Doğal Taşlar

Kristal Kuvars Taşı Faydaları – Fiyatları – Özellikleri

Kristal Kuvars: Kristal Kuvars Taşı Faydaları, Kristal Kuvars Taşı Özellikleri ve Kristal Kuvars Taşı Fiyatları

Kristal Kuvars: Kristal Kuvars Taşı Faydaları, Kristal Kuvars Taşı Özellikleri ve Kristal Kuvars Taşı Fiyatları

 

Kristal Kuvars Taşı Nedir

Kristal kuvars taşı nedir sorusuna cevap arıyorsanız, size en net cevapları vereceğimizden emin olabilirsiniz. Berrak Kuvars kristalleri, her türlü alanda inanılmaz derecede uzun bir kullanım geçmişine sahiptir. Onlar dünyanın en ünlü kristallerinden biridir. Her kıtadaki kültürler için önemliydiler ve Ametist gibi son derece değerli olanlar da dahil olmak üzere diğer birçok kristalin temelini oluşturdular.

Kuvars kristalleri silikon ve oksijenden yapılır, ancak sıklıkla diğer eser mineralleri ve metalleri içerir ve bu da onlara çok çeşitli renkler verir. Güzel bir Kristal kuvars taşı kristali açık ara en ünlüsüdür. Yine de Kuvars, kristolojiyi çevreleyen birçok gelenekte önemli roller oynayan Gül ve Dumanlı Kuvars da dahil olmak üzere gökkuşağının her renginde bulunur.

İndirimli Ürünleri Kaçırma İndirimlİ Ürünler Fırsatını Kaçırma !

Spirit Quartz kristalleri tarih boyunca binlerce amaç için kullanılmış olsa da , şifalı taşlar olarak son derece uzun bir geçmişe sahiptirler. Herhangi bir durumu iyileştirmek için kullanılabilir oldukları söylenir ve arındırıcı etkileri ile bilinirler. Hem psişik hem de fiziksel koşullar üzerinde olumlu faydaları olabilecek inanılmaz derecede yatıştırıcı, temizleyici taşlardır.

Modern çağın gelişi, bu Kuvars iyileştirici özelliklerini azaltmak için hiçbir şey yapmadı. Bugün her zamankinden daha önemli olduklarını iddia edebilirsiniz! Pek çoğumuz, daha basit yaşam tarzları ve daha saf varoluş biçimleri geliştirmeye çalışanlarımız bile, düzensiz koşturuyoruz.

Cep telefonları, internet, doldurulacak formlar, okula gidip gelen çocuklar, dalgalanan iş yükleri ve hayatın bize fırlatmayı sevdiği tüm o yaramaz eğri toplarla birlikte, kim bunalmış hissetmez ki? Kuvars, bu konularda kendinizi daha iyi anlamanıza ve hem stres hem de çekişmeden kaynaklanan rahatsızlıkların iyileşmesini hızlandırmanıza yardımcı olabilir.

Bunun da ötesinde, bu kristalle iyi çalışmak, bu sorunların çok baskın hale gelmesini önlemeye, başlangıçta psişik ve duygusal direncinizi güçlendirmeye yardımcı olabilir. Bu yazımızda da, kristal kuvars taşı nedir sorusuna net cevaplar bulabileceksiniz.

Bu Bileklikler Tam Senlik ! Bu Bileklikler Tam Senlik !

Kristal Kuvars Taşı Özellikleri

Kuvars, camsı parlaklığa sahip bir silikattır. Saydamlığa yarı saydamdır, aklınıza gelebilecek hemen hemen her renkte bulunur ve sertliği Mohs ölçeğinde 7 ölçüsünde çıkar. Kimyasal bileşimi SiO2’dir ve kristal sistemi altıgendir. Mücevher yapımında yaygın olarak kullanılır ve ayrıca cam imalatında da kullanılır.

Kuvars, var olan en güçlü şifa ve enerji yükseltici taştır. Her türlü titreşim enerjisini zahmetsizce emmesini, depolamasını, salmasını ve dengelemesini sağlayan benzersiz bir sarmal, spiral kristal formuna sahiptir. Kristal kuvars taşı kolye ve kristal kuvars taşı bileklik modellerini de takılarda çokça görebiliriz.

Akupunkturda kullanılan iğneleri kaplamak için Kuvars kullanıldığında etkinlikleri yüzde ona kadar artıyor. Elinizde bir Kuvars kristali tutmak biyomanyetik alanınızı iki katına çıkarır ve bu bir Kirlian kamera kullanılarak gösterilebilir.  

