Doğal Taşlar

Ametist Taşı Faydaları – Fiyatları – Özellikleri

Ametist taşı faydaları, Ametist Taşı özellikleri ve Ametist Taşı hakkında her şey bu yazımızda.

Ametist taşı faydaları, Ametist özellikleri ve Ametist hakkında her şey bu yazımızda.

Ametist Taşı Nedir

Ametist, güzel renginin yanı sıra manevi ve gerçek anlamı nedeniyle en ünlü ve öne çıkan kristallerden biridir. Ametistin manevi anlamı topraklanmışlık, huzur ve sakinliktir. Ametistin gerçek anlamı “sarhoşluk” değil, adı Yunanca ametistos kelimesinden gelir. Ametist taşı nedir sorusunun cevabını da, bu makalemizde fazlasıyla öğreneceksiniz.

Bu kadim, bilge kültür için Ametist kristali son derece önemliydi ve onunla bağlantılı efsane bugün bile onun içinde yaşıyor. Sadece bu parlak kristale bakarak hemen içinizin rahat olduğunu hissedebilirsiniz. Aslında, parlak mor ve beyaz renkleri, tarih boyunca duyguların ve ruhun ayıklığını temsil etmiştir.

Ametist taşı alnınıza, göbeğinize veya kalbinize yerleştirerek, vücudunuzdan çıkan öfkeleri, hayal kırıklıklarını ve öfkeleri anında hissedebilirsiniz. Aynı zamanda bir çiftin 33. evlilik yıldönümleri için geleneksel bir hediyedir çünkü 33, ilahi korumanın sayısıdır.

İndirimli Ürünleri Kaçırma İndirimlİ Ürünler Fırsatını Kaçırma !

Medyumlar ve diğer kehanet uygulayıcıları da Ametist’in değerini hala yüksek düzeyde tutuyor. Genellikle eşsiz güzellikteki menekşe desenleriyle kutsal sunakları ve mekanları süslüyorlar. Ametist kesinlikle tüm zamanların ruhsal olarak en zengin kristallerinden biri olarak kalacaktır.

Ametist Taşı Özellikleri

Metafiziksel özelliklere sahip kristaller arasında çok azı Ametist kadar ünlü veya ayırt edicidir. Ametist taşı özellikleri bakımından ikiye ayrılmaktadır.

Ametist Taşı Fiziksel Özellikleri

Kendine has mor rengine sahip ender taşlardan biri olan Ametist, bir kuvars çeşididir. Bünyesinde demir ve diğer iz mineralleri barındırır. Sertliği Mohs ölçeğinde 7’dir ve Quartz ile karşılaştırılabilir. Ametist dünyanın her yerinde bulunabilir. En değerli mevduatlardan bazıları Yunanistan, İtalya, Orta Doğu, Brezilya, Uruguay ve Kuzey Afrika’da bulunuyor. Günümüzde laboratuvarlar, diğer birçok kuvars kristali gibi Ametist’i kolaylıkla üretebilmektedir.

Ametist Taşı Metafiziksel Özellikleri

Böylesine önemli bir kristal olan Ametist, çok sayıda faydalı metafiziksel özelliğe sahiptir. Ametist taşının metafizik özellikleri sakinlik, denge ve huzurdur. İnsanlar sabırsızlığı gidermek için de kullanır.

Bu Bileklikler Tam Senlik ! Bu Bileklikler Tam Senlik !

Ametistin takdiri, tüm dünyada çok mevcut olduğu için tarihe kadar uzanıyor. Neden bu kadar çok kültürün bu taşa en yüksek saygıyla sahip çıktığı açık. Bunun çoğu, açıkça Ametist’in rengiyle ilgilidir. Asalet, uzun süredir mor ile ilişkilendirilmiştir. Bu nedenle, Ametist belirli bir lüks kaliteye sahiptir.

Dünyanın en değerli taşları kadar pahalı olmayabilir. Ancak Ametist taşları hala büyüleyici mücevherler ve süslemelerin yapımında kullanılıyor. Laboratuvarda yetiştirilen Ametist kullanımında herhangi bir sorun yoktur. Buna karşı çıkmanın tek nedeni, özel bir yerden gelen bir Ametist parçası kullanmak istemenizdir.

Sadece mor renkli cam değil, gerçek Ametist satın aldığınız sürece metafiziksel özellikler aynıdır. Ayrıca laboratuvar Ametisti, birçok mayınlı değerli taşın karşılaştığı işçi güvenliği ile ilgili sorunları ortadan kaldırır. Ametist neredeyse eşsiz efsanevi güçlere sahiptir ve kristal irfan saflarında eşsiz bir yere sahiptir.

Ametist Taşı Çeşitleri

 • Ametist Kuvars: Bu varyant, bu kristal renklerinin her ikisine de (mor ve beyaz) sahip olan Sütlü Kuvars ve Ametist karışımıdır.
 • Ametrin : Adından da anlaşılacağı gibi, Ametist ve Sitrin karışımı, bu kristalin her iki rengini de (mor ve sarı) gösterir.
 • Kaktüs Kuvars: Güney Afrika’da bulunan bu çeşidin adını kaktüs benzeri görünümünden alır. Daha küçük kristaller tarafından büyümüş daha büyük bir kristaldir.
 • Kanada Ametist: Ontario Kanada’da bulunan bu Ametist çeşidi , yüzeyinin altında bir Hematit kaplamaya sahiptir.
 • Lavanta Ametist: Bu Ametist çeşidinin mor rengi biraz daha az güçlüdür ve ona soluk veya ‘lavanta’ bir görünüm verir.
 • Veracruz Ametist: Bu Ametist çeşidi, adını çıkarıldığı yerden (Meksika’da Veracruz) alır ve büyük ve prizmatik kristaller şeklinde gelir.

