Sağlık İçin Doğal Taşlar

Vereme İyi Gelen Doğal Taşlar

Vereme iyi gelen doğal taşlar doğada nadir olarak bulunuyor. Verem hastalığının sürecinin daha iyi geçebilmesi için doğal taşlara ihtiyaç vardır. Doğal taşlar sayesinde hastalık evreleri daha çabuk atılabiliyor ya da bu hastalık seyri daha ağrısız olabiliyor. Vereme iyi gelen taş kalsit taşıdır. Bu taş doğada yaygın bir halde bulunabiliyor. Bu taşı almak isteyen kişiler kuyumcularda ya da takı satan yerlerde bulabilirler. Taşın faydaları saymak ile bitmez. Taşlar son derece parlak renklere sahiptir. Her bir taşın farklı bir özelliği ve insana farklı bir yararı bulunuyor.

Vereme İyi Gelen Doğal Taşlar Kalsit Taşı Özellikleri

Kalsit taşı güzel olan bir taştır ancak çok fazla bir sertliğe sahip değildir. Türkiye’de yaygın bir şekilde bu taşı görebilmeniz mümkündür. Vereme iyi gelen bir taştır. Verem hastalıkların da en fazla bu taş kullanılır ve bu taşın faydası görülür. Katkı olmayan hali saydamdır. Renksiz olan kalsit bulunabildiği gibi farklı renklerde olan kalsitler de bulunabiliyor. Mavi, yeşil ve turuncu bu taşın en bilindik renkleridir. Su ile temas etmeleri dahilinde hızlı bir şekilde zarar görebilirler. Sertlik derecesi bir hayli düşük olduğu için takı olarak pek tercih edilmez. Bunun yanı sıra doğada fazla bulundukları için de mali değerleri pek yüksek değildir. Bu kalsit taşlar süs eşyaları olarak kullanılabilir. Koleksiyoncular bunların her rengini bulup toplamaya bayılıyor.

Vereme İyi Gelen Doğal Taşlar
Vereme İyi Gelen Doğal Taşlar

Kalsit Taşı Faydaları Nelerdir?

Kalsit taşı enerjiyi arttıran bir taştır. İnsan ruhunu temizler ve dengede tutar. Toprakta olan enerjiyi insan vücuduna aktarır. Motivasyonu arttırmada birebirdir. Tüm çakraları harekete geçirebilir. Diş ve kemik yapısının güçlenmesi için olanak sağlar. İskelet sistemini korur. Ağrılara oldukça iyi gelir. Bebeklerin diş çıkardıkları zaman bebeklerin beşiklerinin önüne koyulması rahatlama sağlar. Negatif enerjiyi atmanıza yardım eder. Pozitif enerjiyi sizlere verir. Olumlu düşünmenizi sağlar. Doğum sürecinde faydalı olan bir taştır. Uykusuzluğun giderilmesine yardımcı olur. İnsan iletişimlerini kuvvetlendirir. Kan basıncını düzenlemenize yardım eder. Hastalıkların daha çabuk atlatılmasına olanak sağlar. Mide rahatsızlıklarına ve vereme iyi gelen bir taştır.

İndirimli Ürünleri Kaçırma İndirimlİ Ürünler Fırsatını Kaçırma !

Doğal taşlar nasıl temizlenir hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız DOĞAL TAŞ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR yazımızı okuyabilirsiniz. Ürünlerimizin takibi için INSTAGRAM hesabımızı takibe alabilir, doğal taşlar hakkında daha fazla bilgi almak için ise FAYDALI BİLGİLER sayfamıza göz atabilirsiniz. Diğer doğal taş ürünlerimiz için MAĞAZA mızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.