Doğal Taşlar

Lapis Lazuli Taşı Faydaları – Fiyatları – Özellikleri

Lapis Lazuli taşı faydaları, Lapis Lazuli taşı özellikleri ve Lapis Lazuli taşı hakkında her şey bu yazımızda.

Lapis Lazuli taşı faydaları, lapis lazuli özellikleri ve lapis lazuli hakkında her şey bu yazımızda.

 

Lapis Lazuli Taşı Nedir

Lapis Lazuli taşı nedir sorusunun cevabını merak ediyorsanız, bu yazımızda bu kıymetli taşın ne anlama geldiğini ve ne konularda kullanılabileceğinden bahsedeceğiz. Lapis Lazuli adı ‘mavi taş’ anlamına gelir ve bazen sadece Lapis olarak anılır. Adı, ‘taş’ anlamına gelen Latince ‘lapis’ kelimesinden ve ‘mavi’ anlamına gelen Farsça lazhward kelimesinden gelir.

Bu kristalin yapısında bulunan mavinin tonları zengin ve derin bir renge sahiptir ve kristalin içinden geçen ve ona büyülü, gizemli bir çekicilik veren altın benekler vardır. Eski Mısır’da binlerce yıldır kozmetikte kullanılmıştır. Michelangelo’nun Sistine Şapeli’ndeki freskleri renklendirmek için mavi pigmentler için toz halinde lapis lazuli kullandığı bile söylendi.

İndirimli Ürünleri Kaçırma İndirimlİ Ürünler Fırsatını Kaçırma !

Antik çağlardan beri, mistik görünüm, bilginlerin dikkatini çekmiş ve zorlayıcı enerjileri ile görenlerin ilgisini çekmiştir. On yıllar boyunca birden fazla inanç şifacısının eline geçme yolunu buldu ve uygarlığın başlangıcından beri zihni açmaya ve duyuları sakinleştirmeye yardımcı olan yatıştırıcı, sakinleştirici bir etkisi olduğunu kanıtladı.

Yüzyıllardır var ve popülaritesi hala azalmadı. Bugün ABD, Şili, İtalya ve Afganistan’da hala çıkarılabiliyor. Lapis Lazuli taşı nedir sorusunun cevabını arıyorsanız, yanıtımız henüz bitmedi. Bu bilgiler, yalnızca taşın genel bilinen hususlarıydı.

Lapis Lazuli Taşı Özellikleri

Lapis Lazuli Taşı Fiziksel Özellikleri

Lapis Lazuli taşı özellikleri bakımından da oldukça zengindir ve bu taş fazlasıyla kendine güvenir. Lapis Lazuli taşı kendine özgü mavi rengini veren lazurit içeren metamorfik bir kayadır. Ayrıca Kalsit, Pirit ve az miktarda başka mineraller içerebilir . Opaklığa karşı yarı saydamdır ve yüksek bir parlaklık barındırır. Mohs sertlik ölçeğinde 5 -5.5’tir ve kullanımları arasında kabaşonlar, boncuklar, oymalar, küreler ve kakmalar bulunur. Çok fazla yıpranacak yüzük veya bileziklere uygun hale getirmek gerçekten zor değildir.

Lapis Lazuli Taşı Metafiziksel Özellikleri

Lapis Lazuli taşı özellikleri saymakla bitmiyor. Esasında Lapis Lazuli bir koruma taşıdır. Psişik bir saldırıyı tanıyabilir ve yolunuza çıkan olumsuz ya da zararlı enerjilerin etkilerini ortadan kaldırmak için çalışır. Aynı zamanda dinginlik ve huzurun, sakinleştirici mizaçların, stresin atılmasının ve zihni ve bedeni uyum içinde bir araya getiren bir taştır.

Bu Bileklikler Tam Senlik ! Bu Bileklikler Tam Senlik !

Lapis Lazuli, öz farkındalığı ve kendi hayatınızın sorumluluğunu üstlenmeyi teşvik eder. Kendimizi güvenli bir şekilde ifade etmemize ve geri çekilmeden güç vermemize yardımcı olur ve kullanıcıya dürüstlük, şefkat ve bütünlük niteliklerini getirir.

