Burca Göre Doğal Taşlar

Burçlara Göre Doğal Taşlar

Burçlara göre doğal taşlar toplum tarafından merak edilen konuların başında gelir. Günümüzde bilinen 12 adet burç olup insanlar bu burçların özelliklerini az çok taşır ve bu burçlara iyi gelen doğal taşları kullanır. Bu doğal taşlar genel itibarıyla negatif enerjiyi yok ederek onun yerini pozitif enerjinin almasını sağlar.

Doğal Taşlar 

Burçlara göre doğal taşlar, doğada saf veya işlenmiş halde bulunur ve mücevher ya da süs eşyası olarak kullanılırlar.

 • Koç Burcu; hareketli ve enerjik olan koç burcunun en önemli taşı yakuttur. Yakut, yaşam taşı olarak bilinir. İnsanın yaşam enerjisini arttırarak  mutluluk hissi verir. Yakut taşının yanında akik taşı ve ametist taşı da koç burcunun enerjisini tamamlayan doğal taşlardır.
 • Boğa Burcu; Keyfine ve rahatlığına düşkün olan boğa burcunun en önemli taşları zümrüt ve turkuaz taşıdır. Bu taşlar boğa burcuna rahatlık ve sakinlik ve dinçlik kazandırır. Ayrıca romantik bir hal içerisine girmesine neden olur
 • İkizler Burcu; özel ve değişken yapıya sahip olan ikizler burcunun doğal taşı akik ve yeşimdir. Akik taşı zihin ve vücut dengesini koruyarak kişilerin güç kazanmasına yardımcı olur. Yeşim taşı ise moral bozukluğuna, sıkıntılara iyi gelir.
 • Yengeç Burcu; duygusallığı ile tanınan yengeç burçlarının doğal taşları inci, kaplan gözü ve ay taşıdır. Kaplan gözü taşı bereket verir ve insanlar arası ilişkilerde etkilidir. İnci taşı ise yengeç burçlarının sezgilerinin gelişmesini sağlar.
 • Aslan Burcu; liderlik özellikleri ile ön plana çıkan aslan burçlarının değerli taşları peridot ve krizolit taşıdır. Peridot taşının yatıştırıcı etkisiyle insanlar sakinleşirken krizolit taşı aslan burcunun etrafına pozitif enerji yaymasına neden olur.
 • Başak Burcu; düzenli olmaları ile bilinen başakların doğal taşları yeşim ve ametist taşıdır. Ametist taşı stresi azaltır. Yeşim taşının ise iyileştirici özelliği başak burçlarında etki eder
 • .
  Terazi Burcu; Çekicilik özelliği ile bilinen terazi burçlarının doğal taşı pembe kuvars ve mercandır.
 • Akrep Burcu; tutkulu ve iddialı olan akrep burcunun doğal taşı obsidyen ve lal taşıdır.
 • Yay Burcu; gezmekten çok hoşlanan yay burçlarının doğal taşı sodalit ve topaz taşıdır. Mantık taşı olarak bilinen sodalit yay burçlarında mantık ve sezgilerinin birleştirilmesine yardımcı olur.
 • Oğlak Burcu;  ayrıntılara takılan ve çalışkanlıkları ile bilinen oğlak burçlarının doğal taşı kehribar ve yakuttur.
 • Kova Burcu; yaratıcılıkları ile ön planda olan kova burçlarının doğal taşı mavi safirdir.

Burçlara göre doğal taşlarbunlardan ibaret olmayıp burçlara iyi gelen birçok taşın özellikleri yeni yeni keşfedilmektedir.

İndirimli Ürünleri Kaçırma İndirimlİ Ürünler Fırsatını Kaçırma !

Doğal taşlar nasıl temizlenir hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız DOĞAL TAŞ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR yazımızı okuyabilirsiniz. Ürünlerimizin takibi için INSTAGRAM hesabımızı takibe alabilir, doğal taşlar hakkında daha fazla bilgi almak için ise FAYDALI BİLGİLER sayfamıza göz atabilirsiniz. Diğer doğal taş ürünlerimiz için MAĞAZA mızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.