Ametist Taşı Nasıl Kullanılır

Psişik güçleri artırabilecek birçok taş (Kaplan Gözü gibi) ve duygusal zekayı geliştirmek için kullanılan daha birçok taş vardır. Ancak zeka üzerinde belirli olumlu etkileri olan taşların sayısı çok daha nadirdir. Ametist taşı nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

Ametist Taşı En İyi Nasıl Kullanılır

Ametist, entelektüel ve beyinsel düşünceyi geliştirmek amacıyla kullanılabilecek nispeten az sayıda kristalden biridir. En iyi sonuçlar için Ametist’i Mücevher olarak kullanın veya cebinizde size yakın bir yerde saklayın. Bunun net bir kafa tutmanıza yardımcı olabileceğini göreceksiniz.

Modern dünyanın karmaşıklığı, en zeki ve en iyilerimizin bile ‘beyin sisine’ kurban gitmesine izin veriyor. Ancak Ametist sakin ve net bir kafa tutmanıza yardımcı olabilir. Sanki kristalin enerjileri, iyi muhakeme gücünü bulandıran perdeleri soyabilir ve yine de doğrudandır.

Konsantre olmanın zor olduğu bir yerde çalışıyor olabilirsiniz, ancak yine de doğruluk ve ayrıntı çok önemlidir. Bu sizseniz, Ametist’e yönelmekte fayda var. Ametist pek çok şekil ve boyutta olduğu için çevrenize bir şekilde dahil etmek kolaydır.

Ametist Taşı Faydaları

Ametist’in adını Eski Yunanca “sarhoş olmayan” anlamına gelen kelimeden aldığını hatırlamakta fayda var. Ayrıca ametist taşı faydaları bakımından da çok güçlü bir taştır. Ametist kullanmak, karşılaştığınız durumlar hakkında hem ayık hem de eleştirel düşünmenize yardımcı olabilir. Ve bu, onları idare etmede sizi çok daha büyük bir başarıya götürecektir.

Bu Kolyelerde İndirim Var ! Bu Kolyelerde İndirim Var !

Birçoğu sarhoşluğa karşı yardımcı olabileceğini iddia ediyor ve parlak renginin şarap tanrısı Dionysos’tan geldiğini de belirtiyorlar. Bu yüzden Ametist’in uzun zamandır ayıklığı teşvik ettiği söyleniyor. Hem gerçek anlamda sarhoşluğu önleme anlamında hem de mecazi anlamda daha net düşünebilme anlamında ve herhangi bir özel türden duyguya kapılmamak için ametist taşının kullanımı önemlidir.

Bu duygu kör iyimserlik veya kör karamsarlık olabilir. Ancak her iki durumda da kördür ve Ametist gözlerinizi açmanıza yardımcı olabilir. Ametist, kendinizi sık sık nasıl harekete geçeceğinizden emin olamadığınız durumlarda bulursanız kullanmak için harika bir kristaldir. Ametist kullanmak, net bir şekilde düşünmenize ve duygularınızın muhakemenizi gölgelemesine izin vermemenize yardımcı olur.

Duyguların insan yaşam deneyiminin geçerli ve gerekli bir parçası olduğunu hatırlamak önemlidir. Ancak aynı zamanda duygular tehlikeli olabilir. Çünkü herkesin aynı duruma duygusal tepkisi zor olacaktır. İnsanlar arasında duyguları iletmek zor olabilir.

Ametist kristalleri, duyguları eleştirel olarak analiz etme becerisini geliştirmenize yardımcı olacaktır. Ağırlıklarını ve değerlerini takdir etmenize ve ardından onlara göre hareket edip etmeyeceğinize karar vermenize olanak tanır.

Ametist Taşı Güçleri

Ametistler, kristal dünyasının en büyük problem çözücüleridir. Ametistin sunduğu özellikle entelektüel türden berraklık ve şifa, popülerliğinin büyük bir nedenidir. Bu erişim kolaylığı, zihinsel berraklık ve konsantrasyonun nadir özellikleriyle birleştiğinde kesinlikle bu harika taşın popülerliğine neden oldu.

Ezoterik ve maneviyata daha az eğilimli insanlar bile yardım edemezler, ancak hayatlarını bu taşla zenginleştirirler. Daha keskin bir konuşma duygusu ve söylenecek doğru şeyi bilmek, bize sunduğu harika hediyelerden biridir.

Ametist Taşı – Duygusal İyileştirme Güçleri

Hem kendimiz hem de diğer insanlardaki duygulardan geri adım atmak özellikle zor olabilir. İnanılmaz derecede değerli olsa da duygular, anlık eylemlere yol açacak şekilde bizim veya başkalarının düşüncelerini çarpıtabilir. Bu durum talihsiz ve hatta incitici sonuçlara yol açabilir. Peki Ametist duygusal iyileşmeye nasıl yardımcı olur?

Ametistin duygusal iyileştirici güçleri, zor durumları aşmanıza ve gerçekte neyle uğraştığınızı anlamanıza yardımcı olabilir. Zor seçimleri ve karar verme süreçlerini olabildiğince acısız bir şekilde atlatmayı mümkün kılarlar. Gerginlik yüksek olduğunda veya bir tartışmanın başladığını hissettiğinizde zihninizin net olması paha biçilmezdir.