Lapis Lazuli Taşı Çeşitleri

Lapis Lazuli taşı içinden geçen beyaz tortular veya çizgilerle bulunabilir. Ayrıca yüzeyinde altın bir parlaklığa sahiptir ve mavi renk, numunede bulunan lazurit miktarına bağlı olarak orta ila derin zengin kraliyet mavisi tonları arasında değişebilir.

Lapis Lazuli Taşı Kullanımı

Lapis Lazuli En İyi Nasıl Kullanılır?

Lapis Lazuli, özellikle sağlam bir taş olmadığından ve her gün parmaklara veya bileklere takıldığında zarar görebileceğinden, en iyi kolye ve gerdanlıklarda tutulur. Boynunuza veya boğazınıza takmak, titreşimlerin Boğaz çakrasına erişmesini ve negatif enerjileri nazikçe temizlemesini sağlar.

Bu kıymetli taşın boğaz çakranıza nüfuz edebilmesi için Lapis Lazuli taşı kolye de kullanabilirsiniz. Ayrıca daha kolay bir kullanım için Lapis Lazuli taşı bileklik takılarını da tercih edebilirsiniz. Tılsımlara ve kürelere oyulabilir ve bunlar cebinizde veya çantanızda yanınızda taşınabilir.

Lapis Lazuli koruyucu özelliklere sahiptir ve her zaman taşa yakın olmak, başkalarından gelen gerçekleri tanımanıza ve aynı zamanda olumsuz düşünceleri veya kendi kendine konuşmaları zihninizden uzaklaştırmanıza yardımcı olabilir.

Lapis Lazuli Taşı Faydaları

Lapis Lazuli taşı faydaları bakımından da gruplara ayrılır. Bunlar arasında birçok iyileştirme gücü bulunur. Özellikle ruhsal gelişim alanında, hayatınızı iyileştirebilecek birçok niteliğe sahiptir. Ruhsal yolunuzu bulmanıza ve kendi gücünüze adım atmanıza yardımcı olabilecek evrensel bir bilgelik enerjisi taşır. Bu taş, stresi atmak için hızlı hareket eder ve muazzam dinginlik gücü nedeniyle derin bir huzur duygusu getirir.

Lapis Lazuli Taşı İyileştirici Güçleri

Duygusal İyileştirme Güçleri

Lapis Lazuli Taşı faydaları
Lapis Lazuli Taşı faydaları

Lapis Lazuli taşı faydaları arasında duygusal iyileştirme güçleri de bulunur. Bu kristalin frekansları sevgi dolu ve dingindir. Kendi elektromanyetik alanınızla uyum içinde titreşirler ve duygusal yaşamınızda öz bakımın önemini anlamanıza yardımcı olurlar. Birçoğumuz, kendimizle ilgili “yanlış” olarak algıladığımız şeyler üzerinde çok fazla durarak ve daha iyisini yapmadığımız için kendimizi azarlayarak çok fazla zaman harcıyoruz.

Beden imajıyla ilgili sorunlarınız varsa, sürekli özeleştirinin duygusal ve zihinsel sağlığınıza çok zarar verdiğini umarız zaten fark etmişsinizdir. Bu taşın destekleyici ve güçlendirici enerjilerinin, kendiniz, vücudunuz ve yeteneklerinizle ilgili olumsuz düşüncelerinizi veya davranışlarınızı ele almanıza yardımcı olmasına izin verin.

Bu Kolyelerde İndirim Var ! Bu Kolyelerde İndirim Var !

Lapis Lazuli, dostlukları ve ilişkileri sevgi ve şefkatle birleştirir. Pasif-agresif davranış kalıplarını çözmenize ve başkalarını kötü veya suçlu hissettirmeden kendi ihtiyaçlarınızı belirtmenize yardımcı olabilir. Her gün başarmanız gereken şeylerin sayısından bunalmış hissediyorsanız, bu taş gerçek bir nimet olabilir. Meşgul bir zihnin dağınıklığını gidermeye yardımcı olur, düşüncenin netliğini arttırır ve üretken organizasyon ve önceliklendirme becerilerini teşvik eder.

Fiziksel İyileştirme Güçleri

Fiziksel olarak Lapis Lazuli’nin özellikle baş ve boyun bölgelerinde ağrıyı hafiflettiği söylenir. Depresyon ve anksiyetenin üstesinden gelmeye yardımcı olur ve tansiyonu dengeler. Bu taşın solunum ve sinir sistemlerine fayda sağladığı, tiroid, gırtlak ve boğazı desteklediği, kemik iliğini temizlediği ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği söyleniyor.

