Doğal Taşlar

Dumanlı Kuvars Taşı Faydaları – Fiyatları – Özellikleri

Dumanlı kuvars taşı faydaları, Dumanlı kuvars taşı özellikleri ve Dumanlı kuvars taşı hakkında her şey bu yazımızda.

dumanlı kuvars taşı faydaları, dumanlı kuvars özellikleri ve dumanlı kuvars taşı hakkında her şey bu yazımızda.,

 

Dumanlı Kuvars Taşı Nedir

Dumanlı Kuvars taşı son derece değerli bir taştır. Bu taştan yapılan kolyeler hediye olarak verilebilir. Sevgililer günü, Anneler günü ve Babalar günü hediyesi için oldukça idealdir. Dumanlı Kuvars, doğru kullanıldığında benzersiz ve güçlüdür. Dumanlı Kuvars taşı özellikleri, Toprak Ana ile bağlantımızı, alt dünyalarda yatan enerjileri ve negatif enerjilerin pozitif enerjilere dönüşmesini temsil eden bir kristaldir.

Yunanca “yabancı” veya “iğrenç” anlamına gelen morion kelimesi ile “siyah” anlamına gelen eski Fransızca moreau kelimesinden türemiştir. Metafizik sanat uygulayıcıları için en güçlü kristallerden biri olan Dumanlı Kuvars, topraklama tekniklerini kullanarak veya doğrudan vücuda yerleştirerek hastaların aurik alanlarından negatif ruhları veya enerjileri etkili bir şekilde uzaklaştırabilir.

İndirimli Ürünleri Kaçırma İndirimlİ Ürünler Fırsatını Kaçırma !

Daha koyu tonlara sahip birçok kristal gibi, Dumanlı Kuvars da tarih boyunca ruhsal uygulamalarda önemli bir rol oynadı. Sürüklenen ruhların bir ailenin alanına girmesini önlemek için evlerin dışına veya pencerelere yerleştirilerek benzer amaçlar için kullanıldı. Şimdi, bu gelenek, ağlama, kehanet ve diğer sezgisel faaliyetlerde kullanılmasıyla devam ediyor.

Dumanlı Kuvars Taşı Ne İşe Yarar

Hekate gibi karanlığı temsil eden tanrılara, Gizli ve Karanlık Ay Tanrıçası gibi Kelt tanrılarına, Crom, Dubh’a yakınlığı vardır ve hatta Samhain’in hasat festivaliyle bağları vardır. Tüm bu yollarla Dumanlı Kuvars, negatif enerjileri işlemek ve yeni pozitif değişim yaratmak için karanlıkta çalışma yeteneğini gösterir. Bu sayede Dumanlı Kuvars, kış aylarında, gündüzlerin kısaldığı ve gecenin uzadığı zamanlarda mevsim değişikliklerine uyum sağlamak için kullanılabilir.

Dumanlı Kuvars, toprağın, külün, çamurun ve kilin niteliklerini taşır ve hasat için bir tarlayı sulamaya ve beslemeye benzer şekilde sizi sıfırdan gençleştirir. Son olarak, Dumanlı Kuvars kutsal, ilahi dişinin gücünü – özellikle de en doğal haliyle temsil eder.

Aytaşı, Selenit ve Gül Kuvars gibi diğer dişil taşlar ilahi dişiliğin yumuşak, nazik, besleyici unsurlarını somutlaştırırken, Dumanlı Kuvars vahşi, bağlanmamış tanrıça enerjisine, ormanın bilge kadın ve şifacı kadınlarına odaklanır. Doğa Ana ile derinden, ikisi neredeyse bir oldu.

Bu Bileklikler Tam Senlik ! Bu Bileklikler Tam Senlik !