Doğal bir empati iseniz veya duygusal ortamınıza karşı oldukça hassassanız, yanınızda bir Ametist taşı bulundurmalısınız. Gerçekte ve sağlam gerçeklerde kök salmanıza yardımcı olur. Bu, merhametinizi azaltmaz veya sizi robot yapmaz. Ancak, başkalarından gelen negatif veya yoğun enerjiler tarafından fazla gerilmemenizi veya bocalamamanızı sağlayabilir.

Bu, iyi ve kötü duygusal aşırılıkların da üstesinden gelebilir. Örneğin, bir tutku anı oldukça sarhoş edici olabilir. Ancak Ametist, daha sonra pişman olabileceğimiz romantik bir karşılaşmaya girmemek için bize zihin açıklığı verebilir.

Masaj Taşları Roller Modelleri Masaj Taşları Roller Modelleri

Ayrıca, zor durumlarda söylenecek kelimeleri bulmanıza yardımcı olması için bir Ametist taşına sahip olmak iyidir. Artık kendi diline takılıp düşüyormuşsun gibi bir his yok. Barış ve arabuluculuk fikirlerini ne kadar kolay dile getirebildiğinizi şaşırtıcı bulacaksınız.

Bu nedenle, başkalarıyla zor ve duygusal olarak gergin bir sorunu çözmeniz gerektiğinde Ametist paha biçilmez bir kristaldir. Özellikle duyguların yüksek olduğu bir yerde bu durum fazlasıyla geçerlidir. Ya da birçok insanın konuştuğu ama kimsenin dinlemediği bir yerde de aynı durum bizzat geçerlidir.

Ametist, diğer insanların endişelerini dinlemenize yardımcı olacaktır. Ardından, çözümleri son derece pratik ve yararlı bir şekilde formüle etmenize ve net bir şekilde ifade etmenize izin verir. Herkesin çıkarları için etkili olacak şekilde gündeme getirilen her endişeyi ele almanıza yardımcı olacaktır.

Ametist Taşı – Fiziksel İyileştirme Güçleri

Ametistin, özellikle kemoterapi, radyasyon veya farmasötik tedavilerden sonra fiziksel canlılığı artırmak için mükemmel bir kristal olduğu söylenir. Fiziksel düzeyde enerji veren bir şifacıdır. Çünkü böbreküstü bezlerini, üreme organlarını ve kalbi güçlendirebilir.

Akciğerleri, pankreası ve dalağı etkileyen bozuklukların tedavisinde yardımcı olabilir. Ayrıca doğurganlığı teşvik edebilir ve üreme sistemi ile ilgili durumların tedavisinde yardımcı olabilir. Ametist bağışıklık sistemini güçlendirmede işe yarayabilir. Ayrıca ciddi bir hastalıktan hızlı bir şekilde iyileşmenize yardımcı olabilir.

Hücre yenilenmesi söz konusu olduğunda etkili olabilir. Doğal ametist, stres giderici olarak iyi bilinir ve ayrıca vücudu detoksifiye edebilir.

Ametist Taşı ve Para

Ametist, kişisel servetinizi inşa etme konusunda ciddi olduğunuzda sahip olmanız gereken mükemmel bir kristaldir. İşinizi büyütmenize veya bolluğunuzu sevdiğiniz insanlarla paylaşmanıza yardımcı olacaktır. Ametist, yaratıcı çıktıları, parlak fikirleri ve özverili çalışmaları teşvik edecektir. Verimliliğinizin yüksek olması için çalışma masanızın veya ofis masanızın üzerine koymak için ideal kristaldir.

Ayrıca iyi, zengin, koyu mor bir Ametistin zenginlik, statü ve prestij çağrışımlarına sahip olduğunu unutmayın. Mor uzun zamandır asaletin rengi olarak kabul edildi. Bunun nedeni, morun eski zamanlarda kolay elde edilen bir renk olmamasıdır.

Mor yapmak için gereken boyalar, bir müşteriyi kahverengi veya yeşilden çok daha yüksek bir fiyat aralığına çekecektir. Doğal olarak, bu tür boyaların ve giysilerin Ametist’in parlaklığı ve mor rengiyle pek ilgisi yoktur. Ancak çağrışımlar bugün kollektif bilincimizde kalır.

Başka bir deyişle, Ametist sadece servetinizi aramanız için size ilham vermeye yardımcı olabilir. Ayrıca net düşünceyi teşvik eder. Bu nedenle Ametist, düşündüğünüz kariyer hamlesinin uzun vadeli potansiyeli olup olmadığını düşünmenize yardımcı olabilir.

Bu tür öngörü ve finansal zeka, iyi bir anlaşmayı tanımanıza da yardımcı olabilir. Veya iyi bir yatırımı kötü bir yatırımdan ayırt etmeye yardımcı olabilir. Ayrıca net bir bakış açısı kazanmanıza ve ayrıntılara ve ince baskılara dikkat etmenize yardımcı olur. Bir Ametist, profesyonel ilişkilerinizde uyumu ve finansal yaşamınızda refahı davet edecektir.

ametist taşı faydaları
ametist taşı faydaları

Ametist Taşı ve Aşk

Ametist, başkalarının beklentilerine uymak için başkalarından etkilenmek yerine gerçek benliğinizi tezahür ettirmenize yardımcı olabilir. Bu, burada listelenen faydalarının en büyüklerinden biridir ve önemli bir tanesidir! Kendi fikirlerinize inanmak ve başkalarının düşündüklerinin ötesine bakmak inanılmaz derecede değerli bir niteliktir. Her zaman mükemmel ortaklar olacağımızı beklemek gerçekçi değildir. Ama sevdiklerimiz hala elimizden gelenin en iyisini hak ediyor. Bu, bizim en kötü anımıza katlanmaları gerektiği anlamına gelse bile!

