Doğal Taşlar

Turkuaz Taşı Faydaları – Fiyatları – Özellikleri

Turkuaz taşı faydaları, Turkuaz taşı özellikleri ve Turkuaz taşı hakkında her şey bu yazımızda.

Turkuaz taşı faydaları, turkuaz özellikleri ve turkuaz hakkında her şey bu yazımızda.

 

Turkuaz Taşı Nedir

Turkuaz taşı nedir diye merak ediyorsanız, bu konuda size detaylıca bilgi verelim. Turkuaz çok etkili bir şifacı taştır. Ruh için rahatlık ve teselli sağladığı gibi fiziksel beden için de destek sağlar.

Tılsımlarda bin yıldır korunmak için kullanılmıştır ve kullanıcıyı partnerine herhangi bir sadakatsizlik konusunda uyarmak için renk değiştirdiği söylenmektedir. Genellikle çarpıcı güzellikteki mücevher parçalarına dönüştürüldüğü için çok belirgin mavi-yeşil görünüme sahip çekici bir taştır. Turkuaz taşı nedir sorusunun daha da detaylı cevabını arıyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İndirimli Ürünleri Kaçırma İndirimlİ Ürünler Fırsatını Kaçırma !

Turkuaz Taşı Özellikleri

Turkuaz Taşı Fiziki Özellikleri 

Turkuaz taşı özellikleri arasında hem fiziki özellikler, hem de metafiziksel özellikler bulunur. Turkuazın kimyasal sınıflandırması Fosfattır. Parlaklığı, mumsu ila camsı olmayan olarak bilinir ve yıprandığında donuk veya kireçli hale gelir. Sertlik için Mohs ölçeğinde 5 ile 6 arasındadır ve kimyasal bileşimi CuAl6(PO4)4(OH)8·4H2O’dur.

Turkuaz triklinik kristal yapıya sahiptir. Tabii ki turkuaz taşı özellikleri de yalnızca bununla sınırlı kalmıyor. Sırada metafiziksel özellikler, faydalar ve daha niceleri bulunuyor.

Metafizik Özellikler

Turkuaz, kristaller dünyasındaki en manevi taşlardan biridir. Aynı zamanda fiziksel ve ruhsal alemler arasındaki iletişimi kolaylaştırır, gizli psişik yetenekleri geliştirir, sezgiyi güçlendirir ve içgörü ve bilgelik getirir. Genellikle ritüelleri serbest bırakmak için kullanılır ve boğaza yerleştirildiğinde, artık bize hizmet etmeyen eski yeminlerin veya taahhütlerin gücünü inkar eder.

Geçmişten gelen yasaklar veya kısıtlamalar olmadan ruhu kendini gerçekten ifade etmeye teşvik eder.  Kullanıcının veya kullanıcının önceki hayatlarını keşfetmesine yardımcı olur ve bize kendi kaderimizin yaratıcılarının tek başına olduğumuzu gösterir.  Bir arıtma taşıdır ve elektromanyetik dumana, radyo dalgalarına ve atmosferdeki kirleticilere maruz kalmanın kötü etkilerini azaltacaktır.

Bu Bileklikler Tam Senlik ! Bu Bileklikler Tam Senlik !

Geleneksel olarak Turkuaz, yeryüzünü ve gökyüzünü birleştiren ve bir araya getiren olarak görülüyordu. Çakraların enerjilerini süptil bedenin yedi katmanıyla bütünleştirmek ve aurayı herhangi bir olumsuz etki veya enerjiden temizlemek için sıklıkla kullanılır.

Turkuaz Taşı Çeşitleri 

Tibet Turkuaz, bu taşın daha yaygın olarak bulunan çeşidinden biraz farklı bir titreşime sahiptir. Ayrıca yeşil renkten ziyade mavi-yeşil renkle birlikte çalışmak boğaz çakrası için özellikle iyidir. Boğaz çakrasına bu taşı yakın tutmak adına turkuaz taşı kolye de kullanabilirsiniz. Farklı bir takı olarak da turkuaz taşı bileklik takabilirsiniz.