Bu şekilde Dumanlı Kuvars içinizde dinlenmekte olan bu enerjiyi vurgulayabilir veya daha ilk etapta gelişmesine yardımcı olabilir. Dumanlı Kuvars ile uyumak veya her gün kullanmak, içinizdeki bu doğal, sezgisel ruhu açığa çıkarmanıza yardımcı olabilir.

dumanlı kuvars taşı
dumanlı kuvars taşı

Dumanlı Kuvars Taşı Özellikleri

Dumanlı Kuvars özellikleri, doğada en yaygın ve popüler kristallerden biri olan Kuvarsın bir şeklidir. Geleneksel Kuvars açık veya beyazımsı bulutlu bir renge sahipken, Dumanlı Kuvars gri bir renge sahiptir. Bazı Dumanlı Kuvars türleri çok net, diğerleri neredeyse opak ve bazı parçalar neredeyse siyahtır.

Kuvars, Feldspat’tan (cam, seramik, plastik, boya, kauçuk ve neredeyse hayal edebileceğiniz her şeyde kullanılan hammadde) sonra Dünya’daki en yaygın ikinci mineraldir. Aşırı derecede karanlık ve neredeyse opak olduğunda, morion olarak adlandırılır (hem Almanca hem de İspanyolcada dumanlı kuvarsın adıdır).

Dumanlı Kuvars fiyatı dünyanın her yerinde bulunur, ancak birçok kristalin, hatta kendi kız kardeşi berrak kuvarsın bile yüzyıllar boyunca kazandığı kültürel prestije sahip değildir.

Tarihsel olarak, kullanımları oldukça pratik olmuştur. İlk güneş gözlükleri on ikinci yüzyıl Çin’inde icat edildi ve lensler için dumanlı kuvars parçaları kullanıldı. Ayrıca geleneksel İskoç eteği iğneleri ve tören bıçakları da dahil olmak üzere mücevherlerde popüler bir taştır.

Metafiziksel Özellikler

Selenite gibi, kök çakrayı yöneten ve kullanıcısının fiziksel dünya ile bağlantısını geliştiren oldukça topraklanmış bir taştır.

Dumanlı Kuvars, hayattaki yanılsamaları kesmenize ve aynı şekilde, aksi takdirde sizi biraz geride bırakacak yeni fikirlerle karşılaştığınızda merkezde kalmanıza nasıl yardımcı olduğu için çok değerlidir. Tüm kuvarslar bilinci geliştirir, ancak dumanlı kuvars, koyu rengiyle gelen ek faydalara sahiptir.

Enerjiyi merkezler, psişik dünyadan dikkat dağıtıcı şeyleri temizler, böylece fiziksel dünyaya odaklanabilirsiniz ve olumsuzlukları ortadan kaldırır.

Bu Kolyelerde İndirim Var ! Bu Kolyelerde İndirim Var !

Dumanlı Kuvars Taşı Faydaları

Bazı eleştirmenler, kültürel tarihi tercih ederek, Dumanlı Kuvars’ın ruhsal olarak çok yararlı bir taş olmadığından şikayet ediyor. Bu insanlar, Dumanlı Kuvars’ın aynı şöhrete sahip olmadığı konusunda haklı olsalar da, faydaları olmadığını öne sürerken yanılıyorlar.

Yine de daha pratik yollarla, bu taş da oldukça faydalıdır. Dumanlı Kuvars’ın size duygusal zeka yolunda çok şey sunabildiğini ve size gelen ilk duygu anında tepki vermemenize yardımcı olduğunu göreceksiniz.

İşbirliği için iyi bir taştır – ille sorunları silmek için değil, bunlara dahil olan herkesin onlara net bir kafa ile yaklaşabilmesini sağlamak için. Ayrıca problem çözmede yaratıcılığı ve yanal düşünmeyi geliştirebilir.

Depresyon, kaygı veya kıskançlık ile mücadele eden biriyseniz, özellikle bu duyguların alışılmadık derecede güçlü olduğu durumlarda bir parça Dumanlı Kuvars takmak, olumsuz duygularınızı bırakmadan sorunlarınızın kökenine inmenin güçlü bir yolu olabilir. Seni bunaltmak için.

Dünya ile olan bağlantısı nedeniyle, Dumanlı Kuvars’ın duman, elektronik ve diğer insanların çevresinde bulunmanın neden olduğu psişik “uğultuyu” engelleme konusunda eşsiz bir yeteneğe sahip olduğu söylenir.