Partnerinizle yaptığınız derin ve derin konuşmalar, ikinizin de biraz savunmasız ve huzursuz hissetmesine neden olabilir. Bu nedenle yakınınızda bir Ametist bulundurmak her zaman iyidir. Aynı şey meditasyon ve kendini yansıtma için de geçerlidir. Bazen kendinizden rahatsız olursunuz. Ametist, sorunun özüne inmek için utanç ve hayal kırıklığından kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Ayrıca, kendiniz hakkında sevmediğiniz davranış biçimlerine yol açan temel nedenleri veya eski acıları belirlemenize de yardımcı olacaktır. Her zaman kolay değildir, ancak Ametist yolculuğu kolaylaştırabilir.

Ancak kendinize karşı dürüst olduğunuzda gerçek bir mutluluk ve tatmin yaşayacağınızı anlayacaksınız. Bu kristalin enerjileri, ilişkinizdeki kendi ihtiyaçlarınızı, isteklerinizi ve arzularınızı anlamanıza yardımcı olacaktır. Sizi gerçekten neyin mutlu ettiğini ve nasıl sevilmek veya ilgilenilmek istediğinizi bileceksiniz.

Ametist kalbinizi canlandıracak ve kendinizi daha fazla sevgiye açacaktır. Duvarlarınızı yıkacak ve aşkla ilgili tüm korkularınızı ve endişelerinizi ortadan kaldıracak. Yıkıcı eylemleri ve fikirleri ortadan kaldırabilir ve onları yalnızca olumlu, güçlendirici ve canlandırıcı olanlarla değiştirebilir.

Nasıl hissettiğinizi paylaşmak konusunda kendinize daha çok güveneceksiniz ve geleceği daha çok dört gözle bekliyor olacaksınız. Ametist, ilişkinizdeki uyuşukluğu gidermenize yardımcı olabilir. Sıkı çalışma ve bağlılıkla, kaybedilenleri geri getirebileceksiniz. Ayrıca, kayıp olan tutkuyu yeniden alevlendirmenize de izin verecek.

Kederden, umutsuzluktan, öfkeden veya yenilgiden kurtulacaktır. Duygusal yaraları yatıştırır ve duygusal travma ile gelen acıyı hafifletir. Pek çok insan bu nedenle ametist kristal şifasına yöneliyor. Kalp kırıklığı zamanlarında, temiz bir kafa tutmak imkansız gelebilir.

Bu boğucu ve zorba duygular sizi tamamen tüketecekmiş gibi hissedebilir. Ve sadece bir parça ametist tutmak ve meditasyona dalmak, enerjileri harekete geçirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca bu tutum, zorlukları çözecek fikirlere ilham verebilir. Bir ilişkide iletişim her şeydir. Yine de, çoğu zaman söylenmesi gerekeni söyleyecek cesareti bulmak zordur.

Partnerimizi uzaklaştırmaktan korkarız. Ya da kendi ihtiyaçlarımızın o kadar fazla güvensizlik tarafından yaratıldığını hissediyoruz ki, bunların sözünü etmeye gerek yok. Ametist ve sunabileceği meditatif dersler, ihtiyaçlarınızın her zaman önemli olduğunu anlamanıza yardımcı olur. Ne kadar önemsiz olduklarını düşünürsen düşün!

Korkmana gerek olmadığını anlayacaksın. Partnerinizin arkanızda olduğunu ve o anda söyleyecek doğru kelimeleri bulacağınıza emin olun. Ayrıca bir çözüm için birlikte çalışmak için doğru fikirdir. Ametistin zengin, ilham verici mor tonu, içinizde sevgi ve şefkat uyandırmaktan başka bir şey yapamaz. Kucakla!

Ametist, duygusal sorunlarınızla yüzleşmenize ve bunların üstesinden gelmenize yardımcı olabilir. Olumlu bir şeyin gerçekleşmesi için gizli veya bastırılmış duygularınızı yüzeye çıkarabilir. Daha dürüst bir iletişiminiz olacak ve şefkatli enerjilerle kuşatılacaksınız. İlişkinizde daha fazla tutku ve bağlılık olacak. Sevildiğini, beğenildiğini ve takdir edildiğini hissedeceksin.

Tıpkı selenit ve Sunstone’un, Ametist enerjileri ihtiyacınız olduğunda size konfor verebilir. Asla yalnız hissetmeyeceksin. Çünkü yalnız olsanız bile mutlu olmanın bir yolunu bulacaksınız. Acı dayanılmaz hale geldiğinde ne yapacağınızı bileceksiniz. Ayrıca nasıl ayağa kalkıp ilerleyebileceğini bileceksiniz.

Ametist, kalbin ve zihnin gücünü göstermenize yardımcı olacaktır. Yoldaki birkaç tümsek sizi yıldıramayacak. Moralinizin yükselmesine izin vereceksiniz ve mutlu olmanıza izin vereceksiniz. Üzüntü ve acı üzerinde durmayacaksın. Ama bunun yerine ilişkinizde tezahür ettirmek istediğiniz şeylere odaklanacaksınız.

