yeşim taşı, herkese iyi şans ve zenginlik getirmek için evin veya işyerinin güneydoğu köşesine yerleştirilmelidir. Özellikle finansal bollukla ilişkilendirilen yeşim süs eşyaları ve eserler, şanslı 3 bacaklı kurbağa ve Yeşim Balığını içerir. Hayatınıza finansal bolluk getirmek için bu Yeşim taşı süs eşyalarından birinin ağzına bir madeni para koyun.

Yeşim, ticari girişimler için önemli bir taştır ve finansal işlemler yapan herkes için mükemmel bir tılsımdır. Paraya karşı olumlu bir tutuma sahip olmanıza yardımcı olacak ve kendinizi çalışırken, kazandığınız ve parayı amaçlı ve yaratıcı bir şekilde kullandığınızı görselleştirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca bu taşı sürekli yanınızda taşıyabilmeniz için yeşim taşı kolye veya yeşim taşı bileklik de taşıyabilirsiniz.

Yeşimin müreffeh enerjileri, mali durumunuzu ve kişisel servetinizi içeren konularda en iyi hareket tarzını bulmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda zihinsel netliği elde edebilmeniz ve sağlam muhakeme yapabilmeniz için zihinsel yeteneklerinizi geliştirebilir. Yeşim’in bu faydaları, iş dünyasında veya şirketleri için tanınma, terfi ve sağlıklı bir ikramiyenin söz konusu olduğu önemli projelerde başarılı olmak isteyen birçok ruhani fikirli insan tarafından özellikle aranır.

Ancak, Yeşim çok şanslı bir taş olsa da, yalnızca şansa güvenemezsiniz. Hatta bazı insanlar piyasalarda en iyi nereye yatırım yapacaklarına karar verirken Yeşim taşı ve diğer taşlarla meditasyon yaparlar. Yeşim taşları finansal büyümenizi ve genişlemenizi destekleyecektir. Aynı zamanda yeni başlangıçları teşvik edecek ve size başarılı ve zengin olmanız için gereken rehberliği verecektir.

Yeşim Taşı Faydaları – Ruh Sağlığı

Yüzyıl ilerledikçe zihinsel sağlığınıza bakmak daha önemli hale geliyor. Strese bağlı hastalıkların ve ruh sağlığı sorunlarının görülme sıklığı tüm dünyada hızla artmaktadır. Kristalin daha koyu tonlarını seçerseniz, Yeşim sizi merkezlemek ve topraklamak için kullanılabilirken, Yeşim taşı’nın daha soluk yeşil çeşidi, heyecanlı bir zihin için mükemmel bir dengeleyicidir.

Masaj Taşları Roller Modelleri Masaj Taşları Roller Modelleri

İçgüdüleriniz ve sezgilerinizden emin değilseniz, Lavanta Yeşim yararlı olabilir. Yeşim tonlarından herhangi biriyle meditasyon yapmak, zihinsel sağlık için son derece faydalıdır. Ayrıca sürekli olarak yanınızdan ayırmayacağınız yeşim taşı kolye veya yeşim taşı bileklik takıları da size fazlasıyla iyi gelecektir.

Yeşim Taşı ve Meditasyon

Yeşim tonlarından herhangi biriyle meditasyon yapmak zihinsel, fiziksel ve ruhsal sağlık için son derece faydalıdır. Bu uygulamada yeniyseniz, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  • Rahat bir pozisyonda oturun veya yatın ve dikkatinizi dağıtacak hiçbir şey olmadığından emin olun. Beyaz bir mum yakmak veya biraz tütsü yakmak, sakin bir alan yaratmaya yardımcı olur.
  • Bir süre zorlanmadan veya çaba harcamadan normal bir şekilde nefes alın. Burun deliklerinizden giren nefese odaklanın ve nefes borunuza ve ciğerlerinize inerken onu takip edin. Her şey sakinleşene ve sakinleşene kadar nefes verirken aynı şekilde nefesi takip edin.
  • Her iki elinizde birer parça yeşim taşı tutun ve size dünya ile olan bağlantınızı hatırlatması için bir tanesini ayaklarınızın yanına yerleştirin.
  • Tüm düşüncelerin zihninize girmesine izin verin, ancak onları rahat bırakın. Düşüncelerin ellerinizden ve ayaklarınızdan Yeşim taşlarına aktığını ve burada zararsız enerjiye dönüştüğünü hayal edin.