Kristal kuvars taşı enerji sistemlerinizi tüm seviyelerde sıfırlayabilir ve şifaya ihtiyacı olan kişinin özel gereksinimlerine göre çalışır. Organları ve sübtil bedenleri temizler ve geliştirir ve zihni fiziksel boyutlara bağlayan derin bir ruh temizleyicisi olarak hareket eder.  Manevi düzeyde, Kuvars, ruhsal farkındalığı ve enerji seviyelerini mümkün olan en yüksek dereceye yükseltmek için ana kristaldir.

Kuvars kristalleri, neredeyse doğal bir bilgisayar gibi bilgileri depolar ve erişilmeyi bekleyen bir manevi bilgelik kütüphanesi oluşturur. Bu kristaller karmik tohumları çözebilir ve sizi ruhsal amacınıza uyarlayabilir.  Kuvars ayrıca bilişsel yeteneği geliştirir ve hafızanın kilidini açar.

Kristal Kuvars Taşı Çeşitleri

Kuvars çok çeşitli şekil ve renklerde oluşur. Her ikisinin de her parçanın metafizik özellikleri üzerinde etkisi vardır.  Mavi Kuvars , zihni sakinleştirmek ve başkalarına ulaşmanıza izin vermek için iyidir. Üst vücut organlarına fayda sağlar ve çakralar bağışıklık sistemini güçlendirir ve kanı temizler.

Altın Şifacı Kuvars tesisleri, dünyalar arasında şifa ve iletişim sağlar.  Yeşil Kuvars Kalp çakrası üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir ve kalp kırıklarının güçlü bir şifacısıdır. Endokrin sistemi dengeler ve negatif enerjileri dönüştürür.  Harlequin Quartz, içinde dağılmış kırmızı nokta dizileri olduğu için özellikle güzeldir. Özel kalitesi, Temel ve Kalp Çakrasını, vücuda ruhsal ve fiziksel canlılık çeken Taç çakra ile bağlama yeteneğidir.  

Lityum Kuvars doğal bir antidepresandır. Eski öfke ve kederi etkisiz hale getirmek ve mevcut fiziksel koşulların duygusal nedenlerini ortaya çıkarmak için önceki yaşamlara geri dönmek için çalışır.  Doğal Gökkuşağı Kuvars , Evrensel sevginin farkındalığını uyarır, olumsuzlukları dağıtır ve şifa enerjisinin hem fiziksel bedeninizde hem de çevrenizde akmasını teşvik eder.

Bu Kolyelerde İndirim Var ! Bu Kolyelerde İndirim Var !

Kristal kuvars taşı hangi çeşidiyle olursa olsun, daima sizin yanınızda olabilir. Taşınızı en kolay şekilde taşımak adına, kristal kuvars taşı kolye veya kristal kuvars taşı bileklik modellerini tercih edebilirsiniz. Taşınızın aynı zamanda teninize değmesi de önemlidir.

Kristal Kuvars Taşı Faydaları

Kuvars kullanmanın faydaları abartılamaz. Enerji alanlarımızı ve eterik bedenlerimizi tüm seviyelerde, arınma, temizleme, gençleştirme ve dengelemeyi etkiler. Ayrıca, bizi hastalık duygularımızın gerçek nedenine açarak ve kendimizi iyileştirmenin en iyi yolunu göstererek fiziksel sorunları benzersiz bir şekilde ele alır. Kristal kuvars taşı faydaları saymakla bitmiyor.

Kristal Kuvars Taşı En İyi Nasıl Kullanılır

Kristal Kuvars taşı faydaları tabii ki bu taşı nasıl kullandığınıza da bağlıdır. takılar hem ucuz hem de kolayca bulunabiliyor ve sizi gerçekten mutlu eden ve kişisel tarzınıza uyan bir veya iki parça edinmenizi tavsiye ediyorum. Bu taşın faydalarından yararlanmak için bunu düzenli olarak takmalısınız.

Kristal Kuvars Taşı, fiziksel, duygusal, ilham verici, ruhsal olarak size yardımcı olabilecek güzel ve çok yönlü bir kristaldir. Kristal kuvars taşı kolye veya olarak aksesuar amaçlı kullanıldığında da, taşınız bir an bile yanınızdan ayrılmayacaktır.

Benzer şekilde, bu taşın çok yönlülüğü, hem profesyonel kuyumcular hem de taştan elle parçalar yapan hobiler tarafından kolayca bulunabilen Kuvars takı türlerinde de görülür. Bu nedenle, Kuvars’ı hayatınıza sokmanın en iyi yolu genellikle bu yollardan geçer ve aksesuar takmak her zaman eğlencelidir.

Tabii ki, mücevherin bulunduğu vücut bölgesi çoğu zaman enerjilerinin en güçlüsünü hissedecektir. Yine de, bu taşın titreşimleri, evde bir aksesuar parçası olarak karşılandığında genellikle etkili olacak kadar geniş kapsamlıdır. Birçok koleksiyoncu, kristal koleksiyonları için bir Kuvars parçası bulur.