Bulunduğunuz ortamda bu özelliklere duyarlıysanız veya büyük bir şehre yeni taşınmış ve uyum sağlıyorsanız, Dumanlı Kuvars tam size göre olabilir.

Dumanlı Kuvars Taşı Güçleri

Dumanlı Kuvars kolye, çok çeşitli yaygın, günlük kaygıları gidermek için kullanılabilir. Çok bağışlayıcı ve uyumlu bir taştır ve onu kullanırken size herhangi bir sorun çıkarma olasılığı düşüktür. Odağınız bir fark yaratmıyor gibi görünse bile, en azından başınızı belaya sokmaz. Fiziksel dünyayla son derece yakın bağlantısı nedeniyle, Dumanlı Kuvars, çevrenizle olan ilişkinizi geliştirmekle ilgileniyorsanız, hayatınıza tanıtabileceğiniz harika bir taştır.

Koruma İçin Dumanlı Kuvars Taşı

Dumanlı Kuvars çok koruyucu bir taştır ve tehlikeyi önlemek için muska olarak kullanılabilir.

Çevrenizdeki potansiyel tehlikeyi daha etkili bir şekilde fark etmenize ve hayatta kalma içgüdülerinizi geliştirmenize yardımcı olur, ancak aynı derecede önemli olarak, tehlikeye yol açan kötü enerjileri ve olumsuzlukları filtreler. Negatif enerjileri ışığa getirir ve sonra onları nazikçe çözerek ilgili herkesin zor durumlarda çalışmasına izin verir.

Zenginlik İçin Dumanlı Kuvars Taşı

Tüm kuvars kristalleri gibi, Dumanlı Kuvars da dileklerinizi ve hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmada son derece faydalıdır. Arzularınız için zihninizi doldurur ve Dünya ile olan bağlantısı aracılığıyla onları fiziksel dünyada var eder.

Masaj Taşları Roller Modelleri Masaj Taşları Roller Modelleri

Dumanlı Kuvars Taşı Kullanmak

Boynunuza bir Kuvars ucu takmak, enerjisini kullanmanın basit ve etkili bir yoludur (aynı zamanda taşı takmanın ucuz ve kolayca bulunabilen bir yoludur).

Dumanlı Kuvars Taşı Kolye

Dumanlı Kuvars, sizi Dünyanın enerjisine bağlamanıza yardımcı olan en güçlü topraklama değerli taşlarından biridir. Ayaklarınızı yerde tutmanıza ve her durumda dengede kalmanıza yardımcı olur.

Dumanlı Kuvars kolyeler de özellikle vücudunuzdaki negatif enerjilerin atılmasında faydalıdır. Sizi çevrenizde bulunabilecek veya her gün tanıştığınız ve etkileşimde bulunduğunuz insanlardan gelebilecek olumsuz ve zararlı enerjilerden korurlar. Zihinsel, duygusal ve fiziksel tıkanıklıkların giderilmesine yardımcı olarak sizi acıdan ve diğer birçok rahatsızlıktan kurtarırlar. Bunun nedeni, Dumanlı Kuvars’ın Dünya ile güçlü bir bağlantı taşımasıdır.

Antik çağlardan beri var ve uygarlıklar onu değerli taş takılar yapmak için kullanıyor. Pratik ve dekoratif kullanımlar için kesilmesi ve şekillendirilmesi çok kolaydır. Bazı Dumanlı Kuvars kolyeler genellikle önde veya arkada açık bir kesim ile yuvarlak yapılır.

Kendinizi bilgisayarınızdan veya elektronik cihazınızın elektromanyetik dalgalarından korumak için Dumanlı Kuvars kolye takın. Dumanlı Kuvars kolayca çizilebilir veya ufalanabilir, bu nedenle Dumanlı Kuvars kolyenizi hasara neden olabilecek faaliyetlere maruz bırakmadığınızdan emin olun.

Doğal taşlar nasıl temizlenir hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız DOĞAL TAŞ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR yazımızı okuyabilirsiniz. Ürünlerimizin takibi için INSTAGRAM hesabımızı takibe alabilir, doğal taşlar hakkında daha fazla bilgi almak için ise FAYDALI BİLGİLER sayfamıza göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.