Bu çakra, atalardan geriye doğru uzanan karmik etkiler nedeniyle kısıtlanır veya bloke edilirse, Tibet Turkuaz enerjileri arayabilir, ön plana çıkarabilir ve temizlenmesine izin verebilir. Bu sebeple de tüm pozitif enerjiniz size kalır.

Turkuaz Taşı Kullanımı 

Turkuaz Taşı Faydaları

Turkuaz bir arınma taşı olduğu için bu taşı hayatınıza almalısınız. Negatif enerjileri etkili bir şekilde uzaklaştıracak ve sizi kirleticilere veya olumsuz dış etkenlere karşı koruyacaktır. Stressiz günler geçirmenizi sağlayacaktır. Turkuaz, kalbinizi açarak ve düşüncelerinizi temizleyerek maneviyatınızı artıracaktır. Ayrıca turkuaz taşı faydaları da çok fazla diyebiliriz.

Duygusal yaralardan ve duygusal stresten derinden etkilenmiş kalbinize ve zihninize manevi bir merhem görevi görecektir. Turkuazın güçlü enerjileri, fiziksel ve duygusal yorgunluğu gidermede iyidir ve depresyondan muzdarip veya panik atak eğilimli insanlar için harikalar yaratabilir. Turkuaz kendini gerçekleştirmeyi teşvik edecek ve hayatınızın her alanında istediğinizi elde etmenize yardımcı olacaktır.

Size hayatın nasıl işlediğine dair daha derin bir farkındalık verecek ve bu dünyadaki amacınızı ve gerçek yaşam yolunuzu bulmanıza yardımcı olacaktır. Turkuaz, yaratıcı problem çözmeyi teşvik edecek bilgelik ve anlayış enerjilerini size getirecektir. Aynı zamanda psişik yeteneklerinizi de geliştirecektir.

Bu taşın benzersiz titreşimleri üçüncü göz ve boğaz çakralarınızla rezonansa girecek ve geçmiş yaşam bilginize erişmenize izin verecek. Bunu yapmak, başkalarıyla daha anlamlı ve derin bir şekilde iletişim kurmanıza yardımcı olabilir, çünkü paylaştığınız şey doğrudan ruhunuzdan gelecektir! Turkuaz, hayatınızı doğruluk, gurur ve dürüstlükle yaşamanıza yardımcı olacak enerjiler taşır.

Turkuaz Taşı En İyi Nasıl Kullanılır?

Turkuaz takılar giyin ve kıyafetlerinize renk katın. Her gün ve her zaman size hoş karşılanacak taze bir parlaklık getirecek. Takı olarak da turkuaz taşı kolye veya turkuaz taşı bileklik tercih edebilirsiniz. Bu takılar hem hoş görünür, hem de zariftir.

Bu Kolyelerde İndirim Var ! Bu Kolyelerde İndirim Var !

İyi göründüğünüzde moralinizi yükseltecek ve duygularınızı hafifletecektir. İyi görünmek her zaman kalbe şifadır, bu yüzden her zaman güzel Turkuaz takılar taktığınızdan emin olun. Bu taş, gürültü ve kaosla çevrili olsanız bile hala rahatlayabileceğinizi ve huzurlu bir duruma ulaşabileceğinizi mükemmel bir hatırlatıcıdır.

İster tutar ister takıyor olun, turkuaz kristal, güveninizi açığa çıkarmanıza yardımcı olmak için harikadır, ancak hepsi zorba veya kibirli olmadan. Fikirlerinizi daha verimli bir şekilde ifade edebileceğinizi ve onları kelimelere takılmadan veya utanmadan ifade edebileceğinizi göreceksiniz.