Aynı zamanda, diğer şifacılar ve maneviyatçılar, aile ve ziyaretçiler arasında pozitifliğin dolaşımına yardımcı olan ince ve dekoratif bir şekilde Kuvars’ı evin etrafına gizlice yerleştirmeyi tercih ederler. Aynı şekilde, yastığın altındaki bir parça Kuvars, iyi uykuyu ve canlı ancak bilgilendirici rüya mesajlarını teşvik edebilir.  Kuvars kristalinizi belirli bir çakrayı temizlemek için kullanmıyorsanız (ki bu onu kullanmak için harika bir yoldur), muhtemelen onu vücudunuzun herhangi bir yerinde takmanın nispeten benzer etkileri olduğunu göreceksiniz.

Ağırlığı olan bir kuvars taşı seçmenizi tavsiye ederim. Fiziksel ağırlığı hissetmenin, “şimdi ve burada” ile bağlantınızı kurduğundan, kaygı duyguları için oldukça temel ve faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Evrenin enerjisini belirli bir hedefe odaklamak istiyorsanız, sivri uçlu bir Kuvars parçası seçin. Bir huni (veya bir ok) gibi, bu, evrenin enerjisini özel ilgi alanınıza yönlendirecektir.

Fiziksel ve zihinsel sağlığınızla ilgili belirli endişeleriniz varsa ve bunları ele almak için bir Kuvars kristali kullanmak istiyorsanız, o zaman Kuvars kristalinizi meditasyon, dua ve hatta kehanet sırasında zihninizi odaklamak için kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, Kuvars kristalinizi doğrudan ışığa yerleştirin.

Dua ediyorsanız, hitap ettiğiniz güçle zihinsel bağlantınızı kurun. Kuvars kristaline odaklanın ve elinizdeki sorun dışında her şeyden zihninizi temizlemeye çalışın. Kuvars kristali sizi bir sonuca götürmek için evrensel güçlerle uyum içinde olduğundan, yeni fikirlerin yüzeye çıktığını çabucak fark edebilirsiniz. Beyaz Kuvars kristali bu konuda son derece yüksek netlik vaat eder, ancak herhangi bir Kuvars kristali de aynı şekilde göreve bağlıdır – sizin için en iyi olanı bulun.

Masaj Taşları Roller Modelleri Masaj Taşları Roller Modelleri

Kristal Kuvars Taşı Güçleri

Kristal Kuvars Taşı Duygusal İyileştirme Güçleri

Kristal kuvars taşı faydaları
Kristal kuvars taşı faydaları

Duygusal tükenme, psişik donukluk ve motivasyon eksikliği ile mücadele ediyorsanız özellikle bu duygular fiziksel bedeninizde tezahür ediyorsa kuvars kristallerini hayatınıza sokmak oldukça faydalıdır .Çok sık olarak kendimizi “kötü” hissederiz, ancak belirli bir şekilde hasta hissetmeyiz, bu da bir çözüm bulmayı çok zorlaştırır! Yine de, tartışmakta olduğumuz kapsayıcı Kuvars kristali özelliklerinin çoğu, bu sorunları ele almanın mükemmel yollarıdır.

Çevrimiçi olarak araştırabileceğiniz veya bugünkü makalemizde keşfedebileceğiniz Kuvars kullanımlarının çoğu, bu taşın düzeltmek istediğiniz hemen hemen her şeye ne kadar uygulanabileceğini takdir etme konusunda çok şey söylüyor. Kuvars’ın bu tür sorunları tamamen çözeceğini söylemek doğru ve hatta uygun değildir.

Hayatınızın bazı yönleri tıbbi müdahale veya kalifiye bir profesyonelin bakımını ve anlayışını gerektirecektir. Kristaller, bu süreçlere yardımcı olmak için kullanılır, onların yerini almak için değil! Bununla birlikte, Kuvars, psişik ve fiziksel benliğinizi hizalamak ve aksi takdirde farklı olan bu parçalarınızın bir anlayışa ulaşmasına yardımcı olmak için harika bir taştır.

Kafanızın ve kalbinizin kararları arasında sık sık kararsız kalırsanız, Kristal kuvars taşı’nın bu iç seslerin çok daha hızlı bir anlaşmaya varmasına yardımcı olduğunu göreceksiniz. Aynı şekilde Kristal Kuvars kendiniz ve çevrenizdekiler arasındaki ilişkileri iyileştirmek için söylenecek kelimeleri ve üstleneceğiniz eylemleri bulmanıza yardımcı olabilir.