Ametist, bir insan ve yaşam ortağı olarak büyümenizi destekleyecektir. Bitişlerde veya başlangıçlarda korku olmadığına dair size güvence verecek. Çünkü sonuçta, hepsi sadece yaşamanın ve sevmenin bir parçası! Ametistin entelektüel, serebral düzeyde daha iyi ilişkileri teşvik ettiği de bilinmektedir.

Bazen ilişkinizin fiziksel olarak tatmin edici olduğunu hissedersiniz. Ama belki de partnerinizle istediğiniz her şekilde bağlantı kuramıyorsunuz. Bu durumda, daha güçlü bir zihinsel ilişki geliştirmek için Ametist kullanabilirsiniz. Düşünceleri paylaşmak ve duyguları paylaşmak el ele gittiğinden, bu çok hızlı bir şekilde daha iyi bir duygusal ilişkiye dönüşecektir.

Ametist Taşı ve Zinde Kalmak

Eski Yunanlılar ayrıca göbeğe yakın ametist takmanın sarhoşluğu önlediğini iddia ettiler. Bu nedenle, bir partiye gidiyorsanız ama çok sarhoş olmak istemiyorsanız, kemer tokasına, ön cebinize veya (cesaretiniz varsa) göbek piercingi olarak bir Ametist takın bu etkiyi artıracaktır.

Ametist Taşı ve Seyahat

Ametist aynı zamanda gezginler için harika bir kristaldir. Seyahat ederken yanınızda bir parça taşımak, koruma ve güvenlik için enerjisini kullanmanın harika bir yoludur. Tercihen bagajınızda bırakmak yerine, sizi korumak için üzerinizde taşımalısınız.

Gezginlerle olan bu bağlantı, Ametist kristal anlamının diğer daha geniş yorumlarının çoğuyla anlamlıdır. Neticede, aklında net bir amaç olmadan seyahat etmek çoğu zaman bir felaket reçetesidir. Ve günümüz dünyasında bunu doğru yapmak için net bir kafa ve doğru bir planlama gerekiyor.

Yine de net bir kafanın çağrışımlarının ötesinde, Ametist ayrıca tartıştığımız gibi lüks ve statüyü de sembolize eder. Ayrıca elbette, çoğumuz kendimizi tedavi etmek için ya da evimizin stresini ve baskısını yenmenin bir yolu olarak seyahat ediyoruz. Ametist’in hem yolculukta hem de varış noktasında bu tür bir zevki temsil etmesi mantıklı olacaktır.

Ayrıca elbette, dünyanın en güzel yerlerinden bazıları ametistin doğal olarak bulunabileceği yerlerdir. Bu tür yerlere seyahat ediyorsanız, kristalin titreşimlerinin çok daha belirgin göründüğünü pekala fark edebilirsiniz. Ancak birçok ruhsal zihin, Ametist taşlarının, onları nereye götürürseniz götürün, neredeyse dışarıda olmaktan memnun göründüğü konusunda hemfikirdir.

Ayrıca eve geldiğinizde Ametist, jetlag ve yorgunluğun çalışma hayatınıza geri dönmenizi engellememesini sağlayabilir.

Ametistin zihin üzerinde harika bir etkisi olduğundan, onu beyninizle herhangi bir iş yaptığınız yere yerleştirin. İster kitaplığınızın yanında, ister çalışma masanızın yanında, hatta yatağınızın yanında. Bazen en iyi düşüncenizi uykuya dalmadan hemen önce yaparsınız.

Ametist ayrıca ilaçlarda uzun bir geleneğe sahiptir ve hemen hemen her hastalıktan iyileşmeyi engelleyen stresi azalttığı söylenir.

Ametist Taşı ve Çakralar

Kristalin bize nasıl yardımcı olduğunun çoğu, çakralarımızla iletişim kurma ve etkinliklerini kolaylaştırma biçiminden kaynaklanmaktadır. Ametist kristalleri ayrıca taç çakrasını yönetmeleriyle bilinir ve ayrıca üçüncü göz çakrasının enerjileriyle bağlantılıdır .

Bu ilginçtir çünkü taç çakrası maneviyatın çakrasıdır. Ve birçok insan bunu Ametist’in desteklediği mantıklı, hatta bilimsel düşünceye taban tabana zıt olarak görüyor. Ancak eleştirel olarak meşgul bir düşünme tarzı, dünyaya dair daha yüksek bir felsefi anlayışa ulaşmanın en iyi yollarından biridir.

Bu nedenle, Ametist kristallerini taç ve üçüncü göz çakrasının fiziksel konumlarına yakın takmak oldukça faydalıdır. Bunlar sırasıyla başın üst kısmı ve alnın merkezidir. Ametistli saç tokası, onu taç çakranıza mümkün olduğunca yaklaştırmanın en iyi yoludur.

Alnınıza dayanan Ametist damlacıklı bir taç takmak, onu üçüncü gözünüz için takmanın güzel bir yoludur! Ametistin en iyi nasıl giyileceğine dair pek çok farklı kültürel yorum vardır. Ayrıca kendi mirasınıza bağlı olarak, bazılarını diğerlerinden daha çekici bulabilirsiniz.

Buradaki iyi haber şu ki, gerçekten yanlış gidemezsiniz! Ametist, vücuttaki herhangi bir mücevher parçası ve yer kombinasyonu ile iyi görünüyor. Aynı zamanda hemen hemen her şeyle uyumlu bir renk taşıdır. Daha büyük ve gösterişli bir parçayı öne çıkarmak için kullanabilirsiniz. Ancak kendisi için aynı derecede merkezi sahne alabilir.