Bu taşı ayrıca özel meditasyon alanınıza veya genel şifalı kristal koleksiyonunuza da tanıtabilirsiniz. Turkuaz, mevcut kristalleri tamamlamada veya daha ruhsal anlarınızda sizi topraklamaya yardımcı olmada çok iyidir. Turkuaz iyi bir meditasyon taşıdır çünkü sizi bunaltmadan nazik, rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

Turkuaz taşlar gökyüzüne bağlanır ve gökyüzünün enerjilerini yeryüzüne gönderir. Meditasyon yapmanızı kolaylaştırırlar ve psişik düzeyde bilgiyi işlemenize izin verecek iç huzuru getirirler. Turkuaz taşlar sizi telepatiye ve sevgi dolu iletişime açacağı için meditasyonda kullanılabilir.

Bu taşların enerjileri kişisel aurik alanınıza yakın olduğunda, onları yaratıcılığınızı artırmak ve gerçeğinizi cesaretle paylaşmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca kalbinizden doğru ve net iletişimi teşvik ederler. Turkuaz eskitme taşların çevrenizdeki kirlilikten sizi koruduğu bilinmektedir. Ayrıca refah ve bolluğu davet etmek için kullanılırlar.

Bu taşlar vücudunuzu canlandırırken enerjilerinizi merkezler, topraklar ve uyumlu hale getirir. Ayrıca size gönül rahatlığı verir ve yaratıcı bir ifadeye sahip olmanızı sağlar. Turkuaz taşlar, talihsizliklerle boğuştuğunuzu hissettiğinizde size yardımcı olabilir.

Hayatınızdaki olumsuzlukları ve dengesizlikleri emebilir ve sizi finansal sıkıntılarınızdan kurtarabilirler. Kişisel enerjilerinizi tekrar dengeye getirebilirler. Turkuaz taşları cebinizde veya çantanızda taşıyabilirsiniz. Ayrıca o alandaki enerjileri temizlemek için evinizin en sevdiğiniz odasına da yerleştirebilirsiniz.

Bu kristalleri nasıl taşımayı veya konumlandırmayı seçerseniz seçin, faydaları size kolayca ulaşacaktır. Bazı insanlar, geceleri güzel rüyalar ve iyi bir uykuyu garantilemek için taşı yastığının altına sokmayı sever ve çoğu zaman yukarıdan da bazı ilgi çekici mesajlar ve sembolizm sağlar.

Turkuaz kristaller, sizi yalnız ve çaresiz hissettirmeden, sizi yalnızlığa davet eden sakinleştirici ve huzurlu taşlardır. Ruhunuzun evrensel doğasını anlamanıza ve takdir etmenize ve yetersizlik veya olumsuzluk duygularınızı iyileştirmenize yardımcı olurlar.

Turkuaz eskitme taşlar ayrıca bağımsızlığı ve bireyselliği teşvik ederek size daha olumlu ve iyimser bir bakış açısı sunar. Onlar en etkili şifacılardır ve size ruhunuzda huzur ve bedeninizde genel esenlik verebilirler. Turkuaz eskitme taş parçalarını tutmak veya taşımak, tükenmiş canlılığınızı geri kazanmanıza ve moralinizi yükseltmenize yardımcı olabilir.

Masaj Taşları Roller Modelleri Masaj Taşları Roller Modelleri

Stresinizden kurtulurlar ve odağınızı düşüncelerinize, eylemlerinize ve duygularınıza geri getirirler. Arınma taşları olarak Turkuaz taşları, çevrenizdeki elektromanyetik sis veya kirliliği temizler. Ayrıca kendini gerçekleştirmeyi teşvik eder ve yaratıcı problem çözmeyi kolaylaştırır. Kendi kendini sabote etme eğilimlerinizden kurtulurlar.

Turkuaz Taşı Güçleri 

Duygusal İyileştirme Güçleri

Duygusal olarak, Turkuaz güçlendirici bir taştır ve kendine acıma veya kendini sabote etme durumlarını gidermede çok iyidir. Bu kristal aynı zamanda ruh hallerini dengeler ve heyecanlı bir zihne sakinlik getirir. Aynı zamanda iç huzuru yaşarken tetikte kalmanızı sağlar.

Anksiyete, depresyon ve panik atak tedavisi için mükemmel bir taştır. Güvenlik ve emniyet hissi veren koruyucu bir niteliğe sahiptir. Aurayı psişik saldırılardan ve fiziksel bedeni atmosferik kirleticilerin etkilerinden korumaya yardımcı olur.

