Çakralar

Çakralar ve Doğal Taşlar

Çakralar ve Doğal Taşlar, Çakraların Anlamı ve Çakra Felsefesi hakkında tüm bilgi detaylı şekilde yazımızdadır.

Çakralar ve Doğal Taşlar, Çakraların Anlamı ve Çakra Felsefesi hakkında tüm bilgi detaylı şekilde yazımızdadır.

Çakralar ve Doğal Taşlar

Çakralar ve doğal taşlar ile çalışmanın temeli, her kristalin odaklanmak istediğiniz enerji merkezini güçlendirme veya dengeleme amacına sahip olmasıdır. Şifa veren bir kristal seçmek için, farklı kristal niteliklerine ve onların enerjik niteliklerine, renklerine ve onlarla sahip olduğunuz kişisel ve sezgisel rezonansa bakmanız gerekir.

Çakralar, meditasyonlar aracılığıyla da gayet başarılı bir şekilde çalışabilmektedir. Ancak çakralar ve doğal taşlar arasındaki ilişki meditasyonlardan bağımsız olurken, sizler için ekstra bir enerji yakalayabilir. Bu nedenle çakralar ve doğal taşlar arasındaki bağlantıları iyi bilmeniz ve kurmanız gerekmektedir. Bu yazımızda da sizlere konuyla alakalı bilgiler aktaracağız.

Kök Çakra İçin Doğal Taşlar

Kök çakrada kullanabileceğiniz bazı kristaller arasında Kırmızı Jasper, Siyah Oniks, Hematit, Kırmızı Garnet (Lal), Dumanlı Kuvars ve Siyah Turmalin bulunur. Ayrıca Ateş Akik, Kaplan Gözü ve Kan Taşı kullanabilirsiniz. Her türlü kırmızı renkli kristal, kök veya taban çakrasını yönetir. Çakralar ve doğal taşlar renk bakımından da birbiriyle uyumlu olmalıdır.

İndirimli Ürünleri Kaçırma İndirimlİ Ürünler Fırsatını Kaçırma !

Bu kristalleri kullanmak canlılığınızı, özgüveninizi ve cesaretinizi artıracaktır. Ayrıca sizi daha dışa dönük ve maceracı olmaya teşvik edecekler. Kök çakra kristalleri dürüstlüğü aşılayacak ve size daha insancıl olmayı öğretecektir. Bu doğal taşların iyileştirici enerjileri aynı zamanda spontane ve güçlü iradeli olmanız için size ilham verecek.

Artırılmış bir irade gücü olacak ve daha iyi bir güvenlik hissinin tadını çıkarabileceksiniz. Bu kristallerle çalışmak, öz farkındalığınızı artıracak ve bu dünyada hayatta kalmak için yapmanız gereken şeyleri daha iyi anlamanızı sağlayacaktır.

Kök kristalleri ayrıca hipertansiyon, ishal, kabızlık, basur, Crohn hastalığı, kolit, böbrek taşları ve bacakları, ayakları ve kalçaları etkileyen problemler gibi fiziksel sorunların çözülmesine yardımcı olacaktır. Çakralar ve doğal taşlar arasındaki bağlantı, bu derece önemlidir.

Sakral Çakra İçin Doğal Taşlar

Kaplan gözü, Turuncu kalsit, Goldstone, Akik, Amber ve Turuncu akik taşı, Sakral Çakra’da kullanabileceğiniz kristallerden bazılarıdır. Bu özel çakrada kristal kuvars kristalleri de kullanabilirsiniz. Bu kristallerle çalıştığınızda daha becerikli, kendinden emin ve neşeli olacaksınız. Yaptığınız her şeyde daha fazla coşku olacak ve bunu yaparken daha mutlu hissedeceksiniz.

Bu Bileklikler Tam Senlik ! Bu Bileklikler Tam Senlik !

Ayrıca daha sosyal ve enerjik olacaksınız ve kendinizi daha güvende hissedeceksiniz. Sakral çakranın kristalleri başarıya ulaşmanıza ve kendinize daha fazla saygı duymanıza yardımcı olacaktır. Size kendiniz olmanız için daha fazla özgürlük verecek ve ufkunuzu ve ilgi alanlarınızı genişletmenize yardımcı olacaklar.

Günlerinize daha fazla neşe getirmeye ve yaşam için daha büyük bir iştah açmaya yardımcı olacaklar. Duygusal bir uyarıcı görevi görecek ve engellerinizi ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaklardır. Bu kristaller sizi duyularınıza bağlayacak ve sizi bağımsız ve kendi kendine yeterli hale getirecektir.

Sakral kristaller yumurtalıkları, kalın bağırsağı ve rahmi etkileyen sorunları çözmeye yardımcı olacaktır. Rahim fibroidleri, adet akışı, adet öncesi sendrom, yumurtalık kistleri, endometriozis ve irritabl bağırsak sendromu gibi sorunlarda da yardımcı olacaktır.