Ametist her zaman göz alıcıdır. Ancak, geliştirdiğiniz görünümün geri kalanından mutlaka dikkat çekmez. Tabii ki, onu özellikle şekillendirmediğiniz sürece. Ametist estetik alanında bile en çok yönlü taşlardan biridir. Ametist takmanın veya kullanmanın hangi yöntemini seçerseniz seçin, fikirlerin size hızlı ve net bir şekilde geldiğini göreceksiniz.

Ametist Taşı İle Birleştirilecek ve Kullanılacak En İyi Kristaller

Doğal güzelliği ve aynı zamanda laboratuvarda yetiştirilebilme şekli sayesinde Ametist’i bulmak kolaydır. Doğru kullanıldığında, Ametist’in entelektüel ve aydınlatıcı nitelikleri, diğer taşların daha ezoterik veya duygusal nitelikleriyle harika bir şekilde birleşebilir. Ametist, bu taşlarla temas veya meditasyon yoluyla ortaya çıkan kavramları ifade etmeye yardımcı olabilir. Ve bu sadece genel olarak büyümenize ve iyileşmenize yardımcı olur.

Ametist, diğer kristaller ve taşlarla iyi birleştiği için her zaman kristal meraklılarının koleksiyonunda yer bulur. Ametisti, sağladığı entelektüel bilgeliğin yanına gitmek için duygusal bilgeliği destekleyen taşlarla çok etkili bir şekilde eşleştirebilirsiniz.

İşte Ametist için en iyi kristal kombinasyonları:

 • Aytaşı : Aytaşı, duygusal bilgeliğin besleyici unsurlarına odaklanır. Ametist ile birleştirmek için son derece popüler bir kristaldir.
 • Akuamarin : Akuamarin daha psişik ve ruhsal bir yaklaşım benimser. Bu, Ametist ile birleştirmek için çok popüler bir başka kristaldir.

Çakra ve Ametist Taşı Kombinasyonları

Doğru çakra taşları kombinasyonu ile hemen hemen her sorunu çözebilirsiniz. Ametist bir taç çakra kristalidir ve diğer çakra kristalleri ile kombine edilebilir. Bu şekilde, taç çakranızın ve diğer herhangi bir çakranın birlikte çözebileceği sorunları doğrudan ele alabilirsiniz. İşte bazı örnekler:

 • Solar Pleksus Çakra: Maneviyatınızı kariyeriniz için bir ilham kaynağı olarak kullanmak ilginizi çekebilir. Bu durumda, Ametistinizi Topaz veya Sunstone gibi solar pleksus çakrasını (hırs çakrası) yöneten bir kristalle eşleştirmek isteyebilirsiniz .
 • Kök Çakra: Ametist’i toprakla daha güçlü bir bağ geliştiren taşlarla da birleştirebilirsiniz. Bu, kendilerini entelektüel olarak geliştirmeye çalışanlar arasında çok yaygın olan çok serebral olma sorununu önleyebilir. Bu tür taşlardan bazıları Jasper , Bloodstone ve Hematite’dir.

Tüm bu taşlar ve onlar gibi diğerleri, sizi gerçekliğe sıkı sıkıya bağlı tutacak. Ayrıca pratiklik pahasına fazla teorik olmaktansa, olumlu pratik sonuçları olacak kararlar alma yeteneğinizi korurlar.

Ametist Taşı ve Diğer Kristal Kombinasyonları

Ek olarak, Ametist, olumsuzluğa karşı koruyucu güçlere sahip taşlarla büyük etki için eşleştirilebilir.

Örneğin, Ametistinizi Turmalin ile eşleştirmek isteyebilirsiniz. Turmalin, negatif enerjileri veya insanları püskürtmek için son derece güçlü bir yeteneğe sahiptir. Efektin o kadar güçlü olmasını istemiyorsanız, Ametist’i Turmalated Quartz ile de eşleştirebilirsiniz.

Bu, olumsuzlukları ortadan kaldırma yeteneğini sürdürecek, ancak bunu Quartz’ın hayatınızın sizi terk eden olumsuz kısımlarının geride bıraktığı boşluğa ışık getirme yeteneği ile eşleştirecektir. Bu size onların enerjisi için daha iyi bir his verecektir. Ametist biraz “primadonna” olabilir ve onu eşleştirmek isteyebileceğiniz başka bir kristalin enerjisiyle iyi oynamayabilir.

Ayrıca bir kristal sevgilisi için en iyi hediyenin ne olduğunu merak ediyorsanız, Ametist her zaman sağlam bir seçimdir. Büyüleyici doğal güzelliği ve şifa ve büyüme aracı olarak ruhsal, entelektüel çok yönlülüğü sayesinde, daha fazlasını almak her zaman memnuniyetle karşılanır!

En hevesli meraklılar bile, teklif edildiğinde asla daha fazla ametist geri çevirmeyecektir. Bu kadar çok enerjiyle ve pek çok harika şekilde çalışabilir.

Ametist Taşı Temizleme ve Şarj Etme

Ametist Taşı Ne Zaman ve Neden Temizlenmeli?

Her kristal aşığı, kristallerinin temizlenmesi ve yeniden şarj edilmesi gerektiğini bilir. Ama Ametistinizin ne zaman temizliğe ihtiyacı olduğunu nasıl anlarsınız?

