Astroloji

Doğum Haritası Nedir

Doğum Haritası nedir, Doğum Haritası Anlamı ve Doğum Haritası hakkında her şey bu yazımızda sizlerle buluşuyor

Doğum Haritası nedir, Doğum Haritası Anlamı ve Doğum Haritası hakkında her şey bu yazımızda sizlerle buluşuyor

Doğum Haritası Nedir?

Doğum veya doğum haritası, kesin doğum anında gezegenlerin, noktaların, açıların, burçların ve diğer gök cisimlerinin göreceli konumunu gösteren bir astrolojik haritadır. Doğum haritası, doğum tarihi, tam zamanı ve yeri kullanılarak belirlenir.

Doğduğunuzda güneşin bulunduğu burçlar (güneş burcunuz), amacınızı ve dünyada nasıl başarmak istediğinizi gösterir. Ay burcunuz duygusal doğanızı, içgüdülerinizi, tepkilerinizi ve belirsizliğinizi gösterir.

Yükselen burcunuz veya yükselen burcunuz, doğduğunuz zaman doğu ufkunda bulunan burçtur. Yükselen burç, hayata nasıl spontane olarak baktığınızı yansıtır. O anda nasıl göründüğünüzü ve başkaları üzerinde bıraktığınız ilk izlenimi değerlendirir. Burçlarla fazlasıyla ilgisi olan doğum haritası nedir konusunun yanı sıra, doğal taşları da merak ediyor olabilirsiniz. Özellikle yay burcuysanız mutlaka yay burcu taşı bileklik taşımanızı öneririz.

İndirimli Ürünleri Kaçırma İndirimlİ Ürünler Fırsatını Kaçırma !

Astroloji sizinle ilgili birçok şeyi aydınlatabilir. Bu, bilinç seviyenizi, enerjinizi ve koşullarınızı nasıl deneyimlemeye karar verdiğinizi içerir. Doğum haritası nedir sorusunun cevabını, sizlere bu yazımızda detaylıca vereceğiz.

Doğum haritanız enerjinizi, alışkanlıklarınızı, gereksinimlerinizi, kalıplarınızı, iletişim biçiminizi, arzularınızı, anılarınızı, düşüncelerinizi, hayallerinizi, zorluklarınızı ve çok daha fazlasını ortaya çıkarır. Kendiniz ve başkaları hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen meraklı biriyseniz, doğum haritanız hakkında daha fazla bilgi edinmek harika bir fikirdir.

Ancak astroloji sizin hakkınızda birçok şey gösterse de, doğum haritanız size kim olduğunuzu söylemez. Hayatından sorumlu olanın sen olduğunu unutma. Unutmayın, astroloji başınıza gelmez; o sensin. Astroloji ile doğru bir şekilde çalıştığınızda, hayatınıza ve çevrenizdeki dünyaya değer katabilir.

doğum haritası nedir
doğum haritası nedir

Elementler

Enerjik makyajınız kozmosun bir tezahürüdür ve elementlerin kişiliğiniz üzerinde önemli bir etkisi vardır. Dört element her birimizin içinde ve etrafımızda da canlıdır. Bazıları hayatımızda diğerlerinden daha belirgin olsa da, etkileri doğum anımızdaki göksel aktivite tarafından yönetilir.

Bu Bileklikler Tam Senlik ! Bu Bileklikler Tam Senlik !

Astrolojide dört element vardır. Bunlar ateş, toprak, hava ve sudur. Elementlerin her biri bir yin (dişil) ve yang (eril enerji) içerir. Ancak astrolojideki her şey gibi, dengeli kalmak hem fiziksel hem de ruhsal sağlığımız için anahtardır. Zodyak’ta 12 burç olduğu için her element üç burcu yönetir. Bununla birlikte, her bir öğenin iletişim kurma şekli, burç işaretine bağlıdır.

Toprak ve su, genellikle daha besleyici ve şehvetli oldukları için dişil unsurlardır. Ateş ve hava, doğrudan oldukları ve harekete geçmeyi amaçladıkları için erildir. Bir doğum haritasını analiz ederken, öğeleri kontrol ettiğinizden emin olun. Birinin doğum haritasındaki dört elementin varlığını kabul etmek ve anlamak, harita sahibinin kişiliğini ve hayata yaklaşımını çabucak keşfedebilir.

