Sağlık İçin Doğal Taşlar

Kalsiyum Eksikliğine İyi Gelen Doğal Taşlar

Kalsiyum eksikliğine iyi gelen doğal taşlar; örnek verecek olursak kalsiyum eksikliğinden kaynaklanan diş çürüme ve dökülmelerini önler. Ayrıca kalsiyum eksikliğine bağlı kemik erimesi sorunu yaşayan kadınlar da bu doğal taşlara başvurmaktadır. Doğal taşların belirli bir enerjisi vardır ve bu potansiyel enerji ile kişinin rahatsızlığını iyileştirmek amaçlanır.

Yüz yıllardır insanlar doğal taşlarla şifalanma yolunu denemiş ve başarılı olmuşlardır. Her doğal taş her yerde çıkmamaktadır. Farklı bölgelerde farklı doğal taşlar çıkar. Denizden bile çıkan enerjisi yüksek doğal taşlar bulunmaktadır. Doğal taşlar işlenmemiş halde toprağın altında bulunan taşlara denir. Kemik erimesi gibi rahatsızlıklar için kalsiyum eksikliğine iyi gelen taşlar kullanılır.

Doğal taşlardan genel olarak aksesuar yapılmaktadır. Taşı kullanan kişi bu sayede taşı kullanırken zorlanmaz. Kolye, küpe, bileklik gibi aksesuarlar genel olarak kadınlar tercih etse de erkekler de tespihlerinde bu tarz taşları tercih etmektedir. Mekânlarda da kullanılan taşlar ortamın enerjisini arttırmakta negatif enerjiyi uzaklaştırmaktadır.

İndirimli Ürünleri Kaçırma İndirimlİ Ürünler Fırsatını Kaçırma !

Kalsiyum Eksikliğine İyi Gelen Doğal Taşlar Sodalit Doğal Taşı

Çivit mavisi renginde değerli bir doğal taş olan sodalit magmatik kayaçlarda oluşmaktadır. Yüksek sodyum minerali içermektedir. Sodalit taşı ülkemizde nadir bulunan taşlardandır. Kalsiyum eksikliğine iyi gelen taşlar grubunda bulunan sodalit yüksek enerjili bir taştır. Topluluk karşısında konuşma yapacak olan kişilerin özgüvenini arttırmak için kullandığı da bilinmektedir.

Kalsiyum Eksikliğine İyi Gelen Doğal Taşlar
Kalsiyum Eksikliğine İyi Gelen Doğal Taşlar

Bu taş yolculukta mide bulantısı çekenlere de iyi gelmektedir. Heyecanı bastıran sodalit çekingen kişilerin çekingenliğini azaltır onlara cesaret verir. Genel olarak kolye şeklinde taşınması önerilir. Boğaz rahatsızlığı çekenlerin iyileşmesini hızlandırır, depresyona giren kişilerin normale dönmesini hızlandırır. Diğer taşlar gibi bununda düzenli kullanımı önerilir.

Kalsiyum Eksikliğine İyi Gelen Doğal Taşlar İnci Doğal Taşı

Kadınların mücevher olarak sıkça tercih ettiği inci doğal taşı bazı midye türlerinin kendi içlerinde geliştirip korumasıyla ortaya çıkar. Yaklaşık olarak yüzde doksanı kalsiyum karbonattan oluşan inci kalsiyum eksikliğinden kaynaklanan rahatsızlıklara iyi gelmektedir.

Kemik erimesi, diş kırılmaları, diş çürümeleri gibi rahatsızlıklara iyi gelmektedir. İnci ayrıca şans taşı olarak da anılır. Bu sebeptendir ki kullanan kişinin bahtının açıldığına inanılır. Pozitif enerjiyi çeken bir taştır.

Bu Bileklikler Tam Senlik ! Bu Bileklikler Tam Senlik !

Doğal taşlar nasıl temizlenir hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız DOĞAL TAŞ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR yazımızı okuyabilirsiniz. Ürünlerimizin takibi için INSTAGRAM hesabımızı takibe alabilir, doğal taşlar hakkında daha fazla bilgi almak için ise FAYDALI BİLGİLER sayfamıza göz atabilirsiniz. Diğer doğal taş ürünlerimiz için MAĞAZA mızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.