Ayrıca vertigo ve uykusuzluk semptomlarının tedavisinde de faydalıdır. Nefes darlığında ve boğaz çakranızda bu taşı kullanabilmeniz için kesinlikle Lapis Lazuli taşı kolye takmalısınız. Ayrıca kolyenin yanı sıra Lapis Lazuli taşı bileklik modellerini de tercih edebilirsiniz.

Lapis Lazuli Taşı Güçleri – Para

Lapis Lazuli iyi şans ve servet çekiyor. İyi şansı sembolize eder ve bu taşın herhangi bir kullanıcısı, tüm negatif enerjileri pozitif olanlara dönüştürebilecek enerjilerden faydalanacaktır. Bu kristal, aynı zamanda, zenginliğe ve başarıya giden yolunuz stres ve beklenmedik komplikasyonlarla doluysa, özellikle önemli olan, aklınızı net tutmanıza yardımcı olur.

Hangi sorunları kendi başınıza çözebileceğinizi ve hangilerinin kendilerinin çözmesi gerektiğini kendinize netleştirmenize yardımcı olacaktır. Bazen istediğimiz zenginliği hayatımıza çekmek için akışına bırakmamız ve akışına bırakmamız gerekir. Bu kristal, bunu yapacak kadar güvende hissetmenize yardımcı olabilir.

Aynı şekilde, açık bir zihin yeni fikirlere çok daha açıktır ve bu taş eski inançları ve hatta önyargıları ve önyargıları bırakmanıza yardımcı olmak için mükemmeldir. Çoğu zaman, başarıya giden en hazır yol, daha önce kimsenin yapmadığını yapmaktır ve bu kristal, alışılmışın dışında bir düşünceye sahip yeni fikirleri belirlemenize yardımcı olabilir.

Kariyer fikirlerinizi paylaşmanın karşı çıkanları ve olumsuzlukları çektiğini düşünüyorsanız, Lapis Lazuli başarıya giden kişisel yolunuzda kendinize güvenmenizi sağlayabilir. Fikirlerimize karşı çıkanlar genellikle yardımcı olmaya çalıştıkları için eleştirseler de, bazen sadece kendi bakış açınıza bağlı kalmanız gerekir. Zenginlik kazanmak, bolluk almak veya iş başarısı ve kariyer ilerlemesinden zevk almak konusunda ciddiyseniz, sahip olmak için mükemmel bir taştır.

Lapis Lazuli Taşı Güçleri – Aşk

Lapis Lazuli, aşk ve ilişkiler söz konusu olduğunda başvurulacak en iyi taşlardan biridir. Onu giyen veya vücuduna yakın tutan kişiye bilgelik, sevgi ve duygusal şifa enerjileri getirir. Lapis Lazuli taşı bu konuda size fazlasıyla iyi gelecektir. Kendi başına o kadar güçlü, sevgi dolu bir titreşim taşır ki bu size, auranıza ve sizinle temasa geçen herkese kolayca aktarılır.

Bu kristale sahip olduğunuzda, istediğiniz şeyin peşinden gidecek özgüvene, duruşa ve cesarete sahip olacaksınız. Belirsiz veya güvensiz hissederek bir dakika daha harcamayacaksınız çünkü ne istediğinizi bileceksiniz ve onu nasıl elde edeceğinizi bileceksiniz. Lapis Lazuli taşlarının enerjileri, utangaçlığınızı yenmenize yardımcı olacak ve kabuğunuzdan çıkmanız için sizi cesaretlendirecektir.

Bu iyileştirici özellikler, belirsiz veya utangaç davranışlarınıza yol açan geçmiş acıları, travmaları veya komplikasyonları tanımlamanıza ve yüzeye çıkarmanıza ve bunları nasıl iyileştireceğinizi göstermenize yardımcı olabilir. Bu her zaman rahat bir deneyim değildir, ancak Lapis Lazuli’nin titreşimleri, siz daha derin ve zahmetli deneyimlerinizin üstesinden gelirken sizi desteklemek ve iyileştirmek için oradadır.

