Sağlık İçin Doğal Taşlar

Tiroit Bezine İyi Gelen Doğal Taşlar Nelerdir?

Tiroit bezine iyi gelen doğal taşlar sırasıyla kuvars, lapis lazuli ve sodalit taşıdır. Bu taşların içlerinde barındırdıkları mineraller tam bir şifa kaynağıdır. Kişinin tiroit bezlerindeki düzensizliklere iyi gelerek kişinin rahatlamasına yardımcı olur.

Kuvars Taşı Tiroit Bezine ve Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Tiroit bezine iyi gelen doğal taşlar arasında yer alan Kuvars taşı pek çok hastalığı da iyi gelmektedir. Kuvars taşları sadece fiziksel olarak yaşadığınız hastalıklara değil aynı zamanda psikolojik hastalıklara da iyi gelir. Özellikle depresyon, stres, kaygı gibi psikolojik rahatsızlıkların çözümlenmesinde oldukça etkili bir taştır. Bu sebeple de meditasyon yapan kişilerin yanında bulundurması gereken özel taşlar arasında yerini alır.

Tiroit bezinde oluşan hastalıkların tedavisinde rol oynar ve vücudun direncinin artmasına da yardımcı olur. Kişinin beyin sinir sisteminin dengelenmesini sağlar. Kişiye güç, canlılık ve zindelik verir. Kuvars taşları genellikle farklı renklerden oluşur.

İndirimli Ürünleri Kaçırma İndirimlİ Ürünler Fırsatını Kaçırma !
Tiroit Bezine İyi Gelen Doğal Taşlar Nelerdir?
Tiroit Bezine İyi Gelen Doğal Taşlar Nelerdir?

Lapis Lazuli Taşı Tiroit Bezine Nasıl İyi Gelir?

Tiroit bezine iyi gelen doğal taşlar arasında yer alan Lapis Lazuli taşı gece taşı olarak adlandırılır ve adının hakkını verecek derece de bir güzelliğe sahiptir. Sarımsı, mavimsi ve beyaz renklerden oluşan bu taş tiroit bezinin düzene girmesine yardımcı olur. Tiroit bezlerini harekete geçirir. Ayrıca çok iyi bir tansiyon düzenleyicidir. Küçük çocuklar tarafından taşındığında ya da yanlarında bulundurulduğunda onların korkularını hafifletir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kan basıncını düşürür. Lapis lazuli taşından faydalanmak isteyen kişiler kolye, bileklik ve yüzük olarak kullanabilir. Ayrıca taşı bulunduğu ortamda da bir dekoratif gibi bırakabilir.

Sodalit Taşı Tiroit Bezine Nasıl İyi Gelir?

Tiroit bezine iyi gelen doğal taşlar arasında yer alan Sodalit içerisinde barındırdığı alüminyum silikat minerali bulunduğundan hastalıklara iyi gelir. Lenf düğümlerini temizleyerek bağışıklığın güçlenmesine yardımcı olur. Koruyucu bir taştır. Korkan çocuklar için tercih edilebilir. Sodalit taşı kolye, küpe ve daha farklı aksesuarlarda kullanılabilir. Saf olarak kullanıldığında temizlenmesi büyük önem arz eder. Belirli aralıklarla akan suyun altında sodalit taşını 4-5 dakika yıkayarak ya da deniz suyu gibi tuzlu suyu gibi suda bekleterek temizleme işlemini yapabilirsiniz.

Doğal taşlar nasıl temizlenir hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız DOĞAL TAŞ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR yazımızı okuyabilirsiniz. Ürünlerimizin takibi için INSTAGRAM hesabımızı takibe alabilir, doğal taşlar hakkında daha fazla bilgi almak için ise FAYDALI BİLGİLER sayfamıza göz atabilirsiniz. Diğer doğal taş ürünlerimiz için MAĞAZA mızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu Bileklikler Tam Senlik ! Bu Bileklikler Tam Senlik !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.