Ametist, parlaklığının bir kısmını kaybetmiş veya bir şekilde matlaşmış gibi görünüyorsa temizlenmeye ihtiyacı vardır. Elinizdeki taşın ağırlığı da bir başka iyi işarettir. Çok fazla negatif enerji emen ametist biraz daha ağır ve mat hissedecektir. Temizlenmeye ihtiyacı olan bir kristal, yeniden canlanmış, temizlenmiş bir kristalin daha pürüzsüz, neredeyse ürkütücü yeniliğinden farklı hissettirir.

Elinizdeki bu karıncalanma, Ametist kristaliniz en iyi durumdayken bekleyeceğiniz şeydir. Bu, içinizde bir enerji ve heyecan hissi uyandırabileceği zamandır. Temizlenmiş bir Ametist, meditasyon yardımcısı olarak kullanıldığında size daha güçlü ve derin içgörüler sağlayacaktır. Bu anlarda size gelen mesajların size daha net ve daha tanımlanabilir yollarla ulaşmasını sağlayacaktır.

Her kristal farklıdır ve insanlar üzerinde farklı şekillerde çalışır. Kristallerin farklı amaçları vardır ve insanlar gibi düzenli olarak şarj edilmeleri ve temizlenmeleri gerekir. Ametistinizi kullanmayı seçtiğiniz özellikle gergin, stresli veya zor bir an, aynı zamanda onu kötü veya zor enerjilerle besler.

Kristalinizi başka bir amaç için tekrar kullanmadan önce bu enerjilerin ortadan kaldırıldığından emin olmanız gerekir. Aksi takdirde, Ametistiniz etkili olmayı bırakır ve sadece içindeki negatif enerjileri geri dönüştürür. Ayrıca kristal ritüellerden korkmayın. Bunları düzgün bir şekilde yapmak için uzman olmanıza gerek yok.

İşin püf noktası, negatif enerjileri ve istenmeyen düşünceleri ve duyguları kristalden ve çevrenizden temizlendiğini güçlü bir şekilde görselleştirmektir. Ayrıca Ametist kristalinizle çalışmanızı derinleştirdikçe, büyük ihtimalle kendi özel sihrinizi de keşfedeceksiniz!

Kendinizi öğrenmenize ve tüm bu keşiflere açık olmanıza izin verin. Bunların hepsi Ametistinizin güzelliğinin bir parçası. Ne zaman şüpheye düşseniz, kalbinizi ve zihninizi ışığa, sevgiye ve pozitifliğe açın. Bundan sonra ne yapacağınızı bileceksiniz.

Ametist Taşı Nasıl Temizlenir

Kristallerin temizlenmeye ihtiyacı vardır ve Ametist de bir istisna değildir! Peki ametist taşı nasıl temizlenir konusunu da merak ediyor musunuz?

Su, Ametistiniz için mükemmel bir temizleyicidir. Ametistinizi temizlemek için suyun altında tutmanız yeterlidir. Kristalinizi saf bir kaynağa veya nehre getirmeniz önerilir. Okyanus suyu en ideal olanıdır. Ancak, bir su kütlesinin yakınında yaşayamazsınız. Bu nedenle, Ametistinizi musluk suyu altında çalıştırmak ve tüm bozulmaları ve kirleri temizlediğini görselleştirmek de işe yarayacaktır.

Kristaliniz, uygun gördüğünüz herhangi bir şekilde size yardımcı olmaya hazır olacaktır. Ve onu tutarken bile farklı hissedebileceğini fark edebilirsiniz. Ametist kristalimizi temizlemek için su en iyi yöntem olsa da, kullanabileceğiniz başka yöntemler de var.

 • Tuz Temizleme: biraz deniz tuzu alın ve Ametistinizi hafifçe fırçalayın. Daha sonra tuzu temizlemek için suyla tekrar yıkayın.
 • Ay Temizliği: Ayın enerjisi, Ametist kristalleriniz için en çok arındırıcıdır. Ve aslında ekstra canlılık için Ametistinizi temizleyebilir ve programlayabilirsiniz. Birkaç saat boyunca doğrudan ay ışığının altına yerleştirmeniz yeterlidir. En güçlü frekansı elde etmek için yeni bir ayı bekleyin.
 • Kar Temizleme: Ametistinizi karın içine yerleştirmek de onu temizlemenin hızlı ve güçlü bir yoludur. Bu aynı zamanda niyetlerinizi programlamanıza ve onları uzun ömürlü hale getirmenize yardımcı olur!
 • Toprak Temizliği: Ametistinizi toprağa gömmek, içinde var olan kalıcı enerjilerden kurtulacaktır. Bir kristalin ortaya çıktığı yere geri dönmek de onu temizlemenin etkili ve güçlü bir yoludur.
 • Duman Temizleme: Tıpkı evinizdeki enerjileri temizlemesi ve temizlemesi gibi, duman da kristaliniz için aynı şeyi yapabilir. Ametistinizle temizlik sağlamak için tatlı otu, kopal veya adaçayı kullanmayı seçebilirsiniz.
 • Ses Temizleme: Bir zilin nazik ama güçlü sesi, tüm kirleri ve kalan enerjileri ortadan kaldırabilir. Sesinizin sesi ve ilahilerin kullanımı bile aynı sonuçları verecektir.

Ametist kristalinizi aldığınızda, kullanmadan önce onu temizlemeniz gerektiğini unutmayın. Çalışırken ve farklı insanlar tarafından ele alındığında enerjileri emer. Bu nedenle, onunla çalışmaya başlamadan önce onu temizlemelisiniz.