Solar Pleksus Çakrası İçin Doğal Taşlar

Sitrin ve Berrak Kuvars, solar pleksus ile ilişkili kristallerdir. Pirit, Rutilated Kuvars veya Sarı Jade gibi diğer kristaller de bu alanla iyi çalışır. Bu kristaller, size daha fazla bilgelik ve zihinsel berraklık vermek için solar pleksus üzerinde çalışır. Ayrıca benlik saygınızı ve genel olarak hayata dair iyimserliğinizi artıracaklar.

Hayattaki zorluklarınız ne kadar büyük olursa olsun, iyi mizahınızı sürdürebileceksiniz. Akıllı ve pratik kalacaksınız ve daha fazla güven ve zekanın tadını çıkaracaksınız. Bu kristallerin iyileştirici enerjileri, öz değerinizi, kendiniz hakkında nasıl hissettiğinizi ve başkalarının sizi nasıl algıladığı konusunda nasıl hissettiğinizi güçlendirecektir.

Bu kristaller farkındalığınızı artıracak, merakınızı ve ilginizi canlandıracaktır. Daha iyi algılamanıza ve anlamanıza yardımcı olacaklar. Bu kristallerle çalışırken aşağılık ve karamsarlık duygularınızı da serbest bırakabileceksiniz. Fiziksel düzeyde, Solar pleksus kristalleri safra taşları, Çölyak hastalığı, peptik ülser, karaciğer hastalığı, pankreatit ve şeker hastalığına yardımcı olacaktır.

Kalp Çakrası İçin Doğal Taşlar

Kalp çakra kristalleri arasında Gül Kuvars, Yeşil Kalsit, Aventurin, Zümrüt, Krisopraz, Amazonit, Yeşil Turmalin, Peridot, Yeşil Kalsit ve Berrak Kuvars bulunur. Bu kalp kristalleri ile çalışmak, isteyerek veya istemeyerek kaybettiğiniz dengeyi yeniden kazanmanıza yardımcı olacaktır.

çakralar ve doğal taşlar
çakralar ve doğal taşlar

Ayrıca sizi daha fazla sevgiye sahip olmaya ve daha fazla sevgi vermeye teşvik edeceklerdir. Bu kristaller, özdenetim ve öz disiplinin keyfini çıkarmanız için size duygusal destek verecek. Bu kristallerin enerjileri size daha romantik, sevgi dolu, cömert, şefkatli, sempatik ve anlayışlı olmanız için ilham verecek.

Bu Kolyelerde İndirim Var ! Bu Kolyelerde İndirim Var !

Bu kristaller aynı zamanda koşulsuz sevgi verme ve alma yeteneğinizi de artıracaktır. Size kendinizi sevmeyi ve beslemeyi ve gerektiğinde bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu rahatlatmayı öğretecekler. Uyum, huzur ve yenilenme hissinin tadını çıkarabilmeniz için enerjilerinizi temizleyecek ve dengeleyeceklerdir. Kıskançlığınızdan, ilgisizliğinizden, kırgınlığınızdan ve sefaletinizden de kurtulacaklar.

Kalp kristalleri, kalp ve göğüslerin yanı sıra timus bezi ile ilişkilidir. Ayrıca alerjiler, kalp hastalıkları, kronik yorgunluk sendromu ve bağışıklık sisteminin diğer hastalıklarına da yardımcı olurlar.

Boğaz Çakrası İçin Doğal Taşlar

Boğaz çakrasında kullanabileceğiniz çakra kristallerinden bazıları Akuamarin ve Berrak Kuvars taşıdır. Turkuaz, Lapis Lazuli, Sodalit, Angelite, Kiyanit ve Apatit de kullanabilirsiniz. Bu kristaller, size bilgi ve sağlık vermenin yanı sıra karar verme yeteneklerinizi geliştirmek veya geliştirmek için çalışır.

Hayatınızdaki insanlar söz konusu olduğunda daha sevecen, sadık, sevgi dolu ve ilgili olmanıza yardımcı olacaklar. Boğaz çakra kristalleri ile çalıştığınızda, duygusal durumlarda bile sakin ve düşünceli kalacaksınız. Zor zamanlarda, sadık ve ilham verici kalacaksınız.

Ayrıca daha yaratıcı olacaksınız, ancak yine de kendinize dikkat edecek ve temkinli kalacaksınız. Boğaz kristalleri kendini ifade etmen üzerinde çalışacak. Konuşmanızı ve ne düşündüğünüzü, hissettiğinizi veya ihtiyaç duyduğunuzu iletme yeteneğinizi geliştirmenize yardımcı olacaklardır.

Ayrıca rahatlamanıza ve amaç ve hakikat için ruhunuzu güçlendirmenize yardımcı olacaklar. Bu kristaller sizi daha bütünsel düşüncelere bağlamanıza yardımcı olacaktır. Boğaz kristalleri, boğaz ve akciğerlerin yanı sıra tiroid bezi ve üst sindirim sistemi ile ilişkilidir. İşitme sorunları, bronşit, astım, anoreksiya nervoza, ağız ülseri, bademcik iltihabı ve üst sindirim sistemi sorunlarına yardımcı olabilirler.