Masaj Taşları Roller Modelleri Masaj Taşları Roller Modelleri

Sıklıkla, aşkta tekrarladığımız hatalar ve bir ilişkiden diğerine tanıdığımız döngüler, hayattan en iyi şekilde zevk almak ve kendimize yardımcı olmak için kökünden çıkarılması, bakılması ve üstesinden gelinmesi gereken derinden kökleşmiş derslerdir.

Bu olumlu şifa enerjilerini kendinize çekmek için, aynı zamanda bu sorunları eşinizle paylaşmaya yardımcı olmak için bu taşı kendinize yakın tutun, böylece birlikte en iyi nasıl ilerleyeceğinizi ve her zamankinden daha güçlü bir şekilde nasıl hareket edeceğinizi çözebilirsiniz.

Sevmeyi seçtiğiniz insanlarla pek de iyi olmayan deneyimler yaşadıysanız, Lapis Lazuli size bu kişisel travmaların üstesinden gelmek için güç, cesaret ve bağlılık verecektir. Bu taşın sihrini üzerinizde işlemesine izin verdiğinizde geçmişin acıları, acıları ve üzüntüleri gitmiş olacak.

Lapis Lazuli, ihtiyacı olan herkese içsel gücü de getirebilir. Açık iletişim hatlarını, dürüstlüğü, açıklığı ve zihinsel berraklığı teşvik eden bir iletişim taşıdır. Sevdiğiniz kişiden sır saklamanıza gerek kalmayacak çünkü endişelerinizi korkmadan ya da sonuçlarından endişe duymadan dile getirebileceksiniz.

Bu taş, ilişkilerde ve evliliklerde sevgi ve sadakati artıracaktır.
Lapis Lazuli, Boğaz çakrasıyla en iyi şekilde çalışan, insanlara, özellikle de sevdiğiniz insanlara söyleyemediğiniz her şeyi söylemenizi sağlayan bir kristaldir. Gerçeğin taşı olarak da bilinir, bu da kendinize karşı daha dürüst olacağınız ve sizin için önemli olan insanlarla daha açık iletişim kuracağınız anlamına gelir. Ancak yanınızda mutlaka Lapis Lazuli taşı kolye veya Lapis Lazuli taşı bileklik taşımanızda fayda olacaktır.

Lapis Lazuli taşı bir dostluk taşıdır. İlişkinize sevgi, sadakat, eğlence ve bağlılık getirir ve aynı zamanda deli gibi aşık olduğunuz en iyi arkadaşınız olduğunu hissedeceksiniz. Bu hisler ömür boyu olacağı gibi, size yaşam boyunca güzel bir ferahlık da katacaktır.

Lapis Lazuli’nin Boğaz çakranızı iyileştirmesine ve açmasına izin verdiğinizde, sevdiğiniz kişiyle gerçekten rahat hissedeceksiniz ve artık onları sürekli olarak etkileme veya kendinizi kanıtlama ihtiyacı hissetmeyeceksiniz. Sadece onların yanında kendin olabilirsin ve seni bunun için sevip sevmediklerini umursamayabilirsin. Hayatının kendini daha çok seveceği bir noktada olacaksın ve seni sadece gerçek sen için seven insanları seveceksin.

Lapis Lazuli’nin iyileştirici enerjileri, eşinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacak ve bu da ikinizin de paylaştığı sevgiyi güçlendirecektir. Eski olan her şey yenilenecek ve bozulan her şey yeniden tamamlanacak. Daha önce denemediğiniz bir şeyi denemeye istekli olacaksınız ve ayrıca ilişkinizin başarısı için değişiklik ve tavizler vermeye hazır olacaksınız.

Bu taşın yardımıyla daha iyi bir benlik duygusuna sahip olacaksınız ve size, eşinize ve ilişkinize yardımcı olabilecek içsel gerçekleri ortaya çıkarabileceksiniz. Gerçekliğinizle çalışabilecek ve şu anda sahip olduğunuz mutluluk ve sevginin tadını çıkarmaya devam etmek için gerekli ayarlamaları yapabileceksiniz.

Lapis Lazuli’nin yanınızda olması, aşk hayatınızın sorumluluğunu üstlenme cesaretine sahip olacağınız anlamına gelir. Sonunda ilişkinizden ne istediğinizi anlayacaksınız ve midenizdeki kelebeklerden daha azına razı olmayacaksınız.