Bir Doğum Taşı Olarak Ametist Taşı

Ametist, arınma ayı olan Şubat ayının doğum taşı ve Kova burcunun doğum taşıdır. Bu burç çok entelektüeldir ve zihnin açıklığına büyük önem verir. Bu yüzden Ametist’in bu tür bir rolü üstlenmesi çok mantıklı. Bilimin yüzyıllar boyunca Ametist’te böyle bir eli olmuştur. Ancak bu, zeka ve ileri görüşlülük temalarını bu taşa daha da fazla bağlar.

Efsanelerde Ametist Taşı

Antik Yunan efsanesi, Zeus’un oğlu Dionysos’un Olympus Dağı’nda üzümlerini yemesiyle başlar ve bir grup ölümlü Dünya’dan gelip ona tembel bir domuz lakabını takar. Bunun için insanlara çok kızdı ve kendini daha iyi hissetmek için onlardan birini cezalandırmaya can attı.

O akşam, vahşi kaplanları Dünya’ya salacağına ve karşılaştığı ilk kişiye saldıracağına yemin etti.

Ancak toprakları geçerken, bulduğu ilk kişi Ametist adında genç, nazik bir bakireydi. Tapınağında tanrıça Diana’ya ibadet etmeye gidiyordu. Dionysos inatçı olduğu için yeminini bozmayı reddetti, bu yüzden Ametist vahşi kaplanlardan korunmak için Diana’ya seslendi.

Tanrıça, Ametist’i korumak için hemen güzel bir beyaz kristale dönüştürdü ve kaplanlar kaçtı. Dionysos, öfkesinin ve gazabının neredeyse masum bir kadını nasıl öldürdüğünü görünce, şarabını Ametist’in şimdi olduğu kristalin üzerine döktü ve ona sonsuza dek güzel menekşe tonlarını verdi.

Ametist adlı genç kadının Dionysos’un öfkesi karşısında sahip olduğu huzurun, Ametist kristalinde bugüne kadar nasıl parladığını görmek inanılmaz. Ametist bizi eterik boyutundan sakinleştirir ve manevi merkezimize geri getirir.

Tarihte Ametist

Bu kristal sadece Yunanlılarda değil, diğer kültürlerde de sakinliği ve dinginliği temsil ediyordu. Ancak tarih boyunca ve farklı kültürlerde başka anlamları da vardı:

 • Mısırlılar için Ametist, firavunların gücünü simgeleyen koyu mor rengiyle büyük kraliyetin işareti olarak görülüyordu. Sihirbazlar güzel kristali alır ve onu hayvan ve ruh resimlerine dönüştürürdü. Daha sonra kötü olaylardan korunmak için kullanılacak ve büyüklerin mezarlarına gömüleceklerdi.
 • Orta Çağ Hıristiyanlarına göre, Ametist’in koyu mor rengi, Mesih’in kanının çektiği acıyı temsil ediyordu. Manevi arınmayı sağlamak için kullanıldı.
 • Son olarak, eski Çinliler için Ametist, hayal dünyasının kapısını temsil ediyordu. Yastığınızın yanına koyarak güzel, canlı rüyalar görmenizi sağladı.

Ametist Taşı Takı Seçenekleri

Doğal taşlar arasından en çok bilinen ametist, çeşitli takılar aracılığıyla da pratik şekilde kullanılıyor. Taşınızı sürekli yanınızda taşımak ve enerjisinden faydalanmak isterseniz bir ametist taşı kolye veya ametist taşı bileklik tercih edebilirsiniz.

Anneye Alınabilecek Hediyeler / Sevgiliye Alınacak Hediye

Yıllarını bizlere emek harcayarak geçiren ve ev hanımlığı konusunda da usta olan annelerimize, özel günlerinde hediye alıyoruz. Fakat alınabilecek bu hediyeleri çoğu zaman önceden kestiremiyoruz ve seçenekler arasında sıkışıp kalıyoruz. Ancak Ametist taşı gibi doğal taş seçenekleri bu sıkışıklığımızı tamamen ortadan kaldıracaktır.

Anneye alınabilecek hediyeler arasında en iyi seçeneklerden biri olan Kaplan gözü taşı gerçekten de anneler tarafından çokça beğenilmektedir. Doğal taşlara fazlasıyla düşkün olan annelerimiz bu taşları taktıklarında hayatlarında değişen enerjinin farkına varacaklar ve size bir kez daha teşekkür edecekler. Ametist taşının rahat kullanımı için annenize Ametist taşı kolye veya Ametist taşı bileklik alabilirsiniz. Ev hanımı anneye hediye olarak da alınabilecek bu kıymetli taş, evinizin ve özellikle annenizin enerjisini yenileyecek ve adeta size pozitif bir arkadaş olacaktır.

Anneye alınacak hediye seçeneğinin yanı sıra sevgiliye alınacak hediye konusunda da bu taşı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde sevgilinize de alabileceğiniz Ametist taşı kolye veya Ametist taşı bileklik modelleri, onu çok mutlu edecektir. Bu taşı sevgiliye alınabilecek hediyeler arasından tercih ettikten sonra, bu kıymetli taşı siz de takabilirsiniz. Çünkü aranızdaki ilişkiyi bile yoluna koymayı başaran bu taş, ilişkinizin kopmasına da asla müsade etmeyecektir.

Doğal taşlar nasıl temizlenir hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız DOĞAL TAŞ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR yazımızı okuyabilirsiniz. Ürünlerimizin takibi için INSTAGRAM hesabımızı takibe alabilir, doğal taşlar hakkında daha fazla bilgi almak için ise FAYDALI BİLGİLER sayfamıza göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.