Benzer şekilde, bu taş size zarar vermek veya saygısızlık etmek isteyenlerin negatif enerjilerini almaktan sizi korumakta da iyidir. Tıpkı Kaplan Gözü gibi, Kuvars da ruhumuzu güçlendirmeye ve bizi bu donukluk hissinden kurtarmaya yardımcı olabilir. Ayrıca daha ciddi bir altta yatan sorun varsa, bunun ne olduğunu anlamamız için bize zihin açıklığı verebilir, böylece yardım isteyebiliriz.

Berrak Kuvars kristalleri, birçok insanın hasta olduklarında yaşadığı, kaybolmuş veya belirsiz hissettiğinizde faydalıdır. Doktorların yanında rahatsızsanız, sizi rahatsız eden her şeyi görmezden gelmeye çalışma eğiliminde olabilirsiniz, bu da endişeye yol açabilir ve bu da yaşadığınız semptomları şiddetlendirebilir. Berrak Kuvars kristalleri bu döngüyü kırmanıza yardımcı olabilir.

Yeni anlayış seviyelerine ve daha açık fikirli düşünme yollarına ulaşmanıza yardımcı olan bu yol, bu kristalden beklenebilecek en iyi kuvars özelliklerinden biridir. Kuvars, gürültülü veya kabadayı bir zihni susturmanıza yardımcı olabilir. Bazı durumlar bizi günlerimizden uzaklaştırır ve uyumayı zorlaştırır. Kuvars, zihin üzerinde yatıştırıcı ve sakinleştirici bir etkiye sahiptir. 

Aynı şekilde, sizin veya size yakın birinin işkolik eğilimleri varsa, ihtiyaç duyduğunu bildiğiniz dinlenmeyi almak yerine her zaman sadece bir proje veya ödevi daha bitirmeye istekliyse, bu taş yükü hafifletmeye yardımcı olabilir. Tıpkı Garnet gibi bu taş da bize yaşamlarımızı sürdürebilmemiz için enerji veren yaşam gücü de dahil olmak üzere evrenin güçlerine son derece uyumludur!

Kuvars kristallerini kullanarak, bu enerjiyi fiziksel ve duygusal sağlığınız da dahil olmak üzere hayatınızın tam olarak değiştirmek veya geliştirmek istediğiniz yönlerine odaklayabilirsiniz. Psişik bedeninizi ve auranızı iyileştirmek için Kuvars kristallerinizi kullanmayı seçerseniz, kendinizi daha iyimser, daha enerjik ve çevrenizdeki dünyayla daha ilgili hissederken bulacaksınız.

Bunun nedeni, siz iyileşirken, kristalin sizi dünyanın enerjisiyle “uyuma” sokması ve sizi daha büyük kalıbın tutarlı bir parçası haline getirmesidir. Çevremizdeki dünyanın büyük bir kısmını ve Kuvars gibi kristalleri göz şekliyle algılayamadığımız enerjinin alt akıntıları, bizler kadar bunun için bir kanaldır.

Kuvars gibi kristallerin kullanımıyla dünyanın genel ritmini benimsemek, bu taşların kısmen, bunların hepsinin sadece ruhun harika bir dansı olduğunu hatırlattığını anlamanıza yardımcı olur. Diyetinizi veya egzersiz alışkanlıklarınızı değiştirmek veya endişeleriniz hakkında bir doktora görünmeye daha istekli olmak gibi sağlığınızla ilgili yaşam tarzı değişiklikleri yapmak için daha motive olduğunuzu fark edebilirsiniz.

Berrak Kuvars özellikleri onu meditasyon ve diğer her türlü derin ruhsal çalışma için mükemmel bir taş yapar. Olumlu ama tarafsız bir şekilde hizalanmış bir enerjisi vardır, sizi güçlendirir ve iyileştirir, ancak diğer bazı taşların yapabileceği gibi cesur ve canlı enerjilerle, tabiri caizse gösteriyi devralmaz.

Kuvars’ı meditasyon için bir yardımcı olarak kullanmanın, meditatif durumunuzda gördüğünüz vizyonları ve anlamlarını daha fazla anlamanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz. Aynı şekilde, meditasyon sırasında içinizdeki sesleri duyarsanız, bu taş, çoğunlukla hepsi aynı anda konuşursa, onları daha net bir şekilde anlamanıza yardımcı olabilir.

Meditasyon için Quartz’ı nasıl uygulayacağınız tamamen size kalmış. Bazılarımız taşı kendi belirlediğimiz meditasyon alanına yerleştirmeyi ve enerjilerinin tütsü ve diğer taşlarla uyumlu olmasını sağlayarak güvenli ve sakin bir alan yaratmayı tercih ediyor.