Fiziksel İyileştirme Güçleri 

Turkuaz vücudun besin emilimine yardımcı olabilir. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirmede ve doku rejenerasyonunun uyarılmasında da çalışabilir. Turkuazın detoksifiye edici ve antienflamatuar etkileri vardır. Enerjileri, kramplar, mide ağrıları veya baş ağrıları ile ilişkili ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilir.

Bu taş akciğerleri temizleyebilir, boğaz problemlerini yatıştırabilir ve temizleyebilir ve katarakt gibi göz problemlerini iyileştirebilir. Turkuaz enerjiler ayrıca aşırı asitliği nötralize edebilir ve gut, romatizma, viral enfeksiyonlar veya mide problemlerinden muzdarip olduğunuzda faydalı olabilir.

Turkuaz Taşı ve Para

Turkuaz uzun zamandır lüksün ve zenginliğin sembolü olmuştur. Bu değerli taş nerede bulunursa bulunsun, her zaman bolluğun, özellikle de finansal bolluğun simgesidir.  Bu taş zihinsel berraklığı arttırır ve her ikisi de finansal meselelerle uğraşırken son derece yararlı olan ayırt etme gücü verir.

Yine de bu kristal, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için hırsınızı ve enerjinizi desteklediği kadar, aynı zamanda rahat yaşamanıza yardımcı olabilecek belirli bir tür istikrarı da teşvik eder. Bu taşla çalıştığınızda, daha istikrarlı ve daha bol finansal nimet akışını davet edeceksiniz. Bol akışın asla durmamasını sağlamak için daha fazla gelir akışı yaratmak için de ilham alacaksınız.

Turkuaz enerjiler iyi dilekler, refah ve sağlık getirecektir. Tutkularınız, projeleriniz ve ticari girişimleriniz üzerinde çalışmak için fiziksel ve zihinsel olarak motive olacaksınız. Yayacağınız enerjik titreşimler size daha fazla şans getirecek! Turkuaz, sağlık ve refah getirebilecek iyi bir şans tılsımı gibi davranacaktır.

Turkuaz Taşı ve Aşk

Turkuaz taşı faydaları
Turkuaz taşı faydaları

Turkuaz dostluğun sembolüdür. Bu taş, ilişkinizin hangi aşamasında olursanız olun, sizin ve eşinizin en iyi arkadaş olarak kalmanızı sağlayacaktır. Zor zamanlar yaşıyor olsanız bile, arkadaşlığın her zaman orada olmasını sağlayacaktır.

Turkuaz romantik aşkı canlandıracak. İlişkinizde ve yaptığınız her şeyde pozitif sevgi enerjilerinin akmaya devam etmesini sağlayacaktır. Birine karşı sahip olduğun gizli hisleri salıvermene yardımcı olacak ve sana o ilk adımı atma ve topu yuvarlama cesareti verecek!

Turkuaz, yeni bir ilişkinin başlangıcında her zaman işe yarayan, utanmadan konuşmanız için size güven verecektir.  Taşla meditasyon yapmayı ve yarış duygularınızı bu şekilde sakinleştirmeyi tercih etseniz bile, bu kristal aşkın daha belirsiz tarafını çok daha katlanılabilir kılmak için harikalar yaratabilir!

Turkuaz, başlangıçta romantik bir insan olmasanız bile, içinizdeki o tutku ve romantizm ateşini yakacaktır. Daha sevgi dolu, daha sevecen ve duygularınızla daha açıklayıcı olmanız için size ilham verecek. Bu taşın enerjileri size eğlence ve spontanlık, macera ve coşku aşılayacaktır. İlişkiniz, artık farklı bir enerjinin tadını çıkaracak.

Turkuaz, sizin ve eşinizin güç ve cesaret sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle zorlu bir süreçten geçtiğinizde, ilişkinizi koruyacak ve onu sevgi dolu ve destekleyici enerjilerle saracaktır. Bu taşın rehberliği ile sahip olduğunuz duygu ve düşünceleri dengeleyecek, bu da size ve partnerinize fayda sağlayacaktır.