Yeşim ayrıca ruh dünyasıyla, rehberlerimiz ve koruyucu meleklerimizle bağlantı kurmamıza yardımcı olur. İşte nasıl yapılacağı:

  • Alnınızın üzerine veya yakınına bir parça mavi Yeşim koyun ve rehberlerinizi ve kendinize çekildiğini hissettiğiniz Yüksek Güçlerden herhangi birini çağırma niyetinizi belirleyin.
  • Herhangi bir düşünce veya işaretin zihninize girmesine izin verin, ancak onları hemen anlamlandırmanız gerektiğini düşünmeyin.
  • Zihninizin gözünde neler olup bittiğini fark etmeye devam ederken onların sizinle kalmasına izin verin.
  • Spesifik bir sorunuz varsa, bunu telepatik olarak Evrene gönderin ve size geri gelenin farkına varın.

Yeşim Taşı ve Çakralar

Yeşim taşı faydaları
Yeşim taşı faydaları

Yeşil tonlarındaki yeşim taşı, Kalp çakrası ile titreşimsel düzeyde yakından hizalanır. Donmuş veya tıkanmış olabilecek bir Kalp merkezini nazikçe açmak için kullanılabilir. Bu yakın zamanda meydana gelmiş olabilir veya geçmiş travmanın sonucu olabilir. Kalp çakrasının tamamen iyileşebilmesi için bu süreci yavaşça almak önemlidir.

Yeşim, Kalp merkezinden sağlıklı bir enerji akışını sürdürmek istiyorsak, tıkanıklıkları değiştirebilen ve gerekli olan arınma ve arınma sürecini başlatabilen bir titreşime sahiptir. Kalp çakramız dengesizse, başkalarıyla ve çevremizle olan ilişkilerimizde kendimizi kısıtlanmış hissederiz. Kendimizi başkalarına aşırı eleştirel yaklaşırken ve onları kontrol ederken veya kontrol edildiğimizi hissederken bulabiliriz.

Bu duygular genellikle basit günlük durumlara uygun olmayan duygusal tepkilere yol açabilir ve başkalarıyla, kendi ihtiyaç ve arzularımızla uyumsuz hissetmemize neden olabilir. Sağlıklı, dengeli bir Kalp çakrası, şükran ve nezaket dolu neşeli bir yaşam sürmemize yardımcı olur.

Yeşim Taşı ve Diğer Kristalleri Birleştirmek

Çakra Kristal Kombinasyonları

Jade, elde etmek istediğiniz şeye ve kullanmayı seçtiğiniz kristallerin renk çeşitliliğine göre Çakra kristal kombinasyonlarında kullanılabilir. Kendinizi topraklamak ve Temel çakranızı dengelemek için çalışmanız gerekiyorsa, Yeşim’in daha koyu tonları, Akik ve Hematit gibi Toprak taşlarıyla özellikle iyi birleşir Bu, özellikle günlük olarak çok fazla entelektüel veya ruhsal çalışma yapıyorsanız önemlidir.

Kalp Çakrasının enerjilerini Boğaz ve Üçüncü Göz çakralarıyla dengelemek için yeşil Yeşim ile Mavi Akik’i birleştirin. Halsiz hissetiğiniz zamanlarda da  Sakral çakra ile Yeşim taşının sarı tonlarını Carnelian, Garnet, ve Pirit ile birleştirebilirsiniz.

Diğer Kristal Kombinasyonları

Yeşim bir Toprak Taşıdır ve bu nedenle Jet, Onyx, Obsidian ve Black Tourmaline gibi diğer Dünya taşlarıyla faydalı bir şekilde birleştirilebilir. Bu taşların tümü güçlü bir titreşime sahip topraklama kristalleridir ve merkezlenmiş ve topraklanmış kalmanıza, aynı zamanda Temel çakrayı harekete geçirmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Toprak taşları ayrıca Ametist, Akuamarin, Aytaşı, Selestit, İnci, Selenit ve Gül Kuvars gibi Su elementinin kristalleriyle de iyi bir uyum sağlar.

Yeşim Taşı Nasıl Temizlenir

Yeşim Taşı Ne Zaman ve Neden Temizlenmeli?

Yeşim taşı nasıl temizlenir sorusunun cevabını merak ediyorsanız, size bu konuda da gerekli bilgileri aktaracağız. En iyi durumda kalmaları için tüm kristallerin oldukça düzenli olarak temizlenmesi gerekir . Onları ne sıklıkta kullandığınıza bağlı olarak kristaller, temizlemelerini istediğiniz tüm olumsuz titreşimleri emer.