Diğerleri meditasyona girerken taşı bir elinde hafifçe tutmayı tercih eder, bu da aynı şekilde uygulanabilir bir yaklaşımdır. Ancak, ihtiyacınız olan enerjileri öne çıkarmak için genellikle sadece biraz Kuvars takmanın yeterli olduğunu unutmayın. Kristal kuvars taşı aksesuarlarını da tercih edebilirsiniz.

Kristal Kuvars Taşı Fiziksel İyileştirme Güçleri 

Kuvars kristalleri, “ana şifa kristalleri” olarak bilinir ve ihtiyaç duyulan herhangi bir durumu iyileştirmek için kullanılabilen kristaller. Herhangi bir durumun enerjisini üstlenmek gibi eşsiz güçleri nedeniyle (tıpkı renkleri gibi, beyaz, diğer tüm renkleri içerir), Kuvars kristalleri, şifa amaçlı hayatınıza dahil edebileceğiniz en faydalı taşlardan biridir.

Başlangıç ​​olarak, Kristal kuvars taşı kristallerinin duygusal beden üzerinde muhteşem bir etkisi vardır – “düzensiz” görünen herhangi bir semptomdan muzdaripseniz her zaman ilk olarak düşünülmelidir. Ayrıca kristal kuvars taşı kolye ve kristal kuvars taşı bileklik takmak da, bu kıymetli taşı taşımanızda kolaylık olacaktır.

Kuvars kristalleri, auranın altında yatan yapıyı güçlendirir. Bunu bir tür duygusal iskelet olarak düşünebilirsiniz. Bunlar duygusal bedeninizi yerinde tutan enerji kalıplarıdır. Kuvars’ın enerji sistemlerinizi nasıl destekleyebileceğinin daha ayrıntılı bir açıklaması için aşağıdaki çakralar bölümüne bakabilirsiniz.

Kuvars kristallerinin fiziksel iyileşmede uzun bir geçmişi vardır. Kuvars kristallerinin bağışıklık sistemini uyardığı ve hastalık karşısında fiziksel enerji ve esnekliğe yardımcı olduğu söylenir. Kuvars kristallerinin duygusal enerji ve olumlu tutum üzerinde çok iyi bir etkisi olduğundan, hastalık dönemleri de dahil olmak üzere hayata dirençli bir yaklaşımın merkezinde yer alan bunda bir doğruluk payı olduğunu varsaymanın adil olduğunu düşünüyoruz.

Kuvars ayrıca baş ağrılarını, migreni ve vertigoyu tedavi etmek ve uyuşukluk çeken insanlar için genel enerjiyi iyileştirmek için kullanılmıştır, bu da onu kilo kaybına olumlu bir katkıda bulunur! Sürekli enerji ile doluysanız, kilo vermek çok daha kolaydır.

Çoğu zaman, yükümlülüklerimiz ve yapılacaklar listelerimiz altında ezilmiş hissetmek bizim için kolaydır. Bu, aramızdaki en cesur ve en cesurlar için bile moral bozucu bir etki olabilir. Ayrıca dönem dönem hayat, sonsuz bir tepeye sürekli tırmanıyormuş gibi hissettirebilir.

Ancak Kristal Kuvars, enerjilerine doğru bir şekilde uyum sağladığınızda, korku veya aşırı yüklenme nedenlerinden ziyade iyimser olmak için daha fazla fırsat ve neden varmış gibi hissetmenize yardımcı olur. Ancak bu, eski zamanlarda kuvars kristallerini şifa kaynağı olarak kullananların karşılaştığı türden çok daha modern bir hastalıktır.

Bu açıdan, bu taşın yüzyıllar önce olduğu gibi bugün de bununla alakalı olduğunu göreceksiniz. Eski zamanlarda, kuvars kristalleri, iyileşme sürecini hızlandırdığı ve ağrıyı hafiflettiği söylendiği için kesikler, yanıklar ve diğer küçük yaralanmaların üzerine serilirdi.

Kristal Kuvars Taşı Güçleri – Para

Kuvars’ın kişisel zenginlikle bağlantısı, esas olarak size her düzeyde enerji verme ve motive etme yeteneklerinde yatmaktadır. Kuvars kristalleri o kadar kişisel taşlardır ki, Kuvars parçalarınız enerjik imzanızı hızla alacaktır. Kendi Kuvars kristalleriniz düşüncelerinize, hislerinize ve enerji titreşimlerinize uyum sağlar. Bu derin bağı, taahhütlerinizi güçlendirmek ve para meseleleriyle uğraşırken kendinize olan güveninizi güçlendirmek için kullanabilirsiniz.