Duygusal sorunlar ve stresle daha iyi başa çıkmanıza yardımcı olacak derin bir sakinlik duygusu getirecektir. Bu taş, demirlenmiş ve topraklanmış kalmanıza yardımcı olacak ve olumlu bakış açınızı güçlendirecek. Turkuaz, ilişkilerde iyileşmeyi sembolize eder. Size acıyı, öfkeyi, kırgınlığı ve kırgınlığı nasıl bırakabileceğinizi gösterecek.

Sorularınızın cevaplarını bulmanıza yardımcı olacak ve herhangi bir eksiklik için kendinizi ve eşinizi nasıl affedebileceğinizi öğretecektir. En etkili Turkuaz iyileştirici özelliklerinin çoğu, neredeyse doğa tarafından çiftlere yardım etmek için tasarlanmış gibi görünüyor. İlişkiler zordur fakat bu taş sadece yolculuğu kolaylaştıran bir taştır!

Turkuaz, aşıklar arasında dürüst iletişim söz konusu olduğunda da çok yardımcı olacaktır. Bu taş gerçeğin enerjileriyle rezonansa girer ve sizi yalnızca gerçeği dürüstlük ve nezaketle konuşmaya teşvik eder. Eğer doğal olarak utangaç biriyseniz, bu taşı yanınızda bulundurmak daha uyarıcı ve anlamlı konuşmalar yapmanızda size yol gösterecektir.

Turkuaz, yüksek kalple güçlü bir şekilde titreşir, böylece eşiniz eksiklikleri veya zayıflık anları olduğunda onlara karşı daha anlayışlı ve şefkatli olmanızı bekleyebilirsiniz. Bu taş daha fazla empatiyi teşvik edecek. Sevdiğiniz kişiye karşı daha düşünceli ve yaşadıkları konusunda destekleyici olacaksınız.

Çakralar ve Turkuaz Taşı

Turkuaz, Üçüncü Göz çakrası ile çalışmak için idealdir. Bu çakradaki tıkanıklıkları temizleme ve gizli psişik sezginizi uyandırma gücüne sahiptir. Turkuaz, hem koruyan hem de aydınlatan güçlü ama nazik bir titreşime sahiptir. Üçüncü Göz çakranız dengede olduğunda, kendi içsel bilgeliğinize ve ruhunuzun rehberliğine erişebilirsiniz.

Turkuaz, bu çakrayı Taç ve Boğaz çakralarından geçen enerji akışıyla uyumlu hale getirmek için kullanılabilir. Turkuaz ayrıca Solar Pleksus çakrasıyla da rezonansa girer. Solar Plexus’unuz herhangi bir şekilde dengede olmadığında veya bloke olduğunda, bu rahatsızlığın nedenini bilmeden korku veya dehşet duygularının esiri olabilirsiniz.

Sağlıklı bir Solar Pleksus, mutluluk ve memnuniyet hissetmekten sorumludur. Turkuaz, Solar Pleksus’unuzda sıkışmış olabilecek korkuları yatıştırmak ve serbest bırakmak için mükemmeldir.

Duyguların bastırılmasından kaynaklanan tıkanıklıkları ve kısıtlamaları gidermek için Boğaz çakrasında turkuaz kullanılabilir. İletişim kurmakta zorluk çekiyorsanız veya bilinçli olarak konuşmanızı engelliyorsanız, Boğaz çakranız sonunda tıkanır ve hatta tamamen kapanabilir.

Turkuaz, boğaz çakranızın temizleme ve arındırma titreşimlerini her zaman alması için kolye ve gerdanlıklarda kullanmak için mükemmel bir taştır. Gerçeğinizi güvenle ve güvenle söyleyebilmeniz için Boğazı yavaşça ve nazikçe açacaktır. Bu aşamada turkuaz taşı kolye veya turkuaz taşı bileklik kullanabilirsiniz.