Sonunda hayatınızın en sert gerçekleriyle bile yüzleşecek ve kendinize, eşinize ve dünyaya karşı dürüst olacaksınız. Aşkta şehit olma arzusu ortadan kalkacak çünkü sonunda ıstırabınıza son verecek kadar cesur olacaksınız.

Bu taş, aşkta mutlu olmak istiyorsanız sahip olmanız gereken mükemmel bir taştır. Sevginin içeri girmesine ve sevginin kalmasına izin vermek için barış ve uyum içinde olacaksınız. Mutlu olmak ve aşkta mutlu kalmak için ne yapmanız gerektiğini daha net anlayacaksınız. Artık korkmuş, utangaç veya belirsiz hissetmeyeceksiniz çünkü aşka bir şans vermek için daha kendinden emin ve cesur olacaksınız.

Aşk hayatınızda eksik olan ne varsa sonunda size verilecek ve kalbiniz hayatın en büyük sürprizleriyle başa çıkmak için çok daha güçlü olacaktır. Kısacası Lapis Lazuli taşı aşk ve para hayatınız dahil olmak üzere, sağlık konusunda da size fazlasıyla iyi gelecektir.

Çakralar ve Lapis Lazuli Taşı

Lapis Lazuli, Boğaz çakrasında kullanım için idealdir. Güçlü bir temizleyici olduğu ve bu merkezdeki enerjik tıkanıklıkların giderilmesine yardımcı olduğu ve daha verimli, daha net iletişime yol açtığı söylenir. Lapis Lazuli’nin gücü, yalanların zararlı etkilerinden kurtulmanıza da yardımcı olabilir. Hepimiz zaman zaman “beyaz yalanlar” söyleriz ve bazılarımız daha ciddi yalanlar söylemenin etkisinden mustarip olabiliriz.

Yalanın size faydadan çok acı verdiğini kabul etmeye hazır olduğunuzda, Boğaz çakranızdan yalanın kalıntılarını temizlemenize yardım etmesi için bu mavi taşın gücünü çağırın. Lapis Lazuli aynı zamanda masmavi bir taş olarak Üçüncü Göz veya Kaş çakrasının enerjileriyle hizalanır . Göksel Gözünüzü enerjilendirmek ve etkinleştirmek için kullanmak, içsel bilgeliğinize ve içgörünüze erişmenize, ayırt etmede yardımcı olmanıza ve faydalı kararlar vermenize yardımcı olabilir.

Lapis Lazuli Taşı ile Birleştirmek ve Kullanmak İçin En İyi Kristaller

Çakra Kristal Kombinasyonları

Kaş ve Boğaz çakrasının enerjilerini pekiştirmek için Lapis Lazuli’yi Sodalite ile birleştirin, böylece gerçeğinizi yalnızca ruhsal ve içgüdüsel düzeyde bilmekle kalmazsınız ; ayrıca her şeyi açıkça ifade edebilirsiniz. Zihinsel netlik ve Taç çakranızı açmak için Lapis Lazuli’yi Clear Quartz ile ve olumsuz iç konuşma ve öz eleştiriyi temizlemek için Mavi Dantel Akik veya Yeşil Yeşim gibi daha açık mavi veya yeşil taşlarla birleştirebilirsiniz .

Diğer Kristal Kombinasyonları

Taşınızın enerjisini büyütmek ve onu takmaktan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, onu Akik, Ametist, Beyaz İnci veya Turkuaz ile kombinlemek en iyisidir. Bir başka iyi kombinasyon Zümrüt, Mercan, Safir, Labradorit, Onyx veya Carnelian’dır. Opal ayrıca Lapis Lazuli’nizle kombinlemek için sağlam bir seçimdir.

Bu renkli taşlardan herhangi biri kariyer hedefleri, aşk ve ilişkiler, sağlık ve genel yaşam dengesi ile iyi çalışır. Lapis Lazuli çok yönlü olduğu için bu taşı koleksiyonunuzun geri kalanıyla kombinlemeniz mümkün. Burada gerçekten doğru ya da yanlış cevap yoktur, çünkü o, diğer birçok taşın enerjilerini tamamlayacak ve birlikte çalışacak kadar barış ve sükunet taşıdır.

Sezginiz, koleksiyonunuzda veya daha geniş anlamda evinizde en iyi nereye yerleştireceğinizi arıyorsanız, burada size iyi hizmet edebilir. Uzanmış bir elinizde hafifçe tutarak etrafta dolaşmayı ve sizi nereye götürdüğünü görmeyi deneyin. Taşın enerjilerini tam olarak ayarlayın ve enerjisinin sizi taşın en iyi işini yapabileceği belirli yerlere hafifçe çektiğini görebilirsiniz.

