Sağlık İçin Doğal Taşlar

Adet Düzensizliğine İyi Gelen Doğal Taşlar – 4 Şifalı Doğal Taş

Adet Düzensizliği Rahatsızlığı İçin Kullanılan 4 Mucizevi Taş

Adet Düzensizliğine İyi Gelen Doğal Taşlar Nedir?

Kadınların sıkça rastladığı ve sürekli çözüm aradığı sorunların başında adet dönemi düzensizliği gelmektedir. Hormonel olarak dengesizleştiren ve kişiyi fiziksel olarak çok yoran bir durumdur. Ancak korkmanızı gerektirecek bir durum değil. Bir çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Adet düzensizliğine iyi gelen doğal taşlar ile bir çok uzman tedavi edebilmektedir. Peki adet düzensizliği tam olarak nedir?

Kişinin aylık periyodik düzeninden saparak daha erken yada daha geç adet olma durumudur. Adet düzensizliği ile dengesizleşen ve geciken adet hipotamalus, hipofiz, yumurtalık ve rahimin uyum içinde çalışmasına engel olur. Bu sebeple hem hormonel yapı etkilenir hem de adet dönemleri oldukça sancılı geçer. Ortalama olarak 25 günden kısa ve 35 günden uzun dönemler adet düzensizliği olarak görülmektedir. Bu rahatsızlık için doğal taş tedavisi uygulanabilir. Adet düzensizliğine iyi gelen doğal taşları sizin için derledik.

Adet Düzensizliğine İyi Gelen Doğal Taşlar Hangileridir?

Adet düzensizliğinin kişinin fiziksel reaksiyonları sebebiyle oluşan durumlardan biri olduğu için bazı doğal taşlar bu duruma iyi gelmektedir. Sizlerle beraber adet düzensizliği için doğal taşları inceleyelim;

İndirimli Ürünleri Kaçırma İndirimlİ Ürünler Fırsatını Kaçırma !

Kırmızı Mercan Taşı

Mide, gırtlak ve kuyruk sokumu çakraları ile özdeşleşen mercan taşı bilimsel olarak da İslam dininde de oldukça şifalı olarak görülmektedir. Kuran-ı Kerim’de birçok yerde geçen mercan taşı Allah’ın kullarına bir nimeti olarak görülmektedir. Başlıca adet düzensizliğine iyi gelmekle beraber kısırlık, yumurtalık rahatsızlıkları gibi cinsel rahatsızlıklara da çözüm olarak sunulmaktadır.

Adet Düzensizliğine İyi Gelen Doğal Taşlar
Adet Düzensizliğine İyi Gelen Doğal Taşlar

Sitrin Taşı

Sitrin taşı direk tene temas edecek şekilde kullanıldığında sayısız rahatsızlığa iyi geldiği kanıtlanmış bir taştır. Regl düzensizliğine iyi gelmesi ile beraber menopoz tedavilerinde de kullanılmaktadır. Güneşin gücünü taşıyan bu taş bunun yanında fiziksel yorgunluğa da oldukça iyi gelmektedir.

Aytaşı

İçerdiği mineraller sayesinde psikolojik tedavilerde de sıkça kullanılan ay taşı özellikle psikolojik sebeple ile düzensizleşen adet düzensizliği durumlarına iyi gelmektedir. Kadınlarda üreme organlarında yaşanan birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Garnet Taşı

Diğer adı ile Lal taşı, birçok kan rahatsızlığına iyi gelmektedir. Kalp çakrasına direk etki etmesi ile bilinen taş lösemi gibi ağır rahatsızlıkların tedavisinde kullanıldığı gibi adet düzensizliği gibi rahatsızlıklarda da kullanılmaktadır. Hormonel düzensizlik belirtilerinde uzmanlar tarafından tavsiye edilmesi ve hormonları düzenlemesi kadınsal rahatsızlıklara da iyi geldiğinin göstergesidir.

Bu Bileklikler Tam Senlik ! Bu Bileklikler Tam Senlik !

Doğal taşlar nasıl temizlenir hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız DOĞAL TAŞ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR yazımızı okuyabilirsiniz. Ürünlerimizin takibi için INSTAGRAM hesabımızı takibe alabilir, doğal taşlar hakkında daha fazla bilgi almak için ise FAYDALI BİLGİLER sayfamıza göz atabilirsiniz. Diğer doğal taş ürünlerimiz için MAĞAZA mızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.