Turkuaz Taşı İle Birleştirilecek ve Kullanılacak En İyi Kristaller 

Çakra Kristal Kombinasyonları 

Üçüncü Gözde Turkuaz, her iki taşın da enerjilerini yükseltmek için Ametist ile birleştirilebilir. Ametist çok temizleyici bir taştır ve Turkuaz olumsuzluğu auradan uzaklaştırarak Göksel Gözün Evrenden gelen pozitif enerjilere ve mesajlara açık hale gelmesini sağlar.

Solar Pleksus’un enerjilerini dengelemek ve uyumlu hale getirmek için Turkuaz’ı Sitrin ile eşleştirebilirsiniz. Clear Quartz , benlik saygınızı ve güveninizi destekleyecek enerjileri getirmek için bu kristallerle birleştirilebilir.

Boğaz çakrasında, Lapis Lazuli ve Mavi Dantel Akik, boğazdaki enerji akışını uyumlu hale getirmek ve dengelemek için Turkuaz ile birlikte çalışabilir. Doğal olarak utangaç ve konuşmaya isteksiz iseniz Blue Lace Agate size yardımcı olacaktır.

Diğer Kristal Kombinasyonları 

Turkuaz, şifa ve tezahür ızgaralarına mükemmel bir katkı sağlar. Florit ve Gül Kuvars ile birleştiğinde, bedeni ve ruhu destekleyen ve besleyen kadınsı enerjileri getirir. Bu kombinasyon çok sakinleştirici ve huzurludur. Güçlü bir ruhsal uyumlama taşıdır ve onu Dumanlı Kuvars ile birlikte kullandığınızda , durugörü ve duruişitsel yeteneklerinizi tezahür ettirmenize yardımcı olacaktır. Aynı zamanda sezginizi de geliştirecektir.

Turkuaz Taşı Nasıl Temizlenir

Turkuaz taşı nasıl temizlenir diye soracak olursanız, bu konuda da size bilgi vereceğiz.Turkuaz, cildin doğal yağlarından dolayı rengi solabilir ve düzenli olarak temiz akan suda temizlenmelidir. Ara sıra tuzlu suda temizlenebilir. Gözenekli olabilse de, tuzlu suda çok uzun süre aşırı maruz kalmamasına özen gösterilmelidir.

Turkuazınızın en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için, beyaz adaçayı dumanıyla bulaştırarak veya gece boyunca kahverengi pirinçle kaplayarak emmiş olabileceği olumsuz titreşimleri temizleyin. Turkuaz taşı nasıl temizlenir sorusunun cevabı işte bu kadar basittir.

Bir Doğum Taşı Olarak Turkuaz Taşı

Bu kristal, birçok Yay burcunun iyimser, güler yüzlü, spontane doğasını geliştirecek.  Yay burcunun en olumsuz özelliklerinden biri de çabuk sıkılma ve ilişkilerden çok çabuk uzaklaşma eğilimidir. Turkuaz, sadakat ve sadakat özellikleriyle bu eğilimi azaltmaya yardımcı olabilir.

Efsanelerde ve Tarihte Turkuaz Taşı

Turkuaz, Irak’ta MÖ 5000 yıllarına dayanan arkeolojik alanlarda ve Mısır’da MÖ 3000’den kalma firavunların mezarlarında bulunmuştur. Kral Tutankamon’un cenaze maskesinde turkuaz kullanılmıştır.  Yerli Amerikalılar bu mavi-yeşil taşı yüzyıllardır geleneksel törenlerinin ve ritüellerinin bir parçası olarak Gökyüzünün Ruhlarını çağırmak için kullandılar.

Fiziksel ve ruhsal dünya arasındaki iletişimi kolaylaştırdığı için mezar yerlerini korumak için kullanıldı.  Kötü ruhlardan, fiziksel tehlikelerden, kötü dileklerden ve lanetlerden korunmak için birçok farklı kültürün Turkuazdan muska ve tılsımlar üretmesine yol açan koruyucu güçleri vardır.