Lapis Lazuli Taşı Nasıl Temizlenir

Diğer taşlarla karşılaştırıldığında, Lapis Lazuli nispeten hassastır, bu nedenle sert ovma veya temizlemeye iyi yanıt vermez. Lapis Lazuli taşı nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız, bu başlığı mutlaka dikkatli okumalı ve net bilgi edinmelisiniz.

Taşınızın emdiği negatif enerjileri yok etmenin en iyi yolu onu adaçayı dumanıyla temizlemektir . Ametist veya Şeffaf Kuvars yakınına yerleştirmek, olumsuz titreşimlerden istenmeyen kalıntıları da kaldıracaktır. Taşınızın tozdan arındırılması gerekiyorsa, soğuk suyla durulayın ve yumuşak bir bezle kurulayın.

Sevgiyi, zenginliği veya sadece memnuniyeti çekmek için bir niyet belirleyebilir ve kristalinizi bununla şarj edebilirsiniz. Taşınızı iyi bir niyetle ve iyi bir düşünceyle şarj etmeniz, bu taş üzerindeki toplanan tüm olumsuzlukları da tamamen uzaklaştıracaktır. Doğal titreşimini yükseltmek için Lapis Lazuli’yi bir gecede Jaspers veya Quartz’lardan herhangi birinin yanında bırakın.

Bir Doğum Taşı Olarak Lapis Lazuli Taşı

Geleneksel olarak Lapis Lazuli, Boğa ve Yay için bir doğum taşıdır . Boğa (20 Nisan – 22 Mayıs) bu kristalin inatçılığını hafifletmeye ve fazla sahiplenici olmalarını önlemeye yardımcı olduğunu görebilir. Aynı zamanda güvenilir, sabırlı ve istikrarlı olan Torosların doğal güçlerini de güçlendirecektir. Yay burcu (22 Kasım – 21 Aralık arası) ayrıca Lapis Lazuli’den daha diplomatik olmalarına ve iletişimde başkalarının duygularına karşı düşünceli olmalarına yardımcı olacağından yararlanabilir.

Lapis Lazuli Taşı Efsaneleri ve Tarihi

Lapis Lazuli, kaydedilen insanlık tarihinin çoğunda popüler olmuştur. Bu taş için madencilik, kuzeydoğu Afganistan’ın Badakhshan Eyaletinde MÖ 7000 kadar erken bir tarihte meydana geldi. Lapis, boncuklar, küçük mücevherler ve küçük heykeller yapmak için kullanıldı.

Bunlar, Irak, Pakistan ve Afganistan’da MÖ 3000 yıllarına dayanan Neolitik arkeolojik alanlarda bulunmuştur. Lapis Lazuli, MÖ 3000’e kadar uzanan birçok Mısır arkeolojik alanında görülür. Birçok süs eşyası ve mücevherde kullanılmıştır. Toz haline getirilmiş lapis kozmetik ve pigment olarak kullanılmıştır.

Lapis Lazuli Maliyeti Ne Kadardır?

Lapis Lazuli uygun fiyatlı bir değerli taştır, ancak gerçekten güzel Lapis Lazuli taşları hala oldukça nadirdir. Daha düşük dereceli Lapis Lazuli, karat başına 1 $ veya daha düşük bir fiyata gidebilirken, daha yüksek dereceler karat başına 100 ila 150 $’a ulaşabilir.

Çok kilogramlık parçalarda ortaya çıkabilir, ancak 10 ila 20 karatlık kesimlerde bile birinci sınıf Lapis Lazuli nadirdir. Lapis Lazuli için en yaygın geliştirme boyamadır. Diğer geliştirmeler, rengi iyileştirmek için mumlama ve reçine emprenyeleridir.

Lekeli Lapis Lazuli’nin rengi kararsızdır ve zamanla solacaktır. Tüm yarı değerli taşlar gibi, satın aldığınız tüm ürünleri, taşın geliştirilip geliştirilmediğini kontrol etmek için saygın bir mücevher laboratuarında test ettirmeniz önerilir.

