Çakralar

Reiki İşe Yarıyor Mu

Reiki işe yarıyor mu, Çakraların Anlamı ve Çakra Felsefesi hakkında tüm bilgi detaylı şekilde yazımızdadır.

Reiki işe yarıyor mu, Çakraların Anlamı ve Çakra Felsefesi hakkında tüm bilgi detaylı şekilde yazımızdadır.

Reiki İşe Yarıyor Mu

Reiki öğretisi, 20.yüzyılların başında Japonya’da ortaya çıkmıştır. Enerji bakımının, ruhsal açıdan şifa vermek için kullanıldığı bu öğreti tabii ki birçok insan tarafından merak edilmektedir. Reiki işe yarıyor mu sorusunun cevabını merak ediyorsanız, bu tekniğin fazlasıyla işe yaradığının altını rahatlıkla çizebiliriz.

Reiki işe yarıyor mu sorusunun cevabını öğrendikten sonra, şimdi de reiki ve çakralar konusuna küçük bir göz atabiliriz.

Reiki ve Çakralar 

Reiki, Japonya bölgesinde ortaya çıkmıştır. Ayrıca bu öğreti Budist Mikao Usui tarafından keşfedilmiş bir şifa yöntemidir. Her insanın içinden akan evrensel yaşam enerjisini nasıl hissedeceğini ve yönlendireceğini öğreten bir yöntemdir. Herkes, bir ustanın uyanacağı ve öğrenciyi Reiki enerjisiyle tanıştıracağı bir Reiki inisiyasyonundan geçerek bu enerjiyi şifa amaçları için kullanmayı öğrenebilir.

İndirimli Ürünleri Kaçırma İndirimlİ Ürünler Fırsatını Kaçırma !

Reiki esas olarak alt karın bölgesinde, göbeğin hemen altında bulunan bir enerji merkezine odaklandı.

reiki işe yarıyor mu
reiki işe yarıyor mu

Ancak alnın ortasında ve göğsün üst kısmında bulunan iki tane daha tanden vardır. Bu günlerde Reiki uygulayıcıları tanden  sistemi yerine çakra sistemini kullanıyorlar. Bunun nedeni, insan vücudunun daha doğru bir enerji haritasını sağlamaları ve şifacıların enerjilerini en çok ihtiyaç duydukları yere odaklamalarını kolaylaştırmasıdır.

Her ne kadar  tanden ismi kullanılsa da, enerji akar ve meridyenler çakra sistemleri kavramını kullanır. Vücutta yedi ana çakra vardır ve bu çakralara daha kolay bir tedavi aşılamak adına reiki enerjisi verilir. Çakra sistemine çok aşina olan bir Reiki uygulayıcısı, bir kişinin duygusal semptomlarını kullanarak nerede bir tıkanıklığın oluştuğunu keşfedebilir ve enerjisini bunu iyileştirmeye odaklayabilir.

Çakraların birkaçını saymak gerekirse farklı elementleri, asanaları, yiyecekleri ve renkleri vardır. Bu unsurları ve uygulamaları kişinin günlük yaşamına dahil ederek ve aynı zamanda Reiki tedavisi gören kişi, iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilir.

Bu Bileklikler Tam Senlik ! Bu Bileklikler Tam Senlik !

Birçok insan çakra sistemini tandenlerden daha içgüdüsel bulur . Bununla ilişkilendirilen semboller ve renkler, kişinin enerji akışını görselleştirmesine yardımcı olabilir ve Reiki şifacılarına, çalışırken odaklarını keskinleştirecek bir şey sağlayabilir. Özellikle çalışma odağı konusunda sorun yaşıyorsanız ve reiki işe yarıyor mu diye merak ediyorsanız, kesinlikle faydasını göreceğinizi söyleyebiliriz.

Bir kişinin bedeni, zihni ve ruhu, her şey sağlıklı ve berrak olduğunda sağlıklı ve dengeli hale gelir. Engellendiklerinde duygular ve bunlarla ilgili işlevler de olumsuz etkilenir. Genel denge bozulur ve diğer çakralar bunu telafi etmek zorunda kalır.

Alt çakralar daima fiziksel benlik üzerine çalışır ve hayatta kalma üzerine de yoğunlaşır. Yüksek çakralar ise düşünce ve bilince bağlı zihinsel özellikleri ve duyguları kontrol eder. Alt ve üst çakralar arasında köprü kuran ve hem fiziksel hem de duygusal yönleri birbirine bağlayan kalptir.

Çakralar arasındaki önemini daima koruyan kalp, farklı doğal taşlarla da şifasını bulacaktır. Özellikle kalp çakrasının enerjisinin yükselmesiyle beraber, diğer çakralar arasında kurulan bağlantı da daima güçlenecektir. Sizlere bir öneride bulunmamız gerekirse, kalp çakranız üzerinde ametist taşı kolye taşıyabileceğinizi söyleyebiliriz.

Ayrıca farklı doğal taşlardan esinlenmek adına, kendi burcunuza ait bir doğal taş da kullanabilirsiniz. Bu doğal taşları burcunuza göre seçmeniz gerekirse, mutlaka burcunuzun kullanabildiği taşları incelemeli ve buna göre karar vermelisiniz. Reiki, çakralar ve doğal taşlara merakınız varsa aynı zamanda kova burcuna mensupsanız kova burcu taşı kullanmak sizin için paha biçilemez bir şifa ortaya çıkaracaktır.

Doğal taşlar nasıl temizlenir hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız DOĞAL TAŞ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR yazımızı okuyabilirsiniz. Ürünlerimizin takibi için INSTAGRAM hesabımızı takibe alabilir, doğal taşlar hakkında daha fazla bilgi almak için ise FAYDALI BİLGİLER sayfamıza göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.