Muhtemelen her gün işten sonra duş alırsınız ve kristalleriniz her gün temizlemek her zaman gerekli olmasa da benzer bir rutinden faydalanır. Yeşim sert, metamorfik bir kayadır ve oldukça fazla yıpranabilir ve onu temizlemek için yapmanız gereken tek şey onu bir dakika kadar soğuk akan suyun altında tutmaktır.

Yeşim taşı nasıl temizlenir sorusunun cevabından önce şunu bilmeliyiz ki, bu taşı temizlerken niyetiniz önemlidir ve temizliğe güç katacak bir görselleştirmeniz varsa yardımcı olur. Suyun altına çevirirken tüm negatif enerjilerin kristalinizi terk ettiğini hayal edin. Taş üzerinde yıkanan saf beyaz ışık şelalesini ekleyin ve biriken tüm kalıntıların temizlendiğini ve ışık tarafından pozitif titreşimlere dönüştüğünü görün.

Yeşim Taşını Şarj Etmek

Bir kristali şarj etme işlemi aslında temizleme ritüelinin bir parçasıdır. Yine, burada çok önemli olan niyetinizdir. Siz temizlerken taşınızdaki enerjileri optimum seviyede çalışacak şekilde yüklemeyi düşündüğünüzü düşünün. Kristallerinizi şarj etmenin güzel bir yolu adaçayı veya tatlı otu kullanmaktır.

Sadece otu yakın ve üfleyerek tütmesine izin verin. İstenmeyen enerjilerin ondan ayrıldığını ve olumlu, faydalı titreşimlerin ona geri döndüğünü görselleştirirken, taşları dumanın içinden geçirin. Duman bulutları yeniden şarj olur ve kristalinizi “sıfırlar”. İstenmeyen enerjilerin havaya üflendiğini ve adaçayı veya tatlı otu dumanıyla göğe yükseldiğini gözünüzde canlandırın.

Bir Doğum Taşı Olarak Yeşim Taşı

Yeşim Taşı Burcu

Yeşim, Terazi (23 Eylül – 22 Ekim) ve Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs ) burcunda doğan insanların resmi zodyak taşıdır . Bu burçların her ikisi de Venüs tarafından yönetilir. Terazi burcunda doğan insanlar, zodyakta Terazi’yi temsil etmek için kullanılan ölçeklerin gösterdiği gibi, tamamen denge ile ilgilidir.

Bu insanlar hassas ve saygılıdır, ancak son derece güçlü iradelidir. Ayrıca sanatsal olma eğilimindedirler. Boğa burcunda doğan insanlar, işleri halletmeyi seven köklü gerçekçilerdir. Genellikle sevecen ama asabi ve inatçı ya da güçlü ve sessizdirler, tıpkı bu burcu simgeleyen boğa gibi de denebilir.

Yeşim Taşı Doğumtaşı

Yeşim geleneksel bir doğum taşı değildir, ancak 20 Nisan ile 20 Mayıs arasında doğan herkes için doğal bir doğum taşıdır. Yeşim değerli taşlar yeni girişimlerde, yenilenmede ve sağlıkta başarı getirir. Zeytin yeşili yeşim taşı, 21 Mayıs ile 20 Haziran arasında doğan insanlar için doğal bir doğum taşıdır.

Zeytin yeşili yeşimden yapılmış takılar takmak veya zeytin yeşili yeşimden yapılmış heykeller veya biblolar bulundurmak bu insanlara iyi enerji, gelişmiş öğrenme yetenekleri ve zihinsel berraklık getirir. Bu takılar arasında en iyileri de yeşim taşı kolye ve yeşim taşı bileklik modelleri seçenekleridir.

Efsane ve Tarihte Yeşim Taşı

4000 yıllarından beri insanlar tarafından silah, mücevher ve heykel yapımında kullanılmıştır. Sert bir kayadır ve bu nedenle cilalanması ve keskin tutulması kolay olduğundan balta başı ve bıçak yapmak için uygundur. Efsane, ilk insanların kendilerini vahşi hayvanlardan koruyacak silahları olmadığını söylüyor. Fırtına Tanrısı, bir gökkuşağından aldığı yeşim taşıyla baltalar yarattı ve onları insanların bulup koruma amaçlı kullanması için yerde bıraktı.