Turkuaz Taşı Eskitme Taşlar

Turkuaz eskitme taşlar gökyüzüne bağlanır ve gökyüzünün enerjilerini yeryüzüne gönderir. Meditasyon yapmanızı kolaylaştırırlar ve psişik düzeyde bilgiyi işlemenize izin verecek iç huzuru getirirler. Turkuaz eskitme taşlar sizi telepatiye ve sevgi dolu iletişime açacağı için meditasyonda kullanılabilir.

Bu taşların enerjileri kişisel aurik alanınıza yakın olduğunda, onları yaratıcılığınızı artırmak ve kendi gerçeğinizi cesaretle paylaşmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca kalbinizden doğru ve net iletişimi teşvik ederler. Turkuaz eskitme taşların çevrenizdeki kirlilikten sizi koruduğu bilinmektedir.

Ayrıca refah ve bolluğu davet etmek için kullanılırlar! Turkuaz eskitme taşların bazı meraklıları, usta şifacı taşlar oldukları için iyileşme sürecini hızlandırmak için de kullanırlar. Bu taşlar vücudunuzu canlandırırken enerjilerinizi merkezler, topraklar ve uyumlu hale getirir. Ayrıca size gönül rahatlığı verir ve yaratıcı bir ifadeye sahip olmanızı sağlar.

Turkuaz eskitme taşlar, talihsizliklerle boğuştuğunuzu hissettiğinizde size yardımcı olabilir. Hayatınızdaki olumsuzlukları ve dengesizlikleri absorbe etme ve sizi finansal sıkıntılarınızdan kurtarma yeteneğine sahiptirler. Kişisel enerjilerinizi tekrar dengeye getirebilirler.

Turkuaz eskitme taşları cebinizde veya çantanızda taşıyabilirsiniz. Ayrıca o alandaki enerjileri temizlemek için evinizin en sevdiğiniz odasına da yerleştirebilirsiniz. Bu kristalleri nasıl taşımayı veya konumlandırmayı seçerseniz seçin, bu turkuaz taş faydaları size yeterince kolay bir şekilde ulaşacaktır.

Bazı insanlar, güzel rüyalar ve sağlam bir uyku gecesini garantilemek için geceleri yastığının altına taş koymayı sever ve çoğu zaman yukarıdan da bazı ilgi çekici mesajlar ve sembolizm sağlar. Turkuaz eskitme taşlar, sizi yalnız ve çaresiz hissettirmeden, sizi yalnızlığa davet eden sakinleştirici ve huzurlu taşlardır.

Ruhunuzun evrensel doğasını takdir etmenize ve anlamanıza ve yetersizlik veya olumsuzluk duygularınızı iyileştirmenize yardımcı olurlar. Turkuaz eskitme taşlar ayrıca bağımsızlığı ve bireyselliği teşvik ederek size daha olumlu ve iyimser bir bakış açısı sunar.

Onlar en etkili şifacılardır ve size ruhunuzda huzur ve bedeninizde genel esenlik verebilirler. Bu taşların iyileştirici enerjileri, ruh halinize ve duygularınıza, onları dengeleyerek ve sizi huzur ve dinginlikle sararak iyi faydalar sağlar.

Turkuaz eskitme taş parçalarını tutmak veya taşımak, tükenmiş canlılığınızı geri kazanmanıza ve moralinizi yükseltmenize yardımcı olabilir. Stresinizden kurtulurlar ve odağınızı düşüncelerinize, eylemlerinize ve duygularınıza geri getirirler.

Arınma taşları olarak Turkuaz eskitme taşları, çevrenizdeki elektromanyetik dumanı veya kirliliği temizler. Ayrıca kendini gerçekleştirmeyi teşvik eder ve yaratıcı problem çözmeyi kolaylaştırır. Kendi kendini sabote etme eğilimlerinizden kurtulurlar.

Turkuaz eskitme taşları üçüncü gözünüze yerleştirdiğinizde meditasyon egzersizlerinizi destekleyebilir ve sezginizi güçlendirebilirler. Turkuaz eskitme taşların yeryüzünü ve gökyüzünü bir araya getirebileceğine ve hem erkek hem de dişi enerjileri birleştirebileceğine inanılıyor.