Üçüncü Göz Çakrası İçin Doğal Taşlar

Ametist taşı ve Berrak Kuvars kristalleri, üçüncü gözle ilişkili bazı kristal örnekleridir. Ayrıca Angelite, Charoite, Iolite ve Florit ile iyi çalışırlar. Sezginizi ve anlayışınızı güçlendirmenin yanı sıra mistisizmle ilgili karmaşık konularla başa çıkmanıza yardımcı olacaklar. Bu kristaller daha sezgisel ve pratik olmanıza yardımcı olacaktır. Gerçeği arayışınızda korkularınızı giderecek ve ideallerinizi güçlendireceklerdir.

Üçüncü göz kristalleri, ruhunuzun yolunu takip etmeniz için size kendi yaşamınız için daha güçlü bir sorumluluk duygusu vermek için çalışacak. Sezgilerinize daha fazla güvenmeniz için size ilham verecekler, böylece hayata her zaman daha yüksek bir perspektiften bakacaksınız.

Bu kristaller sizi bilinçsiz benliğinize bağlamanıza yardımcı olacak ve size evrenin bir parçası olduğunuz deneyimini yaşatacak. Hayal gücünüzü, sezgilerinizi ve psişik yeteneklerinizi güçlendirecekler. Daha düşünceli ve güvenilir olacaksınız ve odaklanma duygunuz da büyük ölçüde güçlenecek. Üçüncü göz kristalleri sinüsler, gözler ve alt kafa ile ilişkilidir.

Sinüzit, katarakt, glokom, uzun ve miyopluk, migren ve gerilim tipi baş ağrıları gibi sinüs, kulak ve kafa ile ilgili sorunlar olduğunda yardımcı olabilirler. Çakralar ve doğal taşlar arasındaki bağlantı hastalıkları da kolayca ortadan kaldırabilir ve tedavide ek olarak yardımcı olabilir. Bu nedenle bağlantı her zaman iyi kurulmalıdır.

Masaj Taşları Roller Modelleri Masaj Taşları Roller Modelleri

Taç Çakra İçin Doğal Taşlar

Taç çakra kristalleri arasında Ametrine, Maviv Akik, Lepidolite, Berrak kuvars ve Ametist bulunur. İyileştirici enerjileri, yaratıcılığınızı artırmaya ve size sınırsız ilham vermeye çalışacak. Sizi çevreleyen güzelliğe gözlerinizi açacaklar ve size diğer insanlara nasıl ilham kaynağı olabileceğinizi öğretecekler.

Taç kristalleri daha nazik ve daha şefkatli olmanıza yardımcı olacaktır. İnsani ruhunuzu destekleyecek ve yaratıcı bir vizyoner olmanız için size ilham verecekler. Taçla rezonansa giren kristaller, aynı zamanda size zihinsel güç verecek ve istediğinizi elde etmek ve başkaları için iyilik yapmak için gerekli fedakarlığı yapmanız için size cesaret verecek.

Bu kristaller ruhsal farkındalık ve kendini tanıma ile ilgilidir. Yüksek benliğinizin yüksek maneviyatınız ve bilincinizle birliğini kolaylaştırmaya yardımcı olacaklar. Taç kristalleri size hayatınızı her yönden ve her yönden yükseltecek içsel güç, bilgelik ve rehberlik verecektir.

Ayrıca düşüncelerinizi arındıracak ve tüm girişimlerinizde size ilham verecekler. Bu kristallerin rehberliğinde tüm yaşama saygı duyacaksınız. Yüksek benliğinize fayda sağlaması için izlemeniz gereken en iyi yolları görme yeteneğine sahip olacaksınız.

Kendinizi diğerlerinden daha üstün hissetme eğiliminiz de ortadan kalkacak ve gerçeklikle olan bağlantınız güçlenecektir. Taç kristalleri beyin ve epifiz bezi ile ilişkilidir. Depresyon, yaşlılık, demans, epilepsi, Parkinson hastalığı, şizofreni, Alzheimer hastalığı ve diğer birçok zihinsel bozukluğun semptomlarının ele alınmasına yardımcı olabilirler.

Çakralar ve doğal taşlar arasındaki bağlantı ne kadar önemli olsa da, burçlarınızla da bu bağlantı düzenli kurulmalıdır. Çakralarınız için doğal taşları edindikten hemen sonra, çakralar ve doğal taşlar arasındaki bağlantıyı kurabilirsiniz. Hemen sonrasında da burca göre doğal taşlar konusuna da hakim olmalı ve taşınızı burcunuza göre de seçmelisiniz.

Doğal taşlar nasıl temizlenir hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız DOĞAL TAŞ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR yazımızı okuyabilirsiniz. Ürünlerimizin takibi için INSTAGRAM hesabımızı takibe alabilir, doğal taşlar hakkında daha fazla bilgi almak için ise FAYDALI BİLGİLER sayfamıza göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.