Kristal Kuvars Taşı Güçleri – Aşk

Bir aşk ve ilişki taşı olarak berrak Kuvars, sizinle başkaları arasında zaten var olan duygu ve hisleri güçlendirir. Titreşimlerin pozitif olduğundan emin olmak için tüm zor işi yapmak zorundaymışsınız gibi görünse de, yalnızca Kristal Kuvars kristallerini elinizde birkaç dakika tutmanın, arzularınıza normalden on kat daha hızlı ulaşmanızı sağlayacağını unutmayın. 

Ne istediğinizi, nasıl hissetmek, konuşmak ve davranmak istediğiniz konusunda netseniz, elinize bir parça Kuvars alın ve sadece bunun için harekete geçin. Kuvars bize güç ve güven armağanını veriyor ve gerçekten de bu nitelikler, ilişkilerinizde sizi güvende, sağlam ve mutlu tutmak için ihtiyacınız olan tek şey olacaktır.

Kristal Kuvars Taşı ve Çakralar

Kristal Kuvars gücü muazzamdır. Bu, tüm çakralarınızı hizalamak ve enerji sistemlerinize derin bir temizlik vermek istediğinizde bu durum için ideal bir kristal yapar.  Kristal Kuvars, Crown çakra ile çok yakından uyumludur. Meditasyon yaparken veya bir çakra dengesi gerçekleştirirken bu çakradan psişik ve ruhsal kalıntıları ve istenmeyen enerjileri temizlemek için kullanabilirsiniz.

Bu kristalin berrak ışığı hem bilinçli hem de bilinçsiz zihne nüfuz ederek ruhsal gelişime yardımcı olur ve bilinci yükseltir. Ayrıca İlahi kozmik enerjilerle daha derinden ve kolayca bağlantı kurmanıza ve ruh ve melek rehberlerinizden net mesajlar almanıza yardımcı olabilir.

Kuvarsla Birleştirilecek ve Kullanılacak En İyi Kristaller 

Kristal Kuvars Taşı ve Çakra Kombinasyonları

Bir çakra temizleyici olarak Kuvars’ın güzelliği, her çakra için çeşitli Kuvarsların bulunmasıdır. Alt çakraları topraklamak ve çalışmak için Clear ve Smoky Quartz’ı birleştirin . Mavi Kuvars, aklınız ve kalbiniz arasında bir bağ kurmak istediğinizde yeşil ve doğal Gökkuşağı Kuvars ile kombinlenebilir. Mandalina Kuvars, yaratıcı yeteneklerinizi teşvik etmek ve günlük yaşamınıza neşe getirmek için Clear Quartz’ın gücüyle iyi çalışır.

Kristal Kuvars Taşı ve Diğer Kristal Kombinasyonları 

Kuvars söz konusu olduğunda, Clear Quartz’ın diğer taşların gücünü artırması kristolojinin temel ilkelerinden biridir. Bu, pozitif etki için var olan hemen hemen her taşla birlikte kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Bu, Kuvars’ın en büyük ve en ünlü yönlerinden biridir, yani hem kendi başına güçlü bir taş hem de koleksiyonunuzdaki diğer taşlarla çok kolay uyum sağlar. Kuvars’ı kristal şifasında veya başka herhangi bir ruhsal disiplinde kullanmanın doğru veya yanlış bir yolu yoktur.

Bununla birlikte, Quartz’ın yanında iyi çalışabileceği ve kristal severlerin topluluğunda bir tür favori haline gelen sayısız taş var. Florit ile birleştirmek genellikle dikkate değer sonuçlar verebilir. Kuvars kristallerini kendinizin belirli bir bölümünü (fiziksel veya ruhsal olarak) iyileştirmek için kullanıyorsanız, onu diğer taşlarla birleştirmek kolaydır. Yapılması gereken tek şey iyileşmek istediğiniz parçanızla ilgili bir taş seçmektir.

Hayatınızın belirli bölümlerini, hatta fiziksel bedeninizin belirli bölümlerini iyileştiren taşları seçmek için binlerce gelenek vardır, bu nedenle sonuç her zaman size doğru gelen birini seçmek olacaktır. Clear Quartz iyileştirme özellikleri ayrımcı değildir veya tek bir amaç için uygun değildir. Bunlar harika bir şekilde özgürce verilen enerjilerdir. Herkesin enerjisi taşlarla biraz farklı bir şekilde etkileşir, bu nedenle herkes için aynı şekilde çalışacak bir taş için tek bir “doğru” cevap yoktur.

Kristal Kuvars Taşı Nasıl Temizlenir

Kuvars kristalinizi temizlemenin mükemmel bir yollarından bahsedeceğiz. Kristal kuvars taşı nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız en doğru cevapları bulacağınıza emin olabilirsiniz. Özellikle taşı temizleme esnasında Beyaz adaçayı, tatlı otu, sedir veya tütsü gibi kutsal bitkilerden yararlanılır.