Örneğin, su elementinde kaç gezegen olduğunu veya doğum haritasında dört elementin hepsinin bulunduğunu fark edebilirsiniz. Belki bir element diğerine baskın gelir.

Hava

Hava, iletişim, zeka ve uyarlanabilirlik ile ilgilidir. Bu element, yaşamın nefesini temsil eder ve temizleme gücü ile bağlantılıdır. Hava, İkizler, Terazi ve Kova’yı yönetir ve bu da onların büyüleyici sosyal becerilerine yol açar.

Önemli bir havası olan bir doğum haritası, genellikle duygusaldan ziyade mantıklı düşünen birine uyar. Öte yandan, bu tür bir doğum haritasına sahip kişiler kararsız ve kararsız olabilirler. Zihinsel netliği teşvik etmek ve net iletişim için hava elementini kanalize edin. Doğum haritası nedir konusunu öğrendikten sonra, doğum haritasıyla alakalı elementleri de bilmek çok önemlidir.

Toprak

Toprak elementi bolluğu, istikrarı ve kararlılığı temsil eder. En çok bağ kurduğu mevsim kıştır. Toprak elementi Boğa, Başak ve Oğlak burcunu yönetir. Bu işaretlerin kolektif doğuştan gelen azim ve sağlam zihinleri nedeniyle bu mantıklı.

Öne çıkan dünyayı içeren bir doğum haritası genellikle gerçekçi, güvenilir ve mantıklı bir kişiye aittir. Ancak doğum haritasında toprak bulunan biri genellikle gereksiz yere inatçı ve katı olabilir. Dünyayı kanalize etmek, günlük rutininizde tutarlılığı ve düzenliliği keşfetmenize yardımcı olabilir.

Su

Su, duyguları, özlemleri, şifayı, içgüdüyü ve evrensel alanı sembolize eder. Aynı zamanda ölüm ve yeniden doğuş ile bağlantılıdır. Su elementi, Yengeç, Akrep ve Balıkları yöneterek sezgisel doğalarına ve rüya gibi tavırlarına yol açar.

Bu Kolyelerde İndirim Var ! Bu Kolyelerde İndirim Var !

Belirgin su içeren bir doğum haritasının, doğal olarak uyanık ve çevresinin farkında olan birine ait olması muhtemeldir. Karanlık tarafta, bu işaretler karamsar ve aşırı duyarlı olabilir. Suyu kanalize etmek, duygusal yönünüzü açmanıza ve sizi ruh dünyasına daha da yakınlaştırmanıza yardımcı olabilir.

Ateş

Ateş, yaratılışı, enerjiyi ve tutkuyu ifade eder. Ateş elementinin dördün ilk elementi olduğu bilinmektedir ve evren var olduğunda yaratılmıştır. Ateş, birleşik tutkulu doğaları ve yoğun coşkularıyla bağlantılı olarak Ares, Aslan ve Yay’ı yönetir.

Önemli ateş içeren bir doğum haritası genellikle aktif, rekabetçi ve tutkulu birine aittir. Ancak böyle bir masaya sahip olan biri sabırsız ve çabuk sinirlenebilir. Kendinden emin, yaratıcı olmak ve içinizdeki çocuğa dokunmanıza yardımcı olmak için ateş elementini kanalize edin.

Doğum haritası nedir sorusunun cevabını aldıktan sonra, doğal taşlara da merakınız varsa mutlaka burcunuza göre tercih yapabilirsiniz. Özellikle yay burcuna mensup biriyseniz, yay burcu taşı kullanmak sizin için çok faydalı olacak, astroloji konularında da 1-0 önde olacaksınız.

Doğum haritası nedir konusundan hemen sonra, astroloji hakkında da geniş bilgiler edinebilirsiniz. Evrenin sonsuz gücü sayesinde, doğal taşlar kullanarak da rahat bir hayat yaşayabilir, asla strese girmeyebilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinizdir.

Doğal taşlar nasıl temizlenir hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız DOĞAL TAŞ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR yazımızı okuyabilirsiniz. Ürünlerimizin takibi için INSTAGRAM hesabımızı takibe alabilir, doğal taşlar hakkında daha fazla bilgi almak için ise FAYDALI BİLGİLER sayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.