Turkuaz eskitme taşların romantik aşkı başlattığı ve romantik ilişkilerde kendiliğindenliği teşvik ettiği de bilinmektedir. Kendinize birkaç parça Turkuaz eskitme taş almayı düşünüyorsanız hemen devam edin çünkü verdiğiniz paraya değecektir!

Turkuaz Taşı Fiyatları

Turkuaz, iyi ve dürüst iletişimi teşvik ettiği için yanınızda bulundurmanız gereken bir taştır. İyi bir iletişiminiz olduğunda, hayatınızda yalana ve sahtekarlığa yer yoktur. Açıkçası, saf ve kesilmiş arıyorsanız, fiyat biraz yükselebilir. 400 veya 1500 arası fiyatlara etnik taş veya mücevher satan dükkanlarda bulabilirsiniz. Böylesine pozitif bir taş negatif psişik saldırılar da dahil olmak üzere negatif enerjiyi dağıttığı için iyileştirici ve pozitif enerjileriyle korunacağınız için dürüstlüğünüzü ve onurunuzu korumanıza da yardımcı olacaktır.

Turkuaz taşının yardımıyla sezgisel bilgelik ve saf sevgi kazanacaksınız. Kendinizi her şeyin umutsuz göründüğü bir durumda bulursanız, Turkuaz taşı bu duygulardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca hayatınızın değişmesini kendi gözlerinizle göreceksiniz. Size yeteneklerinize olan güveni tamamen geri verecek ve tüm çakralarınızı sakinleştirecektir.. Ruh üzerinde sakinleştirici bir etkisi vardır. Gerçekten Turkuaz, yanınızda sahip olabileceğiniz en iyi taşlardan biridir!

Anneler Günü Hediyeleri / Sevgiliye Hediye

Sevgililer günü veya anneler günü geldiyse, annenize veya sevgilinize mükemmel ve unutamayacağı bir hediye almanın da zamanı gelmiş demektir. Özellikle hangi hediyeyi alacağı konusunda düşünceli olan kullanıcılarımıza Turkuaz taşı önerisinde bulunabiliriz. Bu mükemmel taş anneler günü hediyeleri arasında vazgeçilmezdir. Bunun yanı sıra sevgiliye hediye vermeniz için de mükemmel bir seçenektir.

Genel anlamda özel bir gün değilse, sevgilinizin veya annenizin doğum günüyse de Turkuaz taşı hediyelerini tercih edebilirsiniz. Vereceğiniz bu hediye, kişinin yaşantısında inanılmaz bir pozitiflik oluşturacak ve daha iyi bakış açısını da beraberinde getirecektir. Özellikle en çok kullanılan ürünler arasında da Turkuaz taşı bileklik ve Turkuaz taşı kolye bulunuyor. Sevgiliye doğum günü hediyesi olarak da bu seçenek rahatlıkla, gözü kapalı bir şekilde tercih edilebilir.

Yalnızca sevgililer gününde alınabilecek hediyeler düşünmek yerine, anneler gününde alınabilecek hediyeler seçenekleri arasına Turkuaz taşı ekleyebilirsiniz. Sevgiliye hediye erkek veya sevgiliye hediye bayan olarak tercih edebileceğiniz bu mucizevi taşı takı olarak almanızda fayda vardır. Takıların hem kullanımı kolaydır, hem de erkek ve bayan olmak üzere ortak bir kullanıma sahiptir. Bu nedenle alabileceğiniz en güzel hediye Turkuaz taşı kolye veya Turkuaz taşı bileklik olacaktır.

Doğal taşlar nasıl temizlenir hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız DOĞAL TAŞ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR yazımızı okuyabilirsiniz. Ürünlerimizin takibi için INSTAGRAM hesabımızı takibe alabilir, doğal taşlar hakkında daha fazla bilgi almak için ise FAYDALI BİLGİLER sayfamıza göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.