Çakralar

Çakra Nedir

Çakra nedir, Çakraların Anlamı ve Çakra Felsefesi hakkında tüm bilgi detaylı şekilde yazımızdadır.

Çakra nedir, Çakraların Anlamı ve Çakra Felsefesi hakkında tüm bilgi detaylı şekilde yazımızdadır.

 

Çakra Nedir

Birçok kullanıcı tarafından merak edilen çakra nedir sorusunun cevabını, siz değerli okuyucularımıza bu yazımızda veriyoruz. Çakra denilince aklınıza birçok şey gelecektir.

Meditasyon uygulamaları veya duygusal şifa söz konusu olduğunda, muhtemelen çakralara sıklıkla başvurulduğunu duymuşsunuzdur. Bununla birlikte, çakra kavramını kafa karıştırıcı ve hatta korkutucu bulan birçok insan arasında da olabilirsiniz. Ancak korkmanıza gerek kalmadan, çakra nedir sorusunun cevabını sizlere vereceğiz.

İndirimli Ürünleri Kaçırma İndirimlİ Ürünler Fırsatını Kaçırma !

Kavramını ve hayatınızda nasıl bir yeri olacağını tam olarak kavramamış olabilirsiniz. Çakralarla ilgili harika olan şey, herkesin onlarla çalışabilmesidir. Nasıl çalıştıklarını ve onlardan ne yararlanabileceğinizi anlamak için usta bir şifacı veya öğretmen olmanıza gerek yok.

Kısacası çakra nedir diye merak ediyorsanız, sizin için öğrenmesi zor bir şey olmadığını söyleyebiliriz.

Sadece nasıl çalıştıklarına ve benzersiz enerjilerinin hayatınızı farklı seviyelerde nasıl iyileştirebileceğine dair temel bir anlayışa ihtiyacınız var. İster fiziksel bir yarayı iyileştirmeye çalışıyor olun, ister tezahür yeteneklerinizi geliştirmek için ilham arıyor olun ya da sadece genel sağlığınızı iyileştirmek istiyor olun, çakralarınız hakkında daha fazla şey bilmek çok faydalıdır.

çakra nedir
çakra nedir

Çakra kelimesi “tekerlek” veya “daire” anlamına gelir. Çakralar vücutta yer alan enerji merkezleridir. İnsan vücudunun baş kısmından başlar ve alt kısmında son bulur.

Bu Bileklikler Tam Senlik ! Bu Bileklikler Tam Senlik !

Vücudunuzun tüm kısımlarını dengelemek için çalışırlar, sizi hastalıktan korumaktan duygularınızı işlemenize yardımcı olmaya kadar her şeyi olumlu yönde etkilerler.

Çakralarınızla çalışmak, onların açık ve hizada kalmasına yardımcı olacaktır. Çakralar kapalı olduğunda veya iyi çalışmadığında bu durum sizi de fazlasıyla olumsuz etkiler.

Fiziksel bir makine gibi çalıştıklarını gözünüzde canlandırın. Birçok dişliden biri takıldığında veya ayrıldığında veya parçalardan biri normal şekilde çalışmayı bıraktığında, makine işini düzgün yapamayacaktır.

Bu kusurlar doğru veya derhal ele alınmadığında gelecekte kaçınılmaz olarak daha fazla arıza ve kusura yol açacaktır. Makine bozulmaya devam edecek. Çakralar da aynı şekilde çalışır. Belirli bir çakranın nerede olduğunu anladığınızda, onu aktive etmede ve tıkanmalar söz konusu olduğunda sezginizi güçlendirmede daha rahat ve usta olacaksınız.

Engelleriniz kaldırıldığında ve hizalandığında, sorunları kolayca tespit edebilir ve ortaya çıktıklarında veya ciddi sonuçlara yol açmadan önce çözebilirsiniz.

Ayrıca eski duygusal ya da ruhsal yaraların yerini tespit edebilir ve bunlara yönelik gerekli çalışmaları yapabilirsiniz. Çakralarınızı doğru bir şekilde bildiğiniz zaman, eski yaraları da uygun şekilde iyileştirebilir ve bunları gidermek için gereken işi yapabilirsiniz. Özetle, uygun bilgi yoluyla iyileşme gerçekleşebilir.

Kaç Çakra Vardır ve Hangi Vücut Bölgeleriyle İlişkilidir?

En sık başvurulan çakralar yedi ana fiziksel çakradır. Her biri insan vücudunu Evrensel Yaşam Gücünün enerjisine bağlar. Bunlar, vücudunuzdaki enerji akışını yöneten özel enerji merkezleridir ve endokrin sistemdeki ana glandüler ve sinir pleksus merkezleriyle bağlantılıdır.

Düzgün çalışmadıklarında veya tıkandıklarında, vücudun belirli çakra tarafından hizmet verilen bölgesinde sorunlar ortaya çıkabilir ve rahatsızlıklar hissedilebilir. Çok az veya çok fazla enerji akışı olduğunda, kişinin fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal sağlığını etkileyebilir.

Bu Kolyelerde İndirim Var ! Bu Kolyelerde İndirim Var !

Çakra sistemi, evrenden fiziksel ve süptil bedeninizin farklı sistemlerine ve bu sistemler aracılığıyla enerji akışı için önemlidir. Onları bulmanıza, değerlendirmenize, yeniden hizalamanıza veya dengeye getirmenize yardımcı olacak basit ve kolay çakra egzersizleri vardır. Çakra egzersizlerinizi yerine getirirken ayrıca doğal taş bileklik kullanmak da sizin için çok daha iyi enerji akışı sağlayacaktır.

Doğal taş bilekliklerden hangisini kullanacağınızı bilmiyor ve meditasyon sırasında mutlaka kullanma ihtiyacı duyuyorsanız, kullanacağınız taşı burcunuza göre seçebilirsiniz. Örneğin oğlak burcuna mensup bir kişiyseniz oğlak burcu taşı kullanabilirsiniz.

 

Doğal taşlar nasıl temizlenir hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız DOĞAL TAŞ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR yazımızı okuyabilirsiniz. Ürünlerimizin takibi için INSTAGRAM hesabımızı takibe alabilir, doğal taşlar hakkında daha fazla bilgi almak için ise FAYDALI BİLGİLER sayfamıza göz atabilirsiniz. Diğer doğal taş ürünlerimiz için MAĞAZA mızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.