Seçtiğiniz bitkinin ucunu alın ve tütmesine izin verin ve ardından Kuvars kristalinizi birkaç saniye dumanın içinde tutun. Kristalinize zarar verip vermeyeceğiniz konusunda endişelenmenize gerek kalmadan Kuvars taşınızı temizlemenin hızlı ve kolay bir yolu da budur.

Kuvarsınızı ayrıca niyetle temizleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Kuvarsı avucunuzun içinde tutabilir ve kristalin tüm kötü enerjiden temizlenmesine niyet edebilirsiniz. Bu niyeti kristale üfleyin ve temizliğinizi yapın. Başka bir yol, üçüncü göz çakranızdan beyaz ışık yaymak ve Kuvars kristalinizi onunla çevrelemektir.

Bunu yaptığınızda, tüm olumsuzlukları beyaz ışıkla dolu bir kara deliğe süpürdüğünüzü hayal edin. Kuvarsınızın beyaz veya altın ışıkla çevrili olduğunu gözünüzde canlandırın ve herhangi bir olumsuzluğu pozitif ışık enerjisine dönüştürmek için niyet edin.

Kuvarsınız ayrıca göksel ay ışınlarını da sever. Dolunay sırasında dışarıda bırakın. Ay Yin enerjisini simgelediğinden, kristalleriniz ay banyosu sırasında Yin enerjisinin akışının keyfini çıkarır. Kuvarsınız ayrıca kahverengi pirinç ıslatılmaya bayılacaktır.

Bu kristal temizleme yöntemi, enerjiyi dengeler ve merkezler ve kristaldeki olumsuzlukları giderir. Negatif enerjileri de pozitif enerjilere dönüştürür. Kuvars kristalleri ayrıca çiçek yaprağı banyosundan da yararlanabilir. Negatifliği kristallerden uzaklaştırmak istiyorsanız kristallerinizi 24 saat boyunca gül yaprakları, portakal çiçekleri veya hanımeli banyosunda bekletin.

Bu yöntem aynı zamanda çiçeklerin saflığını ve enerjisini kristale iletir! Ayrıca kuvars kristali taşı nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız, en etkili yöntemlerden birisi de budur. Ses sadece vücut için değil, aynı zamanda Kuvars kristalleriniz için de iyileştiricidir.

Bu temizleme yöntemi için kristal kaseler, Tibet çanları, kutsal şarkılar ve büyüler veya şifa müziği kullanabilirsiniz. Ayrıca aktifleştirilmiş akort çatallarını kristallerinizin üzerinde ve çevresinde çalıştırabilirsiniz. Kuvars kristalleri de toprağa gömülebilir. Toprak Ana onları titreşim enerjisiyle şarj eder.

Bunları bir kaynak, nehir veya göl veya hatta mutfak musluğunuz gibi serin, akan suyun altında tutmak, Kuvars’ı temizlemenin başka bir etkili yoludur. Suyu görselleştirerek, tüm negatif enerjiyi temizleyerek ve akıtılarak bu yöntemi geliştirebilirsiniz. Tuzlu su banyosu da deneyebilirsiniz. Bir bardak su için yaklaşık üç yemek kaşığı tuz kullanabilirsiniz.

Kristalleri pencere pervazınıza veya 24 saat veya yedi güne kadar yeterli güneş ışığı alan herhangi bir alana yerleştirin. Güneş ışığı da Kuvars kristallerinizi temizlemenin harika bir yoludur. Yeniden şarj olmalarına yardımcı olmak için birkaç saat ışınları yakalamalarına izin verin. Kuvarsınızı düzenli olarak temizlemek onları güçlü ve güçlü tutmaya yardımcı olacaktır, bu yüzden bu adımı atlamadığınızdan emin olun!

Doğum Taşı Olarak Kuvars

Kristal Kuvars, Diamond ile birlikte Nisan ayının doğum taşıdır. Rose Quartz ve Garnet, Ocak ayında doğanlar için doğum taşlarıdır. Kuvars resmi olarak bir burç taşı değildir, ancak her burç Kristal Kuvars taşı kristallerinin güçlerinden faydalanacaktır.

Efsanelerde ve Tarihte Kuvars 

Eski Yunanlılar, Kuvars’ı krustallos olarak adlandırdılar, bu da berrak Kuvarsın bir kalıcı buz şekli olduğuna inandıkları için ‘buz gibi soğuk’ anlamına geliyordu, o kadar soğuk ki asla çözülmezdi. Clear Quartz, yaygın olarak bulunması nedeniyle birçok kültürün efsanelerinde ve yaratılış mitlerinde yer almaktadır.

