Doğal Taşlar

Turkuaz Doğal Taş

Turkuaz doğal taş özel olan bir taştır. Bu taşın rengine bakıldığında insana bir ferahlık gelir. Taş kristalimsi bir yapıya sahiptir. Hem erkekler tarafından hem de kadınlar tarafından kullanılan değerli bir taştır. Bu taş eski Türkler tarafından savaş zamanların da kullanılmış olan bir taştır. Bu yüzden bu taş Türk taşı ismi ile de bilinen bir taştır. Diğer bir ismi firuze taşıdır. Gökyüzünden mavi rengini alan ve yer yüzünden yeşil rengini alan bu taş ortaya mükemmel bir renk karışımını çıkarmıştır. Diğer taşlara hiç benzemez. Bu yüzden son derece önemli olan kaliteli bir taştır. Dış görünüşü ile dikkat çekse de sağlığa ve insan ruhuna da faydalı olması ile bilinen bir taştır.

Turkuaz Taşının Özellikleri Nedir? Faydaları Nelerdir?

Turkuaz doğal taş son derece değerli olan bir renge sahiptir. Yeşil ve mavi karışımı olan bu renk sayesinde diğer mavi ve yeşil taşlardan ayrılır. Değeri de oldukça yüksektir. Çok kaliteli kristalimsi bir yapıda bulunur. Taşa bakan kişiler huzur bulur. Genellikle evinde huzur olmayan, kavga, gürültü olan yerlerde bu taşlardan görebilirsiniz. Bu taş Amerika Birleşik Devletlerin de çıkan bir taştır. Vatanı orasıdır. Bunun yanı sıra, Şili, Afganistan, Peru, Çin, Tibet, İsrail gibi yerlerde de çokça bulunan bir taştır. Taşın faydaları ise baş ağrısı, migren, sinüzit gibi ağrılalara iyi gelmesi ile biliniyor. Bu taşların kullanım yerleri takı ve aksesuar yerleridir.

Turkuaz Doğal Taş
Turkuaz Doğal Taş

 Doğal Turkuaz Taşı Yapısı

Turkuaz doğal taş insanlar için önemli olan zevkli bir taştır. Genellikle kristalimsi bir yapıda olsa da işlenerek küçük parçalar haline getirilir ve farklı yerlerde kullanılır. Turkuaz taşının faydalarını şöyle sıralayabiliriz; insanlara şans ve uğur getirildiğine inanılan bir taştır. Kişilerde ki sevgi bağını güçlendirir. İnsanları negatif enerjilerden uzak tutar, zihin açıklığı verir. Kaygı duygusuna karşın sizi korur. Başarı getirir, insanları nazardan korur, kederli insanların kederlerini atmaya olanak sağlar. Kişilere bilgelik vermesi ile de bilinen uğurlu bir taştır. Kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir.

İndirimli Ürünleri Kaçırma İndirimlİ Ürünler Fırsatını Kaçırma !

Doğal taşlar nasıl temizlenir hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız DOĞAL TAŞ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR yazımızı okuyabilirsiniz. Ürünlerimizin takibi için INSTAGRAM hesabımızı takibe alabilir, doğal taşlar hakkında daha fazla bilgi almak için ise FAYDALI BİLGİLER sayfamıza göz atabilirsiniz. Diğer doğal taş ürünlerimiz için MAĞAZA mızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.