Orta Amerika, Yeni Zelanda, Meksika ve Güney Amerika’da eski eserler ve tanrı maskeleri yeşim taşından yapılmıştır. Yeşim taşı, boncuklara, mezar eserlerine, tütsü brülörlerine, mücevherlere, müzik aletleri kaplarına ve kolyelere oyulduğu Çin’de en yaygın şekilde kullanılmıştır. Yeşil değerli taş, yaygın olarak en kullanışlı “Rüya Taşlarından” biri olarak kabul edilir ve antik çağlardan beri bu şekilde kullanılmaktadır.

Yeşim Taşı Değeri Ne Kadar?

En Pahalı Yeşim Taşı Türü

Yeşim taşının değerini belirleyen birkaç faktör vardır. Renk, değerini etkileyebilecek en önemli faktördür. Genellikle taşın doygunluğuna, tonuna, yoğunluğuna ve homojenliğine göre analiz edilir. En pahalı Yeşim, yarı saydam ve zümrüt yeşili bir renge sahip olan Imperial Yeşimdir.

Çin kraliyetinin üyeleri tarafından çok talep edildi. O kadar pahalı ki şimdi milyonlarca dolara mal oluyor! İkinci en değerli Yeşim, nefrit Yeşim’dir. Beyaz Yeşim, kırmızı, turuncu ve siyah Yeşim oldukça popülerdir ancak açık yeşil ve lavanta Yeşim taşlarına kıyasla daha az değerlidirler.

Şeffaflık temelinde yarı şeffaf olan Yeşim’in fiyatı daha yüksek olacaktır. İyi şeffaflığa sahip olan yeşim taşı, düzensiz bir renge veya düşük doygunluğa sahip olsa bile daha değerli olacaktır. En güzel yapıya sahip yeşim taşları en değerlileridir. Doku ne kadar ince olursa, şeffaflık o kadar iyi olur.

Yeşim Taşı Takı

Kabaşonlar halinde kesilen ve küpe, bilezik ve yüzük yapımında kullanılan yeşim taşlar size ne kadar değerli oldukları konusunda bir fikir verecektir. Cabochon Yeşim kalınlıklarına, oranlarına ve simetrilerine göre değerlendirilecektir. Düz yüzeylere sahip, hiçbir leke ve kusuru olmayan bir kabaşon Yeşim çok değerlidir. Ayrıca yeşim taşı kolye ve yeşim taşı bileklik takmak da tercih edilebilir.

Yeşim boncuklar ayrıca dokuları, renkleri, boyutları ve kesim simetrisi açısından değerlendirilir. Uyumlu Yeşimler, daha yüksek fiyatlara hükmeder. Yeşimler genellikle temizdir, ancak bazen kapanımlar olabilir. Ancak inklüzyonlar bir Yeşim’in yarı saydamlığını etkilerse, fiyat da büyük ölçüde düşecektir.

Bununla birlikte, inklüzyonlar ipeksi tüplere benziyorsa, bunlar Yeşim’in güzelliğini artırabilir ve fiyatını yükseltebilir. Görünür siyah kapanımlar, Çin kültüründe kötü şansı simgelediği için Yeşim’in fiyatını düşürür. Kırıklar varsa, Yeşim’in fiyatını da düşürürler. Daha kaba kullanılan kesimler daha yüksek bir fiyat getirecektir. Yeşim bileziklerin en pahalı olmasının nedeni budur.

Bununla birlikte, eğer bir bütçeniz varsa, bağlantılı Yeşim boncuklardan yapılmış bir bilezik güzel bir alternatif olabilir. İyi bir şeffaflık, renk yoğunluğu ve netlik gösteren iyi bir Yeşim taşı bileklik bileziği 8.000 dolara satın alabilir. 140 $ ile 450 $ arasında değişen Jadeite bileklik bilezikler, özellikle kendi kişisel koleksiyonunuzu oluşturmak istediğinizde satın alınabilir.

Yeşim taşını yatırım olarak istiyorsanız, Yeşim antika takılarını tercih edin çünkü renkleri kullanım ve zamanın geçişi ile daha derin, daha koyu ve daha güzel hale gelir. New Yeşim de aynı şekilde güzel olabilir, ancak piyasa tabiri caizse “daha ​​yaşlı ve daha akıllı” parçaları tercih etme eğilimindedir.

Aslında, özellikle hassas insanlar, bu daha antika Yeşim parçalarından yayılan şaşırtıcı derecede derin bir enerji hissedebilirler! Büyüleyici, ancak bir yatırım olarak almak yerine onu kullanmak için bir Yeşim taşı satın almak istiyorsanız, daha yeni Yeşim taşı doğru yol olabilir.