Kalite, kesimine, rengine ve netliğine bağlıdır. Ayrıca kahverengi veya altın renginde iyi bir iç lekeye sahip olmalıdır. Bu Altın Piritten farklıdır. Birçok satıcı, düşük kaliteli, işlenmiş veya geliştirilmiş Lapis Lazuli taşlarını daha yüksek bir fiyata satar. Satın aldığınızda, satıcıdan orijinalliğine dair bir laboratuvar sertifikası almasını istediğinizden emin olun.

Lapis Lazuli’nizi özgünlük, tedaviler ve menşe ülke açısından test ettirebilirsiniz. Astrologlar, gümüş veya platin olarak giyilebileceğini tavsiye ediyor. Altın son seçim olmalı ve kaçınılmalıdır. Lapis Lazuli’nin etkilerini ve faydalarını en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, sağ elini kullanıyorsanız sağ eliniz, solaksanız sol elinizle doğru elinize takın.

Lapis Lazuli Fiyatları

Lapis Lazuli, iyi ve dürüst iletişimi teşvik ettiği için yanınızda bulundurmanız gereken bir taştır. İyi bir iletişiminiz olduğunda, hayatınızda yalana ve sahtekarlığa yer yoktur. Açıkçası, saf ve kesilmiş arıyorsanız, fiyat biraz yükselebilir. 200 veya 2100 arası fiyatlara etnik taş veya mücevher satan dükkanlarda bulabilirsiniz. Böylesine pozitif bir taş negatif psişik saldırılar da dahil olmak üzere negatif enerjiyi dağıttığı için iyileştirici ve pozitif enerjileriyle korunacağınız için dürüstlüğünüzü ve onurunuzu korumanıza da yardımcı olacaktır.

Lapis Lazuli taşının yardımıyla sezgisel bilgelik ve saf sevgi kazanacaksınız. Kendinizi her şeyin umutsuz göründüğü bir durumda bulursanız, Lapis Lazuli taşı bu duygulardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca hayatınızın değişmesini kendi gözlerinizle göreceksiniz. Size yeteneklerinize olan güveni tamamen geri verecek ve tüm çakralarınızı sakinleştirecektir.. Ruh üzerinde sakinleştirici bir etkisi vardır. Gerçekten Lapis Lazuli, yanınızda sahip olabileceğiniz en iyi taşlardan biridir!

Sevgiliye Hediye / Sevgililer Günü Hediyesi


Sevgilime sevgililer gününde ne hediye alabilirim
sorusuna tam cevap olan Lapis Lazuli taşı bileklik ile sadece bu da değil, onunla uzun bir ruhsal çalışma yapmaya karar verirseniz, şimdiye kadar her zaman güvendiğiniz duygusal kalıpları tanıyabilir ve sizin için yanlış olanları kaldırabilirsiniz. Sevgiliye hediye almak konusunda kararsızsanız şuan en güzel hediyeye bakıyorsunuz demektir. Duygusal düzeyde gerçekten değerli bir taştır Lapis Lazuli taşı . Sevgililer günü hediyesi olarak düşünebileceğiniz Lapis Lazuli taşının duyguların kurbanı olmak yerine, onları dengeleyen ve kontrol altına almanıza yardımcı olan bir enerjisi vardır.

Tıpkı ortaya çıkarmak istediği duygular gibi narin bir taştır. Bu açıdan sevgiliye hediye edilebilecek harika bir değerli taştır. Sevgililer günü hediyesi olarak en çok tercih edilen ürünümüz Lapis Lazuli taşı bileklik ya da Lapis Lazuli taşı kolye modelleridir.

Sezgiyi daha canlı hale getirir. Duygusal dengeyi uyarır. Özetle, sevgiliye hediye noktasında Lapis Lazuli taşı kolye ve Lapis Lazuli taşı bileklik şu konularda faydalıdır: Özetle, Lapis Lazuli faydaları: Açıkça akıl yürütme, dengeyi sağlama, iç gözlem, başkalarını daha iyi tanıma, kendinle uyum içinde olma.

 

Doğal taşlar nasıl temizlenir hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız DOĞAL TAŞ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR yazımızı okuyabilirsiniz. Ürünlerimizin takibi için INSTAGRAM hesabımızı takibe alabilir, doğal taşlar hakkında daha fazla bilgi almak için ise FAYDALI BİLGİLER sayfamıza göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.