Japonca Kristal Kuvars kelimesi, kabaca ‘mükemmel mücevher’ olarak tercüme edildi, çünkü bunun alanı, saflığı ve sabrı sembolize ettiğine inanıyorlardı. Hem Avustralya’da hem de Güney Amerika’da yaratılış mitlerinden biri, yaşamın yaratıcısı olan ve bir Kristal Kuvars kristali tarafından yönetilen kozmik bir yılanla ilgilidir.

Aynı zamanda Avustralya Aborjin mitolojisinde en yaygın olarak maban olarak tanımlanan maddedir. Maban, Şamanların ve yaşlıların bu halkların mitolojisinde büyülü güçlerini aldıkları maddeydi. Bazı orta ve Güney Amerika kültürleri için Kristal Kuvars, atalarının ruhları için bir vazo gibi bir kap olarak görülüyordu.

Dini tılsımlar olarak kullanılmak üzere kafataslarına berrak Kuvars oyulması uygulamasının kökeni buydu. İskoçya ve İrlanda’da Kristal Kuvars kürelere oyulmuş ve şifa için kullanılmıştır. Falcılar tarafından sıklıkla kullanılan kristal küreler olarak, günümüzde kristal kürelere daha aşinayız.

Kristal Kuvars Taşı Fiyatları

Kristal Kuvars, iyi ve dürüst iletişimi teşvik ettiği için yanınızda bulundurmanız gereken bir taştır. İyi bir iletişiminiz olduğunda, hayatınızda yalana ve sahtekarlığa yer yoktur. Açıkçası, saf ve kesilmiş arıyorsanız, fiyat biraz yükselebilir. 600 veya 2000 arası fiyatlara etnik taş veya mücevher satan dükkanlarda bulabilirsiniz. Kristal Kuvars taşı negatif psişik saldırılar da dahil olmak üzere negatif enerjiyi dağıttığı için iyileştirici ve pozitif enerjileriyle korunacağınız için dürüstlüğünüzü ve onurunuzu korumanıza da yardımcı olacaktır.

Kristal Kuvars taşının yardımıyla sezgisel bilgelik ve saf sevgi kazanacaksınız. Kendinizi her şeyin umutsuz göründüğü bir durumda bulursanız, Kristal Kuvars’ın taşı bu duygulardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca hayatınızın değişmesini kendi gözlerinizle göreceksiniz. Size yeteneklerinize olan güveni tamamen geri verecek ve tüm çakralarınızı sakinleştirecektir.. Ruh üzerinde sakinleştirici bir etkisi vardır. Gerçekten Kristal Kuvars, yanınızda sahip olabileceğiniz en iyi taşlardan biridir!

Sevgiliye Hediye / Sevgililer Günü Hediyesi


Sevgilime sevgililer gününde ne hediye alabilirim
sorusuna tam cevap olan Kristal Kuvars taşı bileklik ile sadece bu da değil, onunla uzun bir ruhsal çalışma yapmaya karar verirseniz, şimdiye kadar her zaman güvendiğiniz duygusal kalıpları tanıyabilir ve sizin için yanlış olanları kaldırabilirsiniz. Sevgiliye hediye almak konusunda kararsızsanız şuan en güzel hediyeye bakıyorsunuz demektir. Duygusal düzeyde gerçekten değerli bir taştır Kristal Kuvars taşı . Sevgililer günü hediyesi olarak düşünebileceğiniz Kristal Kuvars taşının duyguların kurbanı olmak yerine, onları dengeleyen ve kontrol altına almanıza yardımcı olan bir enerjisi vardır.

Tıpkı ortaya çıkarmak istediği duygular gibi narin bir taştır. Bu açıdan sevgiliye hediye edilebilecek harika bir değerli taştır. Sevgililer günü hediyesi olarak en çok tercih edilen ürünümüz Kristal Kuvars taşı bileklik ya da Kristal Kuvars taşı kolye modelleridir.

Sezgiyi daha canlı hale getirir. Duygusal dengeyi uyarır. Özetle, sevgiliye hediye noktasında Kristal Kuvars taşı kolye ve Kristal Kuvars taşı bileklik şu konularda faydalıdır: Özetle, Kristal Kuvars faydaları: Açıkça akıl yürütme, dengeyi sağlama, iç gözlem, başkalarını daha iyi tanıma, kendinle uyum içinde olma.

 

Doğal taşlar nasıl temizlenir hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız DOĞAL TAŞ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR yazımızı okuyabilirsiniz. Ürünlerimizin takibi için INSTAGRAM hesabımızı takibe alabilir, doğal taşlar hakkında daha fazla bilgi almak için ise FAYDALI BİLGİLER sayfamıza göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.