Sahte Yeşim Taşı Nasıl Tanınır?

Diğer pahalı taşlar gibi, Yeşim de işlenebilir ve taklit edilebilir. Bazen uzmanlar bile bir Yeşim’in işlenip işlenmediğine sadece ona bakarak emin olamazlar. En yaygını cam olan Yeşim’i taklit etmek için birçok malzeme kullanılır. Diğer mücevher benzerleri arasında Aventurin Malakit, Prehnit, Sabuntaşı, Serpantin, Kalsedon ve Boyalı Kuvars bulunur.

Jasper, Calcite, Zoisite ve Carnelian gibi diğer taşlar da Yeşim’in diğer renklerini simüle edebilir. Büyük bir Yeşim taşı satın alıyorsanız, bir laboratuvar raporu almak en iyisidir. İade politikası olan güvenilir veya saygın bir satıcıdan satın aldığınızdan emin olun. Farklı perakendeciler tarafından satılan yeşim taşı takı fiyatlarını karşılaştırdığınızdan emin olun.

Yeşim Taşı Fiyatları

Yeşim, iyi ve dürüst iletişimi teşvik ettiği için yanınızda bulundurmanız gereken bir taştır. İyi bir iletişiminiz olduğunda, hayatınızda yalana ve sahtekarlığa yer yoktur. Açıkçası, saf ve kesilmiş arıyorsanız, fiyat biraz yükselebilir. 800 veya 2100 arası fiyatlara etnik taş veya mücevher satan dükkanlarda bulabilirsiniz. Böylesine pozitif bir taş negatif psişik saldırılar da dahil olmak üzere negatif enerjiyi dağıttığı için iyileştirici ve pozitif enerjileriyle korunacağınız için dürüstlüğünüzü ve onurunuzu korumanıza da yardımcı olacaktır.

Yeşim taşının yardımıyla sezgisel bilgelik ve saf sevgi kazanacaksınız. Kendinizi her şeyin umutsuz göründüğü bir durumda bulursanız, Yeşim taşı bu duygulardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca hayatınızın değişmesini kendi gözlerinizle göreceksiniz. Size yeteneklerinize olan güveni tamamen geri verecek ve tüm çakralarınızı sakinleştirecektir.. Ruh üzerinde sakinleştirici bir etkisi vardır. Gerçekten Yeşim, yanınızda sahip olabileceğiniz en iyi taşlardan biridir!

Sevgiliye Hediye / Sevgililer Günü Hediyesi


Sevgilime sevgililer gününde ne hediye alabilirim
sorusuna tam cevap olan Yeşim taşı bileklik ile sadece bu da değil, onunla uzun bir ruhsal çalışma yapmaya karar verirseniz, şimdiye kadar her zaman güvendiğiniz duygusal kalıpları tanıyabilir ve sizin için yanlış olanları kaldırabilirsiniz. Sevgiliye hediye almak konusunda kararsızsanız şuan en güzel hediyeye bakıyorsunuz demektir. Duygusal düzeyde gerçekten değerli bir taştır Yeşim taşı . Sevgililer günü hediyesi olarak düşünebileceğiniz Yeşim taşının duyguların kurbanı olmak yerine, onları dengeleyen ve kontrol altına almanıza yardımcı olan bir enerjisi vardır.

Tıpkı ortaya çıkarmak istediği duygular gibi narin bir taştır. Bu açıdan sevgiliye hediye edilebilecek harika bir değerli taştır. Sevgililer günü hediyesi olarak en çok tercih edilen ürünümüz Yeşim taşı bileklik ya da Yeşim taşı kolye modelleridir.

Sezgiyi daha canlı hale getirir. Duygusal dengeyi uyarır. Özetle, sevgiliye hediye noktasında Yeşim taşı kolye ve Yeşim taşı bileklik şu konularda faydalıdır: Özetle, Yeşim faydaları: Açıkça akıl yürütme, dengeyi sağlama, iç gözlem, başkalarını daha iyi tanıma, kendinle uyum içinde olma.

 

Doğal taşlar nasıl temizlenir hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız DOĞAL TAŞ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR yazımızı okuyabilirsiniz. Ürünlerimizin takibi için INSTAGRAM hesabımızı takibe alabilir, doğal taşlar hakkında daha fazla bilgi almak için ise FAYDALI BİLGİLER sayfamıza göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.